خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

علت محبوبیت عمل وازکتومی - درمان فتق در کرج - درمان هیدروسل - درمان ناتوانی جنسی - وازکتومی سرپایی در کرج
روش وازکتومی چیست؟

ما در این مقاله به مبحث علت محبوبیت عمل وازکتومی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

وازکتومی

وازکتومی یک روش جراحی است که شامل بریدن، مهر و موم کردن یا بستن مجرای دفران، دو لوله ای است که اسپرم را از بیضه ها به آلت تناسلی منتقل می کند.

 این روش یکی از موثرترین روش های پیشگیری از بارداری است زیرا به طور دائم از انتشار اسپرم در حین انزال جلوگیری می کند. پس از وازکتومی، مرد هنوز می تواند انزال کرده و منی تولید کند. اما در مایع منی اسپرم وجود ندارد.

مردانی که خانواده خود را تکمیل کرده‌اند و نمی‌خواهند دیگر بچه‌دار شوند، اغلب این روش را انتخاب می‌کنند. کمترین خطر عوارض را دارد و تحت بی حسی موضعی در یک محیط سرپایی انجام می شود.

 اکثر مردان می توانند در عرض چند روز فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند، اگرچه ممکن است در طول روند بهبودی کمی ناراحتی و استراحت وجود داشته باشد.

قبل از انجام وازکتومی باید مطمئن باشید که نمی خواهید در آینده بچه ای تولید کنید زیرا اگرچه این روش قابل برگشت است، اما باید دائمی در نظر گرفته شود.

علت محبوبیت عمل وازکتومی - درمان فتق در کرج - درمان هیدروسل - درمان ناتوانی جنسی - وازکتومی سرپایی در کرج

بیشتر بخوانید: اسپرماتوسل

وازکتومی چگونه کار می کند؟

اسپرم از بیضه ها خارج می شود تا منی را از طریق دو لوله موسوم به مجرای دفران تشکیل دهد. اگر اسپرم شما وارد دهانه رحم شود، ممکن است منجر به بارداری شود.

 وازکتومی از ورود اسپرم به منی با انسداد یا برش هر شریان واز دفران جلوگیری می کند.  

منی شما حداقل 2 ماه پس از وازکتومی حاوی اسپرم نخواهد بود، بنابراین نمی تواند منجر به بارداری شود. 8 تا 16 هفته پس از وازکتومی، باید منی خود را تجزیه و تحلیل کنید تا مطمئن شوید که اسپرم وجود ندارد.

پس از وازکتومی، مایع منی شما به همان احساس و ظاهر خواهد رسید. با وجود اینکه هنوز مقدار مایع منی قبلی را دارید، هیچ اسپرمی در آن وجود نخواهد داشت و باردار شدن شما را غیرممکن می کند.

 وازکتومی بر سطح هورمون، میل جنسی یا توانایی دستیابی به نعوظ تأثیری ندارد.

مزایای روش چیست؟

وازکتومی یک گزینه محبوب برای پیشگیری از بارداری به دلایل بسیاری است:

  • این یک روش دائمی و قابل اعتماد برای جلوگیری از بارداری است. بنابراین، پس از انجام عمل، نیازی به استفاده از کنترل بارداری قبل از مقاربت نخواهید داشت، مانند کاندوم.
  • هزینه به طور قابل توجهی کمتر از هزینه های مرتبط با عقیم سازی زنان (بستن لوله ها) یا هزینه طولانی مدت کنترل بارداری برای زنان است.
  • این یک روش نسبتاً سریع و ایمن است. به طور معمول فقط 30 دقیقه طول می کشد تا کامل شود و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. احتمال عوارض یا عوارض جانبی کم است و دوره نقاهت کوتاه است.
  • این بر میل جنسی یا عملکرد جنسی مرد تأثیر نمی گذارد و خطر ابتلا به مشکلات سلامتی را افزایش نمی دهد.

آیا من کاندید مناسبی برای این روش هستم؟

اکثر افرادی که آلت تناسلی و بیضه دارند می توانند بدون خطر وازکتومی انجام دهند. فقط اگر مطمئن هستید که نمی خواهید تا آخر عمر بچه دار شوید، باید هیسترکتومی کنید.

 اگر از بیماری بیضه یا ناراحتی مزمن بیضه رنج می برید، نباید وازکتومی کنید. 

روش شما ممکن است برگشت پذیر باشد، اما هیچ اطمینانی وجود ندارد که موفقیت آمیز باشد. جراحی معکوس یک روش دشوار است که می تواند پرهزینه باشد و گاهی اوقات ناموفق است. 

به همین دلیل، اگر احتمال دارد در آینده بخواهید فرزندی داشته باشید، بهتر است وازکتومی را به تعویق بیندازید.

بیشتر بخوانید: علل و عوامل اختلال نعوظ

قبل از عمل چه انتظاری باید داشت؟

قبل از وازکتومی، با یک اورولوژیست مشورت کنید تا جزئیات این روش را بررسی کند و هر سوالی را که ممکن است پاسخ داده باشید، دریافت کنید.

پزشک شما میخواهد با شما ملاقات کند تا مطمئن شود که وازکتومی بهترین روش پیشگیری از بارداری برای شما قبل از انجام آن است.

در طول مشاوره، اورولوژیست سابقه پزشکی شما را بررسی می کند و معاینه فیزیکی انجام می دهد تا مشخص کند آیا شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر. 

از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین یا ایبوپروفن در روزهای منتهی به عمل باید اجتناب شود زیرا می توانند خطر خونریزی در حین جراحی را افزایش دهند.

 شما باید برای حمل و نقل به و از این روش برنامه ریزی کنید، زیرا بعد از جراحی نمی توانید رانندگی کنید. 

در طول عمل چه انتظاری باید داشت؟

عمل وازکتومی معمولاً در یک محیط سرپایی انجام می شود و حدود 30 دقیقه طول می کشد. 

کیسه بیضه شما در اتاق عمل تراشیده و با محلول ضد عفونی کننده تمیز می شود. این ناحیه با بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شود و ممکن است به شما داروی خوراکی داده شود تا در حین عمل آرام شوید.

برای وازکتومی می توان از دو روش استفاده کرد:

بیشتر بخوانید: علل و عوامل واریکوسل 

وازکتومی معمولی 

برای دسترسی به مجرای دفران در این نوع وازکتومی، یک یا دو برش کوچک در پوست کیسه بیضه ایجاد می شود. مجرای دفران بریده می شود و قسمت کوچکی از آن برداشته می شود و فضای نازکی بین دو انتهای آن باقی می ماند. 

اورولوژیست انتهای بریده شده رگ را می بندد یا بافتی را بین آنها قرار می دهد. سپس از طریق همان برش یا یک برش جدید، این مراحل روی گلدان دیگر تکرار میشود.

بریدگی های کیسه بیضه با بخیه های قابل حل مهر و موم می شوند یا اجازه داده می شود خود به خود بسته شوند.

وازکتومی بدون اسکالپل 

در طول وازکتومی بدون چاقوی جراحی، اورولوژیست به عروق زیر پوست کیسه بیضه احساس می کند و آن را با یک گیره کوچک در جای خود نگه می دارد. 

برای برداشتن دقیق مجرای دفران، یک سوراخ کوچک در پوست ایجاد می شود و باز می شود. پس از آن، آن را بریده، گره می زنند، یا سرخ می کنند و دوباره در جای خود قرار می دهند.

علت محبوبیت عمل وازکتومی - درمان فتق در کرج - درمان هیدروسل - درمان ناتوانی جنسی - وازکتومی سرپایی در کرج

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و درمان فتق، …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو