خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دلایل بیماری سرطان کلیه - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت
دلایل بیماری سرطان کلیه

ما در این مقاله به مبحث دلایل بیماری سرطان کلیه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سرطان کلیه چیست؟

سرطان کلیه یا سلول کلیه بیماری است که در آن سلول های بدخیم (سرطانی) در لوله های کلیه تشکیل می شوند. در سنگاپور، 1 تا 2 درصد از کل سرطان ها یا تقریباً 2.4 و 1.3 از هر 100000 مرد و زن را تشکیل می دهد.

شیوع این بیماری در سال های اخیر با نرخ سالانه تقریباً 3-2 درصد در حال افزایش بوده است و این امر به استفاده از سی تی اسکن و سونوگرافی برای سایر شکایات نسبت داده شده است.

دلایل بیماری سرطان کلیه - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان سنگ کلیه 

دلایل بیماری سرطان کلیه

همانند سایر سرطان های انسانی، سرطان کلیه بیماری است که معمولاً افراد مسن را تحت تأثیر قرار می دهد و تقریباً از هر 3 نفر 2 نفر بالای 65 سال سن دارند. پزشکان مرکز اورولوژی جهانشهر می گویند: «سرطان کلیه در افراد زیر 50 سال نادر است.

در بیشتر موارد، هیچ علت قابل شناسایی برای بیماری وجود ندارد، اگرچه برخی از عوامل خطر مرتبط وجود دارد:

سیگار کشیدن

سیگاری ها تقریباً دو برابر افراد غیر سیگاری هستند.

تماس با مواد شیمیایی خاص کارگرانی

که در تماس با مواد شیمیایی مانند رنگ آنیلین و فلزات سنگین هستند در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

چاقی

بیماری های کلیه مرحله پایانی که نیاز به دیالیز کلیه دارند.

مصرف مداوم مسکن های خفیف مانند پاراستامول و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) مانند ایبوپروفن و آسپرین.

سرطان کلیه ارثی

اکثر افراد مبتلا به سرطان کلیه به صورت پراکنده یا غیر ارثی مبتلا هستند. شکل ارثی این بیماری در زیر مجموعه کوچکی از بیماران (کمتر از 5 درصد از کل بیماران) به دلیل وجود ژن های معیوب رخ می دهد.

این شرایط ارثی که فرد را مستعد ابتلا به سرطان کلیه می‌کند عبارتند از: سندرم فون هیپل-لیندو (VHL)، اسکلروز توبروس، سندرم Birt-Hogg-Dube، و سرطان سلول‌های شفاف غیر VHL و سرطان سلول پاپیلاری کلیوی.

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان عفونت های ادراری 

علائم سرطان کلیه

اکثر افراد مبتلا به سرطان کلیه زمانی که برای سایر شکایات مورد بررسی قرار می گیرند، تشخیص داده می شوند، حتی اگر علائم خاصی مرتبط با این بیماری نداشته باشند.

سرطان کلیه که به این روش تشخیص داده می شود معمولا کوچک و در مراحل اولیه است. از سوی دیگر، حدود یک سوم افراد مبتلا به این بیماری در مراحل پیشرفته، دیر به این بیماری مبتلا می شوند.

علائم احتمالی سرطان سلولی علامت دار کلیه عبارتند از:

 1. خون در ادرار (هماچوری)
 2. توده ای در شکم
 3. دردی در پهلو که از بین نمی رود
 4. از دست دادن اشتها یا کاهش وزن بدون دلیل مشخص
 5. کم خونی (تعداد کم خون)

تشخیص سرطان کلیه

آزمایش‌های بیشتر برای تأیید وجود و میزان سرطان کلیه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. اسکن اولتراسوند یا توموگرافی کامپیوتری (CT). تصاویر دقیقی از کلیه گرفته می شود تا اندازه، ویژگی ها و میزان گسترش تومور کلیه را نشان دهد.
 2. بیوپسی کلیه نمونه هایی از بافت تومور کلیه برداشته شده و زیر میکروسکوپ بررسی می شود تا وجود سرطان تایید شود.
 3. سیستوسکوپی یک لوله کوچک، یک سیستوسکوپ، از دهانه مجرای ادرار عبور می کند. این شامل یک لنز و سیستم نور است که به پزشک کمک می کند تا داخل مجرای ادرار، پروستات و مثانه را ببیند تا هر گونه تومور اضافی را در افرادی که خون در ادرار دارند و تومور کلیه دارند شناسایی کند.

بیشتر بخوانید:پروستاتیت

درمان سرطان کلیه

گزینه های درمانی برای سرطان اولیه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. عمل جراحی. جراحی گزینه درمانی استاندارد برای کسانی است که تومورهای کلیه دارند و برای جراحی مناسب هستند. وسعت جراحی را می توان به دو نوع تقسیم کرد:
  • نفرکتومی جزئی که در آن تومور با حاشیه‌ای از بافت طبیعی برداشته می‌شود و بقیه کلیه سالم حفظ می‌شود.
  • نفرکتومی رادیکال که در آن کل کلیه، از جمله تومور، برداشته می شود.
  • نفرکتومی جزئی زمانی انجام می شود که تومور کوچک باشد یا اگر فرد یک کلیه باقی مانده باشد یا عملکرد کلیه را مختل کند. نفرکتومی رادیکال زمانی انجام می شود که تومور بزرگ و بسیار نزدیک به رگ های خونی یا حالب باشد.
  • بسته به ویژگی‌های تومور کلیه و مناسب بودن بیمار، جراحی کلیه ممکن است با استفاده از روش‌های معمولی باز، لاپاراسکوپی یا به کمک ربات انجام شود.
 2. فرسایش بسامد رادیویی.این یک روش کم تهاجمی است که از انرژی حرارتی برای از بین بردن سلول های تومور استفاده می کند.
 3. نظارت فعالبیماران منتخب با تومور بسیار کوچک کلیه ممکن است از نزدیک با اسکن کلیه تحت نظر قرار گیرند تا سرعت رشد یا تغییرات ظاهر تومور ارزیابی شود.فرسایش با فرکانس رادیویی و نظارت فعال بیشتر برای بیماران مسن با مشکلات پزشکی متعدد که برای جراحی مناسب نیستند مناسب است.از آنجایی که برای داشتن یک زندگی عادی تنها به یک کلیه خوب نیاز است، اکثر افرادی که یک کلیه آنها برداشته شده است، در نهایت با نارسایی کلیه که نیاز به دیالیز دارند، مواجه نمی شوند. پزشک معالج شما را در مورد خطرات اختلال در عملکرد کلیه پس از جراحی راهنمایی می کند که به وجود عواملی مانند دیابت، فشار خون بالا و سن بالا بستگی دارد.

سرطان پیشرفته کلیه

برای بیماران منتخبی که با سرطان کلیه که به سایر قسمت‌های بدن گسترش یافته دیر مراجعه می‌کنند، جراحی برداشتن کلیه در ترکیب با درمان سیستمیک نشان داده است که حتی در سرطان پیشرفته کلیه نیز درمان مؤثری است.

درمان سیستمیک در این گروه از بیماران ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. درمان هدفمند از داروهایی استفاده می کند که مسیرهای رشد تومور خاصی را در سلول سرطانی هدف قرار می دهند
 2. ایمونوتراپی از داروهایی استفاده می کند که پاسخ ایمنی بدن را نسبت به سرطان تحریک می کند. اگر شما برای جراحی مناسب نیستید، بسته به پاسخ شما به درمان، ممکن است بعداً ایمونوتراپی یا درمان هدفمند برای کنترل بیماری با یا بدون جراحی انجام شود. توجه به اینکه هنوز درمان‌های بسیار مؤثری برای بیمارانی که در مراحل پیشرفته سرطان کلیه دیر مراجعه می‌کنند وجود دارد، مایه اطمینان است.

دلایل بیماری سرطان کلیه - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت

بیشتر بخوانید: هماچوری 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو