خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

بیماری کلیوی - جراحی تناسلی مردان - مرکز اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج
بیماری کلیوی چیست؟

ما در این مقاله به مبحث بیماری کلیوی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بیماری کلیوی چیست؟

بیماری مزمن کلیه (CKD) به این معنی است که کلیه های شما آسیب دیده اند و توانایی خود را برای حفظ سلامتی با فیلتر کردن خون از دست می دهند. در مراحل اولیه بیماری، اکثر افراد علائمی ندارند.

اما با بدتر شدن بیماری کلیوی، مواد زائد می توانند در خون شما جمع شوند و باعث ایجاد احساس بیماری در شما شوند. ممکن است مشکلات دیگری مانند فشار خون بالا، کم خونی، استخوان های ضعیف، سلامت تغذیه ضعیف و آسیب عصبی داشته باشید.

از آنجایی که کلیه ها برای بسیاری از عملکردهای بدن حیاتی هستند، بیماری کلیوی نیز خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروق خونی را افزایش می دهد. در حالی که این مشکلات ممکن است به آرامی و بدون علائم رخ دهند، می توانند منجر به نارسایی کلیه شوند که می تواند بدون هشدار ظاهر شود.

هنگامی که کلیه ها از کار می افتند، برای زنده ماندن به دیالیز یا پیوند کلیه نیاز است. نارسایی کلیه را نارسایی کلیه با درمان جایگزین (KFRT) نیز می نامند.

بیماری کلیوی - جراحی تناسلی مردان - مرکز اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بیشتر بخوانید: تشخیص اختلال نعوظ در کرج

چه چیزی باعث بیماری کلیه می شود؟

دو عامل اصلی بیماری کلیوی دیابت و فشار خون بالا هستند.

این دو وضعیت تشخیص اولیه در 76 درصد موارد نارسایی کلیه بین سال‌های 2015-2017 بود: 47 درصد از بیماران جدید KFRT تشخیص اولیه دیابت داشتند که علت اصلی KFRT بود، در حالی که 29 درصد از بیماران جدید KFRT تشخیص اولیه داشتند. فشار خون، دومین علت اصلی KFRT.

سایر شرایطی که می تواند منجر به KFRT شود عبارتند از: گلومرولونفریت (بیماری هایی که به واحدهای فیلتر کننده کلیه آسیب می رسانند)، که سومین نوع شایع بیماری کلیوی است.

بیماری های ارثی مانند بیماری کلیه پلی کیستیک؛ ناهنجاری‌هایی در بدو تولد که با رشد جنین رخ می‌دهد. لوپوس و سایر بیماری های ایمنی؛ انسدادهایی مانند سنگ کلیه یا بزرگ شدن پروستات؛ و عفونت های مکرر دستگاه ادراری، که می تواند منجر به عفونت کلیه شود و می تواند باعث آسیب طولانی مدت به کلیه ها شود.

افراد مبتلا به بیماری کلیوی بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و مرگ در تمام مراحل بیماری کلیوی هستند. بیماری کلیوی و بیماری قلبی مرتبط هستند و عوامل خطر مشترکی مانند دیابت و فشار خون بالا دارند. هر یک از شرایط می تواند منجر به یا بدتر شدن دیگری شود.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

بیماری کلیوی چگونه درمان می شود؟

بهترین درمان بیماری کلیوی با تشخیص زودهنگام تسهیل می شود، زمانی که بیماری می تواند کند یا متوقف شود. درمان اولیه شامل رژیم غذایی، ورزش، داروها، تغییرات سبک زندگی و درمان عوامل خطر مانند دیابت و فشار خون بالا است. با این حال، هنگامی که کلیه ها از کار می افتند، درمان با دیالیز یا پیوند کلیه مورد نیاز است.

دیالیز به دو شکل انجام می شود: همودیالیز (HD) یا دیالیز صفاقی (PD). هر دو شکل مواد زائد و مایعات اضافی را از خون شما حذف می کنند. بیماران معمولاً 3 تا 4 بار در هفته همودیالیز می شوند، چه در خانه یا در یک مرکز دیالیز.

در طول همودیالیز، خون شما از طریق دستگاه دیالیز پمپاژ می شود و در آنجا تمیز می شود و به بدن شما باز می گردد. با دیالیز صفاقی، خون شما هر روز از طریق لایه داخلی شکم با استفاده از مایع مخصوصی که به طور دوره ای تغییر می کند، در داخل بدن تمیز می شود.

دیالیز صفاقی را می توان در خانه، محل کار، مدرسه و یا حتی در سفر انجام داد. دیالیز خانگی یک روش درمانی است که به طور فزاینده ای محبوب است و با نتایج بهتری همراه است.

چه چیزی می تواند باعث بیماری کلیوی در کودکان شود؟

گاهی اوقات کلیه ها قبل از تولد نوزاد به درستی رشد نمی کنند، بنابراین آنطور که باید کار نمی کنند. این مشکلات اغلب ژنتیکی هستند و به دلیل انجام یا انجام ندادن والدین نیست.

بسیاری از این مشکلات را می توان قبل از تولد نوزاد از طریق آزمایشات معمول پیش از تولد تشخیص داد و در حالی که کودک هنوز جوان است با دارو یا جراحی درمان شد.

بیشتر بخوانید: دلایل بیماری سرطان کلیه

بیماری های کلیوی که نوزادان می توانند با آن متولد شوند عبارتند از:

  • انسداد دریچه خلفی مجرای ادرار: این تنگی یا انسداد مجرای ادرار فقط پسران را تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری قبل از تولد نوزاد یا درست بعد از آن قابل تشخیص است و با جراحی درمان می شود.
  • هیدرونفروز جنینی: این زمانی است که یک یا هر دو کلیه بزرگ می شوند، یا به دلیل انسداد در مجرای ادراری در حال رشد یا وضعیتی به نام رفلاکس مثانه (VUR) که در آن ادرار به سمت عقب (یا رفلاکس) از مثانه به حالب ها جریان می یابد. معمولاً قبل از تولد تشخیص داده می شود و درمان آن بسیار متفاوت است. در برخی موارد، فقط نیاز به نظارت مداوم دارد. در برخی دیگر، کودک برای رفع انسداد مجاری ادراری نیاز به جراحی دارد.
  • بیماری کلیه پلی کیستیک (PKD): این زمانی است که بسیاری از کیست های پر از مایع در هر دو کلیه ایجاد می شود. کیست ها می توانند آنقدر زیاد شوند و آنقدر بزرگ شوند که منجر به نارسایی کلیه شوند. اکثر انواع PKD در خانواده اجرا می شوند. پزشکان می توانند PKD را قبل از تولد یا بعد از تولد کودک تشخیص دهند. گاهی اوقات هیچ علامتی ایجاد نمی کند. اما سایر کودکان ممکن است عفونت ادراری، سنگ کلیه و فشار خون بالا داشته باشند. درمان متفاوت است – گاهی اوقات، PKD با تغییرات رژیم غذایی مدیریت می شود. سایر کودکان به پیوند کلیه یا دیالیز نیاز خواهند داشت .
  • بیماری کلیه مولتی کیستیک (MKD): این زمانی است که کیست های بزرگ در کلیه ای که به درستی رشد نکرده است تشکیل می شود و در نهایت باعث از کار افتادن آن می شود. از آنجایی که MKD معمولاً فقط یک کلیه را تحت تأثیر قرار می دهد، کلیه بدون عارضه اغلب می تواند کنترل را به دست گیرد. بنابراین، اکثر کودکان مبتلا به این عارضه عملکرد کلیه طبیعی دارند. MKD معمولاً در سونوگرافی قبل از تولد یافت می شود. پزشکان با نظارت بر فشار خون و غربالگری عفونت های ادراری در صورت نیاز، آن را مدیریت می کنند. به ندرت، کلیه آسیب دیده ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.
  • مشکلات مادرزادی دستگاه ادراری: وقتی کودک در رحم رشد می کند، بخشی از دستگاه ادراری می تواند به اندازه غیرعادی یا شکل یا موقعیت غیرعادی رشد کند. این مشکلات عبارتند از:
    • تکثیر حالب ها: کلیه به جای یک حالب دارای دو حالب است که در طول زمان می تواند منجر به عفونت ادراری شود. با دارو یا در برخی موارد جراحی درمان می شود.
    • کلیه نعل اسبی (همجوشی کلیه): دو کلیه در یک کلیه قوسی شکل به هم می پیوندند. کلیه معمولاً به طور طبیعی کار می کند اما احتمال اینکه بعداً دچار مشکل شود بیشتر است. کودکی که کلیه نعل اسبی بدون عارضه دارد، نیازی به درمان پزشکی یا جراحی ندارد، اما به طور منظم توسط پزشکان معاینه می شود.

بیماری کلیوی - جراحی تناسلی مردان - مرکز اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو