خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

پروستاتیت چیست - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - لیزر زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج
پروستاتیت چیست؟

ما در این مقاله به مبحث پروستاتیت  می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

پروستاتیت چیست؟

پروستات غده ای می باشد که قسمتی از دستگاه تناسلی مردانه می باشد. به اندازه یک گردو است و به تولید اسپرم و انزال کمک می کند. پروستات در زیر مثانه مرد و جلوی راست روده قرار دارد. این مجرای ادراری را احاطه می کند که لوله ای است که ادرار را حمل می کند.

پروستاتیت التهاب غده پروستات است. این زمانی اتفاق می افتد که بافت غده متورم و تحریک می شود. این می تواند آسیب برساند. 2 نوع اصلی وجود دارد: پروستاتیت باکتریایی (مزمن یا حاد) یا پروستاتیت غیر باکتریایی.

پروستاتیت چیست - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - لیزر زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج

بیشتر بخوانید: درمان های اورولوژی 

علائم پروستاتیت

شما می توانید طیف وسیعی از علائم پروستاتیت را داشته باشید. آنها ممکن است مشابه سایر مشکلات پروستات یا دستگاه ادراری شما باشند. در صورتی که هر کدام از این نشانه ها را دارید، با پزشک خودتان تماس حاصل کنید:

ادرار سخت یا دردناک

تکرر ادرار

تب

درد پایین کمر

درد در آلت تناسلی، بیضه ها یا پرینه (ناحیه بین بیضه ها و راست روده)

خون در ادرار یا منی شما

عدم ایجاد نعوظ

حساسیت در قسمت پایین شکم شما

بیشتر بخوانید: انواع وازکتومی 

چه چیزی باعث التهاب پروستات می شود؟

عفونت باعث پروستاتیت باکتریایی می شود. اگر به آرامی شروع شود و چند ماه طول بکشد مزمن است. اگر شروع شود و به سرعت از بین برود حاد است. عفونت می تواند از موارد زیر رخ دهد:

بیوپسی یا جراحی

عفونت مقاربتی (STI)

انسداد ادرار

آسیب به اندام تناسلی شما

پروستاتیت غیر باکتریایی شایع تر است، اما علت آن ناشناخته است. این نوع معمولاً مزمن است. ممکن است مربوط به عفونت قبلی دستگاه ادراری (UTI) یا مواد شیمیایی موجود در ادرار شما باشد. آسیب عصب لگن نیز یک علت احتمالی است.

پروستاتیت چگونه تشخیص داده می شود؟

پزشک در مورد سابقه پزشکی خانواده شما سوال خواهد کرد. آنها همچنین معاینات فیزیکی و رکتوم را انجام خواهند داد. برای آزمایش فیزیکی، پزشک به دنبال یک کیسه بیضه متورم، حساس و غدد لنفاوی بزرگ شده در ناحیه کشاله ران شما می‌گردد.

برای آزمایش رکتوم، پزشک یک انگشت دستکش دار و روغن کاری شده را وارد رکتوم شما می کند. آنها پشت غده پروستات شما را برای تورم، گرما و حساسیت احساس می کنند. پزشک شما همچنین ممکن است نمونه ادرار، خون یا مایع منی شما را آزمایش کند. این به رد سایر مشکلات کمک می کند.

آیا می توان از پروستاتیت پیشگیری کرد یا از آن جلوگیری کرد؟

شما نمی توانید از اکثر موارد پروستاتیت پیشگیری کنید. با این حال، شما باید برای بیماری های مقاربتی بررسی شوید. برای محافظت از خود، در تمام تماس های جنسی از کاندوم استفاده کنید. این به جلوگیری از ابتلا یا گسترش عفونت کمک می کند.

مردانی که به طور مکرر UTI دارند بیشتر در معرض ابتلا به پروستاتیت هستند. مردانی که 50 سال یا بیشتر سن دارند و پروستات بزرگی دارند نیز در معرض خطر بیشتری هستند.

بیشتر بخوانید: ناباروری مردان چیست؟

درمان پروستاتیت

معمول است که پزشک برای خلاص شدن از عفونت، حتی برای موارد غیر باکتریایی، دارو تجویز کند. این دارو به خلاصی یافتن از شر عفونت کمک می نماید. ممکن است مجبور شوید دارو را برای چند هفته یا چند ماه مصرف کنید.

برای موارد شدید، ممکن است لازم باشد به بیمارستان بروید. در آنجا می توانید مایعاتی برای آبرسانی مجدد یا کاتتر برای کمک به ادرار کردن دریافت کنید.

با انجام این کارها می توانید علائم پروستاتیت را درمان کنید:

نوشیدن مایعات اضافی برای دفع بیشتر ادرار. این کمک می کند تا سریعتر از شر باکتری خلاص شوید.

از غذاها و نوشیدنی هایی که باعث کم آبی بدن شما می شود خودداری کنید. این شامل کافئین، الکل و هر چیز تند یا اسیدی است.

از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن استفاده کنید. اینها می توانند درد و تورم را کاهش دهند.

برای تسکین درد در ناحیه کمر و سایر نواحی حمام آب گرم بگیرید.

پروستاتیت چیست - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - لیزر زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج

زندگی با پروستاتیت

درمان باید از شر پروستات خلاص شود. داروی خودتان را مطابق با دستور پزشک مصرف نمائید. نسخه را تمام کنید و هیچ دوزی را نادیده نگیرید. پزشک شما احتمالاً آزمایشات بعدی را توصیه خواهد کرد.

این موارد تأیید می کنند که آیا عفونت از بین رفته است و به جلوگیری از عود مجدد آن کمک می کند. اگر عود کرد، باید برای مدت طولانی تری دارو مصرف کنید.

به ندرت پیش می آید که افرادی که پروستاتیت دارند نیاز به جراحی داشته باشند. اگر بیماری شما مزمن است و دارو کمکی نمی کند، با پزشک خود صحبت کنید.

اگرچه پروستاتیت دردناک است، اما باعث سرطان نمی شود. با این حال، می تواند باعث افزایش سطح آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) شما شود. اگر پزشک شما آزمایش خون PSA را برای بررسی سرطان پروستات انجام دهد، مشکلی است.

نتیجه مثبت به معنی مبتلا شدن به سرطان نمی باشد. آکادمی پزشکان خانواده آمریکا (AAFP) غربالگری آنتی ژن اختصاصی پروستات را برای سرطان پروستات توصیه نمی کند.

برای مردان 55 تا 69 ساله که غربالگری دوره‌ای سرطان پروستات را در نظر می‌گیرند، پزشکان باید در مورد خطرات و فواید صحبت کنند و در تصمیم‌گیری مشترک شرکت کنند که امکان انتخاب آگاهانه را فراهم می‌کند.

سوالاتی که باید از پزشک خود بپرسید

آیا علائم من می تواند ناشی از چیزی غیر از پروستاتیت باشد؟

چگونه بفهمم که آیا یک بیماری مقاربتی باعث پروستاتیت من شده است؟

چه مدت باید دارو مصرف کنم؟

آیا درمان عوارض جانبی دارد؟

آیا تا زمانی که پروستاتیت دارم از رابطه جنسی خودداری کنم؟

آیا کاری وجود دارد که بتوانم دوباره دچار پروستاتیت نشوم؟

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو