خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴
اسلینگ TVT (نوار واژینال بدون کشش)

ما در این مقاله به مبحث اسلینگ TVT (نوار واژینال بدون کشش) می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

اسلینگ TVT (نوار واژینال بدون کشش)

TVT Sling عملی برای درمان بی اختیاری ادرار استرسی است. بی اختیاری استرسی نشت ادرار است که با فعالیت هایی که باعث افزایش فشار شکم می شود مانند سرفه، عطسه، پریدن، بلند کردن بدن، ورزش و در برخی موارد راه رفتن رخ می دهد.

این نشت به این دلیل رخ می دهد که عضلات گردن مثانه تکیه گاه و قدرت خود را از دست داده اند. به عنوان یک مکانیسم دریچه، مجرای ادرار (لوله آب) دیگر بسته نمی شود وقتی فشار اضافی روی مثانه وارد می شود.

اسلینگ TVT یک عمل کم تهاجمی است که نیاز به سه برش کوچک برای قرار دادن نوار دارد. یک برش 1 سانتی متری در دو طرف پایین شکم (شکم) با یک برش 3 سانتی متری در واژن ایجاد می شود تا نوار چسب در جای خود قرار گیرد.

زنان معمولاً یک شب پس از این نوع جراحی در بیمارستان بستری می شوند.

عوارض مش اسلینگ TVT

تسمه های مش بیش از 20 سال است که وجود دارند و اکثر خانم ها نتایج بسیار موفقی داشته اند. میزان موفقیت حدود 80 درصد است.

فرسایش توری به داخل مثانه یا مجرای ادرار ممکن است در تعداد کمی از زنان (کمتر از 1%) گاهی چندین سال پس از جراحی اولیه رخ دهد. برای از بین بردن آن نیاز به جراحی خواهد داشت. این جراحی ممکن است نیاز به عبور از شکم یا واژن داشته باشد.

فرسایش توری از طریق دیواره واژن در 2 تا 8 درصد زنان رخ می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، یک روز دیگر جراحی برای پوشاندن یا برداشتن مش ضروری است.

درد بعد از جراحی برای 2-3 هفته طبیعی است. به طور غیرمعمول این درد در قسمت پایین شکم ممکن است ادامه یابد.

مش های مورد استفاده برای درمان بی اختیاری استرسی نسبت به توری که برای درمان پرولاپس استفاده می شود، خطر عارضه کمتری دارد. اگر نگرانی دارید، این موضوع را با اورولوژیست خود در میان بگذارید. گزینه های جایگزین در دسترس هستند مانند بیرون آوردن بند از یک تکه تاندون از شکم.

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید در مورد زگیل تناسلی (عفونت HPV) بدانید

قبل از عمل شما

در هفته‌های درست قبل از عمل جراحی، مراجعه به همکاران اورولوژی برای ملاقات با متخصص پرستاری برای یک قرار قبل از عمل معمول است.

ممکن است یک هفته قبل از عمل یک آزمایش خون معمولی و نمونه ادرار گرفته شود. بسته به سن و سایر مشکلات پزشکی شما ممکن است یک نوار قلب (ECG) نیز برای ثبت فعالیت الکتریکی قلب خود داشته باشید.

جراحی و عوارض احتمالی توسط پزشک برای شما توضیح داده خواهد شد. وقتی احساس راحتی کردید که می دانید چه کاری باید انجام شود و به همه سؤالات شما پاسخ داده شد، از شما خواسته می شود که یک رضایت نامه را امضا کنید.

اجتناب از یبوست بسیار مهم است. سعی کنید یک عادت منظم و نرم روده را که منجر به عمل می شود، ایجاد و حفظ کنید. غذاهایی را که می توانند در این زمینه برای دوره پس از عمل به شما کمک کنند، شناسایی کنید.

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

روز عمل اسلینگ TVT

به شما توصیه می شود که چه زمانی به بیمارستان مراجعه کنید.

معمولاً حداقل 6 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. شما باید داروهای خود را به همراه داشته باشید و کارکنان به شما توصیه می کنند که آیا آنها را در روز عمل مصرف کنید.

قبل از عمل به شما جوراب های حمایتی داده می شود که تا زمانی که بیمارستان را ترک کنید بپوشید تا خطر تشکیل لخته خون به حداقل برسد.

اینکه آیا بیهوشی نخاعی دارید یا بیهوشی عمومی پس از بحث با متخصص بیهوشی مشخص می شود. این معمولا در بخش قبل از عمل رخ می دهد. درست قبل از جراحی ممکن است به شما یک قرص قبل از مصرف دارو داده شود تا آرامش داشته باشید.

شما تشویق می شوید که تمرینات تنفس عمیق و سرفه را برای جلوگیری از هرگونه عوارض تنفسی یا عفونت قفسه سینه که پس از جراحی و بیهوشی رخ می دهد، شروع کنید.

بهبود

وقتی برای اولین بار از خواب بیدار شدید، در بخش بهبودی خواهید بود. ممکن است احساس خواب آلودگی و شاید کمی سرگردانی کنید، اما این احساس از بین خواهد رفت.

ممکن است به میزان دلخواه بخورید و بنوشید، اما در ابتدا بهتر است به آرامی با مایعات شروع کنید زیرا داروی بیهوشی اغلب باعث ایجاد حالت تهوع در افراد می شود. در صورت لزوم، دارویی برای کنترل حالت تهوع وجود دارد.

ممکن است یک خط داخل وریدی (چکانه) در طول شب به بازوی شما متصل شود تا مقداری مایعات اضافی به شما بدهد. یک پانسمان سبک در قسمت پایین شکم شما روی دو برش کوچک وجود دارد.

کاتتر

شما یک کاتتر (لوله) در مثانه خود از طریق مجرای ادرار خواهید داشت که ادرار را به یک کیسه تخلیه می کند. کاتتر شما معمولا یک روز پس از جراحی برداشته می شود.

  • پس از مصرف طبیعی مایعات، معمولاً هر 3-4 ساعت یکبار ادرار می شود.

  • در ابتدا نباید بیشتر از این زمان منتظر بمانید تا بخواهید مثانه خود را خالی کنید. ممکن است متوجه شوید که تخلیه مثانه با بهبودی پس از جراحی و تورم بافت های اطراف، متفاوت است.

  • سعی کنید عضلات شکم و عضلات زیر مثانه را شل کنید. وقت بگذارید و فقط اجازه دهید ادرار خارج شود. فشار نیاورید زیرا این کار مجرای ادرار را به بند TVT فشار می‌دهد، آن را می‌بندد و جریان ادرار را متوقف می‌کند.

غیر معمول نیست که بعد از آن قادر به دفع ادرار نباشید. اگر نمی توانید ادرار کنید، فقط می توانید مقدار کمی ادرار کنید یا ناراحتی مثانه دارید، لطفاً به پرستار خود اطلاع دهید. پرستار ممکن است ادرار باقیمانده شما را بررسی کند و در صورت نیاز یک برنامه خود کاتتریزاسیون ترتیب دهد. این کاتتریزاسیون متناوب تمیز (CIC) نامیده می شود و می تواند در خلوت حمام یا هر توالت دیگری انجام شود. در ابتدا، هر بار که نیاز به دفع ادرار دارید، ممکن است مجبور شوید کاتتریز کنید، اما با بازگشت همه چیز به حالت عادی، فرکانس CIC شما کاهش می‌یابد. انتظار نمیرود که CIC را در درازمدت انجام دهید، اما گاهی اوقات فقط در روزها و هفته های بعد از جراحی، با کاهش تورم.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، وازکتومی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو