خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

بیماری سیفلیس چیست؟ - نوار مثانه در کرج - درمان ناباروری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - وازکتومی سرپایی در کرج - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴
بیماری سیفلیس چیست؟

ما در این مقاله به مبحث بیماری سیفلیس می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بیماری سیفلیس چیست؟

سیفلیس یک بیماری مقاربتی می باشد که از راه ارتباط جنسی با شخص آلوده یا تماس با زخم سفلیس منتقل می گردد. سیفلیس امکان دارد تا مدت زیادی در بدن فرد باقی بماند و نشانه های آن آشکار نشود. مشخص گردیدن بیماری با زخم‌ هایی روی ناحیه‌ ی تناسلی و در موارد شدید در نواحی دیگر بدن می باشد. عامل این بیماری باکتری به نام تریپونما پالیدوم می باشد. تلفظ این بیماری میان مردم بیماری سفلیس می باشد در حالی‌ که سیفلیس درست می باشد.

ابتلا به بیماری سیفلیس چند خصوصیت دارد. اول این‌ که این بیماری امکان دارد در بدن نهفته باشد و علائمی بروز نکند و پس از مدتی علائم آن آشکار گردد.

همینطور این نکته را در نظر بگیرید که ابتلا به این بیماری برای فرد مصونیت ایجاد نمی نماید و حتی در صورت درمان سر وقت و از بین رفتن کامل عامل بیماری‌ زا امکان دارد پس از مدتی فرد دوباره به سیفلیس مبتلا شود. حتی بعضی افراد که روابط جنسی نا‌ایمن دارند، امکان دارد در طول زندگی چندین بار به این بیماری مبتلا گردند.

بیشتر بخوانید: تشخیص سرطان مثانه

راه انتقال بیماری سفلیس چه می باشد؟

اصلی‌ ترین راه منتقل کردن بیماری سفلیس ارتباط جنسی می باشد. در انواع رابطه‌ ی جنسی واژینال، رابطه مقعدی و رابطه دهانی امکان منتقل کردن سفلیس به شریک جنسی و ابتلا به سفلیس تناسلی موجود است.

افزون بر تماس جنسی عامل بیماری می‌ تواند از راه تماس پوست یا غشای مخاطی شخص بیمار به شریک جنسی منتقل گردد. بر همین اساس سفلیس دهان از طریق تماس با مخاط دهان ایجاد می گردد. همینطور در صورتی که فرد زخم یا بریدگی بر روی بدن داشته باشد و آن بریدگی در معرض زخم سفلیس قرار داده شود، احتمال ابتلا افزایش می یابد.

ولی استفاده کردن از سرویس بهداشتی مشترک، یا حوله، استخر، ظرف مشترک و بقیه موارد مانند این سبب انتقال بیماری نمی گردد و نیازی نیست افراد نگران انتقال از این طریق ها باشند.

بیماری سیفلیس چیست؟ - نوار مثانه در کرج - درمان ناباروری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - وازکتومی سرپایی در کرج - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

افراد در معرض خطر سیفلیس چه افرادی می باشند؟

افرادی که واجد شرایط زیر می باشند در معرض خطر سیفلیس بوده و می بایست در مواقع نیاز یا با مشاهده‌ ی زخم بر روی بدن نسبت به انجام دادن تست سفلیس اقدام کنند.

  • افرادی که رابطه‌ ی جنسی محافظت نشده با شخص مبتلا به سیفلیس داشته‌ اند.
  • خانم‌ های باردار، مخصوصا در صورتی که قبلاٌ به سفلیس مبتلا شده‌ باشند.
  • زنان و مردانی که سابقه‌ ی ابتلا به سفلیس را داشته اند.
  • اشخاصی که شرکای جنسی زیادی دارند.
  • افرادی که در زندان می باشند یا به تازگی آزاد شده‌ اند.
  • کسانی که مبتلا به ایدز می باشند.
  • مردهای همجنسگرا
  • کارگران جنسی

بیشتر بخوانید: سرطان مثانه

نشانه های بیماری سیفلیس چیست؟

شایع‌ ترین نشانه سفلیس، زخم می باشد. ولی با توجه به چند مرحله‎ ‌ای بودن این بیماری، بروز نشانه های سیفلیس هم متناسب با پیشرفت بیماری می باشد.

مرحله‌ی اول سیفلیس

عادی ترین و نخستین علامت سیفلیس زخم‌ های کوچک می باشد، به زخم‌ هایی که بر اثر سیفلیس ایجاد میگردد شانکر گفته می‌ شود. زخم سیفلیس امکان دارد در نواحی تناسلی، روی آلت تناسلی یا در مقعد یا حتی در دهان ایجاد می گردد. مهم‌ ترین ویژگی این زخم‌ ها این می باشد که با درد همراه نمی باشد و در بعضی مواقع اصلاٌ فرد متوجه این زخم‌ها نمی گردد. چون  در برخی موارد زخم‌ ها خود به‌ خود خوب می شوند.

مرحله‌ی دوم سیفلیس

در این مرحله از بیماری سیفلیس چندین هفته پس از بهبود زخم‌ ها یا همان شانکر بثوراتی در میان تنه و به تدریج در تمام بدن ایجاد می گردد. از نظر ظاهر این بثورات شبیه زگیل می باشند و خارش ندارند. بقیه علائم بیماری سفلیس در این مرحله تورم غدد لنفاوی، تب، درد عضلانی، ریزش مو می باشد. علائم سفلیس در این مرحله امکان دارد میان چند هفته تا یک سال ادامه یابد.

بیشتر بخوانید: اسلینگ TVT (نوار واژینال بدون کشش)

مرحله‌ ی نهفته‌ ی سفلیس

عدم درمان سفلیس در مرحله‌ ی یک و دو سبب ورود بیماری به فاز نهفته می گردد. در این مرحله امکان دارد فرد تا سال‌ ها با سفلیس درگیر بوده باشد یا این‌ که وارد مرحله‌ی سوم بیماری گردد.

بیماری سیفلیس چیست؟ - نوار مثانه در کرج - درمان ناباروری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - وازکتومی سرپایی در کرج - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

مرحله‌ ی سوم سیفلیس

افرادی که در مراحل اول و دوم درمان را پیگیری ننمایند دچار این مرحله می گردند. در مرحله‌ ی سوم که شدیدتر از مراحل قبلی می باشد، عامل بیماری‌ زا به قلب، کلیه، چشم، عروق خونی گسترش خواهد یافت.

سیفلیس مادرزادی چیست؟

مادرهای بارداری که به سیفلیس مبتلا می باشند در دوران بارداری از راه بند ناف جنین را آلوده می نمایند. همینطور زایمان طبیعی هم می‌ تواند باعث ابتلای فرزند به بیماری سیفلیس گردد. نوزادان مبتلا امکان دارد بدون علامت باشند یا زخم‌ هایی در ناحیه‌ ی دست و پای آن‌ ها دیده بشود. این نوزادان با گذشت زمان دچار عوارضی مثل بد شکلی، ناشنوایی و از بین رفتن پل بینی می گردند.

تشخیص سیفلیس چطور می باشد؟

با بروز نخستین نشانه و ایجاد زخم فرد بیمار می بایست در اولین فرصت به پزشک متخصص سلامت جنسی مراجعه نماید. پزشک جهت تشخیص دقیق از معاینه‌ ی فیزیکی و دیدن دقیق زخم و آزمایش‌ های تشخیصی استفاده می نماید. هزینه آزمایش سفلیس بر اساس عوارض و صدمه های سفلیس مقرون به صرفه و یک اقدام پیشگیرانه می باشد.

بیشتر بخوانید: علائم و نشانه های BPH چیست؟

آزمایش سیفلیس چیست؟

یکی از آزمایش‌ های تشخیصی سیفلیس، آزمایش خون می باشد. همینطور نمونه برداری از محل زخم هم میتواند ابتلا به سیفلیس را تایید نموده یا رد کند.

یکی دیگر از آزمایش‌ هایی که جهت تشخیص سیفلیس مورد استفاده قرار می گیرد، آزمایش مایع مغزی نخاعی جهت تشخیص سفلیس عصبی می باشد. با شیوه ای به نام پونکسیون کمری از شخص بیمار نمونه تهیه میگردد.

در صورت باردار بودن شخص مبتلا، سیفلیس غربالگری و جلوگیری از آلوده شدن جنین از طریق مادر ضروری میباشد. چون سیفلیس مادرزادی سبب صدمه رسیدن به نوزاد و در مواردی حتی مرگ او می گردد.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو