خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان بیماری سنگ کلیه - مرکز اورولوژی در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - لیزر سنگ کلیه - وازکتومی سرپایی در کرج - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴
درمان بیماری سنگ کلیه چیست؟

ما در این مقاله به مبحث درمان بیماری سنگ کلیه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

درمان بیماری سنگ کلیه چه گزینه هایی وجود دارد؟

در مرکز اورولوژی جهانشهر، متخصصان اورولوژی ما ،در درمان بیماری سنگ کلیه تجربه بالایی دارند. آنها طیف گسترده ای از گزینه های درمان بیماری سنگ کلیه را برای بیماران خود ارائه می دهند و تضمین می کنند که هر فرد یک برنامه درمانی مناسب دریافت می کند که شرایط منحصر به فرد آنها را منعکس می کند. سنگ کلیه بسیار شایع است. از هر 10 نفر 1 نفر در طول زندگی خود بیماری سنگ کلیه را تجربه می کنند. درک برخی از گزینه‌ های رایج درمان بیماری سنگ کلیه می‌ تواند به شما کمک کند تا با اورولوژیست خود صحبت‌ های آگاهانه‌ ای داشته باشید، در صورتی که شما یا یکی از نزدیکانتان به سنگ کلیه مبتلا شوید.

بیشتر بخوانید: اولین علائم سنگ کلیه چیست؟

درمان بیماری سنگ کلیه - مرکز اورولوژی در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - لیزر سنگ کلیه - وازکتومی سرپایی در کرج - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان بیماری سنگ کلیه بسته به نوع و سایر ویژگی ها می تواند متفاوت باشد.

درمان بیماری سنگ کلیه باید متناسب با نوع سنگ های موجود باشد. سنگ کلیه زمانی تشکیل می شود که مواد معدنی و نمک موجود در ادرار به هم چسبیده و متبلور می شوند و ساختار های کوچکی شبیه سنگ ریزه در دستگاه ادراری ایجاد می کنند. هنگام برنامه ریزی برای درمان بیماری سنگ کلیه و استراتژی های پیشگیری برای آینده، متخصص اورولوژی تعیین می کند که چه نوع سنگی وجود دارد. این می تواند به اورولوژیست شما کمک کند تا مشخص کند چه چیزی باعث تشکیل سنگ شده است.

چهار نوع اصلی سنگ کلیه وجود دارد:

  • کلسیم: اکثر سنگ‌ های کلیه، سنگ‌ های کلسیمی هستند که با اگزالات یا فسفات ترکیب می‌ شوند. سنگ‌ های اگزالات کلسیم اغلب به عادات غذایی مربوط می‌ شوند، در حالی که سنگ‌ های فسفات کلسیم معمولاً با شرایط متابولیک یا استفاده از دارو های خاص مرتبط هستند.
  • استروویت: سنگ‌ های استروویت در پاسخ به عفونت دستگاه ادراری تشکیل می‌ شوند.
  • اسید اوریک: سنگ های اسید اوریک زمانی تشکیل می شوند که PH ادرار خیلی پایین باشد (ادرار خیلی اسیدی است). این می تواند در افرادی با شرایط خاص پزشکی که باعث از دست دادن مزمن مایعات می شود، افرادی که شرایط متابولیک دارند، در افرادی که رژیم های غذایی با پروتئین بسیار بالا مصرف می کنند و در افراد دیابتی اتفاق بیفتد.
  • سیستین: سنگ های سیستین نادر هستند. آن ها در افرادی که دارای یک بیماری متابولیک ارثی خاص به نام سیستینوری هستند، رخ می دهد که باعث می شود کلیه آن ها مقدار زیادی اسید آمینه خاص را دفع کند.

بیشتر بخوانید: سنگ کلیه

درمان بیماری سنگ کلیه بسته به محل سنگ و علائم موجود می تواند متفاوت باشد.

سنگ کلیه می تواند در هر قسمتی از دستگاه ادراری ایجاد شود. در بسیاری از موارد، تا زمانی که وارد حالب ها نشوند، هیچ علامتی ایجاد نمی کنند، جایی که اغلب در آنجا گیر می کنند و باعث انسداد می شوند.

درمان بیماری سنگ کلیه - مرکز اورولوژی در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - لیزر سنگ کلیه - وازکتومی سرپایی در کرج - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

بسته به موقعیت در حالب، بیمار ممکن است درد شدید کمر، پهلو، درد در شکم،کشاله ران و درد هنگام ادرار را تجربه کند. گاهی اوقات ادرار مملو از خون است و اگر همراه با عفونت باشد ممکن است بوی بد یا کدر شود. حالت تهوع و استفراغ نیز ممکن است رخ دهد و در صورت وجود عفونت، بیمار ممکن است تب یا لرز داشته باشد.

جراح اورولوژی شما مناسب ترین گزینه های درمان بیماری سنگ کلیه را برای شرایط شما توصیه می کند.

در طول مشاوره با اورولوژیست خود، آن ها تمام گزینه های درمان بیماری سنگ کلیه را که برای شرایط فردی شما مناسب است، با شما در میان خواهند گذاشت. اورولوژیست نوع سنگ های شما، اندازه سنگ، محل این سنگ ها در داخل دستگاه ادراری و اینکه آیا آنها باعث ایجاد علائم در شما می شوند یا خیر را در نظر می گیرد. این زمان خوبی برای پرسیدن هر گونه سوالی است که ممکن است در مورد گزینه های مختلف درمانی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: علائم و نشانه های BPH چیست؟

گزینه های درمانی بیماری سنگ کلیه برای سنگ های کوچک و آنهایی که حداقل علائم را ایجاد می کنند:

اغلب، سنگ های کوچکتر و آنهایی که علائم ایجاد نمی کنند با اقدامات ساده ای مانند:

  • اطمینان از نوشیدن مقدار زیادی آب این به رقیق شدن ادرار، افزایش خروجی ادرار و جلوگیری از پیشرفت اندازه سنگ یا تشکیل سنگ های بیشتر کمک می کند.
  • مصرف تسکین درد. برای مدیریت درد خفیف ناشی از عبور سنگ های کوچک مفید است.
  • درمان دارویی. ممکن است پزشک دارو های مسدودکننده آلفا را برای کمک به شل شدن ماهیچه های حالب تجویز کند که می تواند به شما کمک کند سنگ را سریعتر و با درد کمتری دفع کنید.

گزینه های درمان بیماری سنگ کلیه برای سنگ های بزرگتر و علامت دار:

برخی از سنگ های کلیه آنقدر بزرگ هستند که به تنهایی از طریق ادرار عبور نمی کنند. این سنگ‌ ها یا آن‌ هایی که باعث درد ( کولیک کلیوی )، خونریزی، آسیب به کلیه، یا عفونت‌ های مکرر یا مداوم دستگاه ادراری می‌ شوند، نیاز به درمان دارند. جراح اورولوژی شما ممکن است برخی از گزینه های زیر را برای درمان بیماری سنگ کلیه توصیه کند.

بیشتر بخوانید: تست اورودینامیک چیست و چگونه انجام می شود؟

گزینه های درمان بیماری سنگ کلیه: دارو

انواع مختلفی از دارو ها وجود دارد که ممکن است به عنوان بخشی از درمان سنگ کلیه برای شما تجویز شود. اگر درد شدید دارید، داروهای مسکن مناسب برای وضعیت سلامت فردی شما به شما داده می شود. اگر عفونت مرتبط با سنگ کلیه خود دارید، به آنتی بیوتیک و مدیریت فوری هرگونه انسداد نیز نیاز خواهید داشت.

درمان بیماری سنگ کلیه - مرکز اورولوژی در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - لیزر سنگ کلیه - وازکتومی سرپایی در کرج - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

داروهای دیگر ممکن است به ندرت تجویز شوند مانند:

  • آلوپورینول برای سنگ های اسید اوریک
  • دیورتیک های تیازیدی یا محلول های فسفر در برخی موارد سنگ های کلسیمی متعدد عود کننده
  • بی کربنات سدیم یا سیترات سدیم برای کمک به کاهش pH ادرار در سنگ های اسید اوریک

بیشتر بخوانید: درمان اصلی BPH چیست؟

گزینه های درمان بیماری سنگ کلیه: سنگ شکنی برون بدنی (ESWL)

این نوع درمان بیماری سنگ کلیه از امواج صوتی برای شکستن سنگ های داخل دستگاه ادراری استفاده می کند. یک پروب مخصوص برای هدایت دقیق امواج شوک از خارج از بدن، از طریق بافت های بدن و مستقیماً به سنگ کلیه استفاده می شود. امواج شوک سنگ را به قطعات بسیار کوچکی می شکند که بیمار می تواند از طریق ادرار عبور کند. ESWL اغلب تحت بیهوشی عمومی انجام می شود تا حداکثر انرژی دریافت شود و معمولاً حدود 30 دقیقه طول می کشد. برای ایجاد هیچ برشی لازم نیست. بیماران معمولاً در همان روز به خانه می روند و می توانند در عرض 1-2 روز به فعالیت های عادی خود ادامه دهند.

گزینه های درمان بیماری سنگ کلیه: نفرولیتوتومی از راه پوست (PCNL)

PCNL یک درمان جراحی سنگ کلیه است که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. جراح یک برش کوچک سوراخ کلید در پشت بیمار در سیستم جمع آوری کلیه ایجاد می کند. از این طریق یک دوربین تخصصی عبور داده می شود. سنگ کلیه قرار می گیرد و به قطعات کوچک تری شکسته می شود که سپس توسط جراح خارج می شود. این درمان جراحی معمولاً در بیمارانی که بیماری سنگ پیچیده یا گسترده دارند نشان داده می شود. این درمان برای بیمارانی که دارای سنگ هایی با قطر بزرگتر از 1.5 سانتی متر هستند توصیه می شود. اکثر بیماران پس از این روش 1-2 شب در بیمارستان می مانند و بهبودی کامل می تواند بین 2-4 هفته طول بکشد.

بیشتر بخوانید: درمان سنگ کلیه

گزینه های درمان بیماری سنگ کلیه: یورتروسکوپی و لیزر

اورتروسکوپی سخت اغلب برای سنگ های حالب و یورتروسکوپی انعطاف پذیر برای سنگ های کوچکتر از 1.5 سانتی متر در کلیه توصیه می شود. این روش تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. جراح یک اورتروسکوپ را در مجرای ادرار، مثانه و سپس حالب قرار می دهد. این ساز دارای یک دوربین است که برای مکان یابی سنگ استفاده می شود. در طی این روش ترکیبی از لیزر پرقدرت و استخراج سبد برای رفع بیماری سنگ استفاده می شود. قطعات کوچکتر و ماسه مانند باقی می ماند تا از طریق ادرار عبور داده شود. این روش نیازی به برش ندارد. اکثر بیماران در همان روز مرخص می شوند و اکثر بیماران می توانند فعالیت های عادی خود را در حدود 2-3 روز پس از درمان از سر بگیرند.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو