خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

زمان بروز علائم زگیل تناسلی
زمان بروز علائم زگیل تناسلی
ما در این مقاله به مبحث زمان بروز علائم زگیل تناسلی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

زمان بروز علائم زگیل تناسلی

در حال حاضر، زگیل تناسلی به ندرت علائم ایجاد می کند. حدود نیمی از افراد مبتلا به HPV هیچ زگیل تناسلی ندارند. بنابراین می توانید HPV داشته باشید و آن را ندانید.

زگیل تناسلی علائم خاصی ندارد و بیشتر افراد آلوده به ویروس HPV یا پاپیلوما ممکن است برای مدت طولانی هیچ علامتی را مشاهده نکنند. گاهی اوقات علائم آنقدر خفیف هستند که متوجه عفونت خود نمی شوند.

بیشتر بخوانید: درمان ها مگنت تراپی

این علائم ممکن است شامل توده های بسیار کوچکی باشد که گاهی با درد، خارش یا خونریزی همراه است. پزشکان می توانند وجود زگیل تناسلی و عفونت با ویروس را عمدتاً از طریق معاینه فیزیکی تشخیص دهند.

زگیل تناسلی یک توده کوچک و نرم در ناحیه تناسلی است که توسط انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. این زگیل ها به راحتی از طریق تماس پوستی از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند. علائم زگیل تناسلی از جمله رنگ و شکل آنها می تواند فرد را از وجود این ویروس آگاه کند.

زگیل تناسلی که به آن condylomata acuminata نیز می‌گویند، می‌تواند هم زنان و هم مردان را درگیر کند و بیشتر در سنین 15 تا 28 سالگی دیده می‌شود.

علائم زگیل تناسلی به مرور زمان ظاهر می‌شوند، اما ظهور علائم ممکن است چندین ماه یا حتی سال‌ ها طول بکشد. اکثر مردم ترجیح می دهند از درمان های موجود برای از بین بردن زگیل تناسلی قابل مشاهده مانند کرایوتراپی استفاده کنند.

زگیل تناسلی کوچک، نرم، سفید یا خاکستری است که در ناحیه تناسلی ظاهر می شود. زگیل ها می توانند اندازه های مختلفی داشته باشند. گاهی اوقات چندین زگیل به هم چسبیده یا به خوشه هایی تبدیل می شوند که شبیه گل کلم هستند.

علائم زگیل تناسلی در هر قسمت از ناحیه تناسلی زن یا مرد از جمله دیواره های واژن، دهانه رحم، آلت تناسلی و پوست اندام تناسلی قابل مشاهده است.

برخی از افراد ممکن است خارش، ناراحتی یا درد ناشی از زگیل تناسلی را تجربه کنند. این درد ممکن است از طریق رابطه جنسی یا تماس با آن تشدید شود. در برخی موارد، زگیل ممکن است پس از مقاربت خونریزی کند.

بیشتر بخوانید: وازکتومی سرپایی مردان

نکته مهم این است که برداشتن مو از طریق اپیلاسیون یا اصلاح می تواند خراش های کوچکی در پوست ایجاد کند و ویروس به راحتی وارد پوست شود. استفاده از روش های ایمن حذف موهای زائد این خطرات را کاهش می دهد.

علائم زگیل تناسلی:

علائم معمولاً 2 تا 3 ماه پس از عفونت ظاهر می شوند، اما فرد می تواند علائم را از 3 هفته تا چندین سال پس از عفونت داشته باشد. زگیل تناسلی قابل مشاهده فقط در هنگام عفونت فعال ظاهر می شود، اما انتشار ویروس حتی اگر هیچ زگیلی قابل مشاهده نباشد امکان پذیر است.

تشخیص زگیل تناسلی

پزشک اغلب می تواند زگیل تناسلی را با مشاهده دقیق ناحیه تناسلی و مقعد تشخیص دهد. او ممکن است در مورد علائم و عوامل خطر شما سؤالاتی بپرسد. عوامل خطر چیزهایی هستند که احتمال ابتلا به عفونت را افزایش می دهند. گاهی اوقات پزشک از بافت زگیل برای آزمایش نمونه برداری می کند.

علت زگیل تناسلی

ویروس ایجاد کننده زگیل نوعی ویروس پاپیلوما است. زگیل می تواند در سنین مختلف ایجاد شود. اندازه و شکل زگیل به جایی که در بدن ایجاد می شود بستگی دارد.

این بیماری می تواند به طرق مختلف گسترش یابد. تعداد زگیل ها در هر فرد می تواند بسیار متفاوت باشد، اما در اکثر مراجعین حدود 5-10 است.

بیشتر بخوانید: مرکز اورولوژی

زگیل‌ های معمولی کاملاً بی‌ ضرر هستند، معمولاً یک یا دو زگیل روی دست‌ ها و پاها ظاهر می‌ شوند، اما گاهی اوقات مانند قارچ به سرعت گسترش می‌یابند و رشد می‌ کنند.

تعداد زیادی به طور ناگهانی روی انگشتان، پشت دست ها یا پاها، آرنج یا زانو رشد می کنند. بیشتر اوقات نه خارش دارند و نه اذیت می شوند. سطح زگیل ها به تدریج سفت می شود و ترک می خورد و با گذشت زمان، زگیل ممکن است تیره شود.

کسانی که در معرض خطر زگیل تناسلی قرار دارند

زگیل تناسلی نوعی زگیل هست که در بخش تناسلی دیده می شود. این عارضه می تواند یک زگیل منفرد یا یک خوشه روی پوست باشد. افراد معمولاً با قرار گرفتن در معرض ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) از فردی که قبلاً به این ویروس آلوده شده است، به این زگیل ها مبتلا می شوند.

هرکسی که با فرد آلوده رابطه جنسی داشته باشد می تواند به ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) مبتلا شود. استفاده از کاندوم می تواند تا حدودی کمک کند، اما کاملاً ایمن و قابل اعتماد نیست.

همه افرادی که به HPV مبتلا می شوند به زگیل تناسلی مبتلا نمی شوند. اکثر مردم هرگز به این زگیل ها مبتلا نمی شوند زیرا سیستم ایمنی بدن با ویروس مبارزه می کند. اکثر مردم ظرف چند سال از شر این ویروس خلاص می شوند.

افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ممکن است نتوانند با ویروس مبارزه کنند. هنگامی که بدن نتواند با HPV مبارزه کند، زگیل تناسلی ایجاد می شود.

بیشتر بخوانید: حل مشکل نعوظ در مردان

تحقیقات نشان داده است که خطر ابتلا به زگیل تناسلی در افراد سیگاری بیشتر از افراد غیر سیگاری است. بنابراین افراد سیگاری باید بیشتر مراقب باشند.

گاهی اوقات نوزاد به زگیل تناسلی نیز مبتلا می شود. نادر است، اما یک مادر آلوده می تواند ویروس را در طی زایمان طبیعی به نوزاد خود منتقل کند. زگیل ممکن است بلافاصله پس از انتقال ویروس ظاهر نشود. زگیل تناسلی در کودکان می تواند نشانه سوء استفاده جنسی باشد.

علل زگیل تناسلی

زگیل تناسلی از یک فرد مبتلا به HPV به روش های زیر منتقل می شود:

  • رابطه جنسی (واژینال، مقعدی یا دهانی).
  • تماس تناسلی (دست زدن به اندام تناسلی افراد).
  • زایمان (انتقال از مادر آلوده به نوزاد).

انتقال زگیل تناسلی

زگیل تناسلی از طریق تماس پوست به پوست در حین فعالیت های جنسی مانند رابطه جنسی مقعدی یا واژینال منتقل و پخش می شود. همچنین، به اشتراک گذاشتن اسباب بازی های جنسی با یک فرد آلوده می تواند شما را در معرض عفونت قرار دهد.

زگیل تناسلی با بوسیدن قابل انتقال نیست. این زگیل ها بیشتر از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند. استفاده از کاندوم هنگام رابطه جنسی برای محافظت بیشتر توصیه می شود. هیچ آزمایش خونی برای تشخیص عفونت پاپیلوماویروس وجود ندارد و زگیل تناسلی با معاینه تشخیص داده می شود.

همچنین بسته به محل زگیل، ممکن است نیاز به معاینه داخلی در واژن یا اطراف و داخل مقعد داشته باشید. این آزمایشات ممکن است کمی ناراحت کننده باشند، اما معمولا بدون درد هستند.

دلیل اینکه ممکن است شما از یک فرد آلوده به زگیل تناسلی مبتلا شوید این است که حتی اگر همسرتان هیچ علامتی نشان ندهد، ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد تا زگیل های قابل مشاهده پس از آلوده شدن به ویروس ظاهر شوند.

بیشتر بخوانید: روش های درمان پلاک پیرونی

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • زگیل تناسلی در کرج
  • دستگاه صندلی مگنت تراپی
  • اورولوژی در کرج
  • لیزر زگیل تناسلی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو