خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

سرطان پروستات چیست - اورولوژی در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - لیزر سنگ کلیه - جراحی زیبایی مردان در کرج
سرطان پروستات چیست؟

ما در این مقاله به مبحث سرطان پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سرطان پروستات چیست؟

سرطان پروستات رشد سلول های غیر طبیعی در غده پروستات مردان است. غده پروستات قسمتی از دستگاه تناسلی آقایان می باشد. مایعی می سازد که در حین انزال با اسپرم و سایر مایعات مخلوط می شود. اندازه پروستات با اندازه طبیعی تقریباً به اندازه یک گردو است.

سرطان پروستات یکی از رایج ترین انواع سرطان در آقایان می باشد. اغلب انواع سرطان پروستات خیلی کند رشد می نمایند. با این حال، برخی از انواع می توانند به سرعت رشد کرده و به سایر قسمت های بدن گسترش یابند. وقتی سرطان گسترش می‌یابد، پزشکان می‌گویند سرطان «متاستاز» کرده است.

سرطان پروستات چیست - اورولوژی در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - لیزر سنگ کلیه - جراحی زیبایی مردان در کرج

 

بیشتر بخوانید: کیست کلیه 

علائم سرطان پروستات

سرطان پروستات، به ویژه در مراحل اولیه، اغلب هیچ علامتی ندارد. علائم معمولاً با رشد سرطان ظاهر می شوند. آنها ممکن است موارد زیر باشند:

مشکل در ادرار کردن

جریان ضعیف ادرار

قطره چکان بعد از اتمام ادرار

احتیاج به دفع مکرر ادرار مخصوصا در شب

درد در هنگام ادرار کردن

خون در ادرار یا منی

مشکل داشتن یا حفظ نعوظ

درد همراه با انزال

درد یا سفتی در قسمت پایین کمر، لگن، لگن و بالای ران

کاهش وزن برنامه ریزی نشده و یا کاهش اشتها

چه چیزی باعث سرطان پروستات می شود؟

پزشکان دقیقاً نمی دانند چه چیزی باعث سرطان پروستات می شود. با این حال، آنها می دانند که برخی از عوامل خطر ممکن است خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهند. این شامل:

بیشتر بخوانید: پیشگیری از واریکوسل 

سن بالاتر.

مردان در هر سنی ممکن است به سرطان پروستات مبتلا شوند. با این حال، بیشتر در مردان بالای 65 سال شایع است.

احتمال ابتلا به سرطان پروستات در مردان سیاه پوست بیشتر از مردان قفقازی است.

سابقه خانوادگی.

مردانی که پدر یا برادرشان مبتلا به سرطان پروستات بوده اند در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند.

احتمال ابتلا به سرطان پیشرفته یا تهاجمی در مردان چاق که سرطان پروستات در آنها تشخیص داده شده است.

سرطان پروستات چگونه تشخیص داده می شود؟

سرطان پروستات توسط بیوپسی پروستات مشخص می گردد. معمولاً اگر علائم یا غربالگری نگرانی ایجاد کند، بیوپسی انجام می شود. غربالگری سرطان پروستات آزمایشی است که پزشک از آن برای بررسی بیماری قبل از بروز علائم استفاده می کند.

دو آزمایش غربالگری موجود است: یک آزمایش دیجیتالی رکتوم (DRE) و یک آزمایش آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA). شما و پزشکتان تصمیم خواهید گرفت که آیا به غربالگری نیاز دارید یا خیر.

با این حال، این آزمایشات فقط می تواند به پزشک شما بگوید که آیا پروستات شما سالم است یا خیر. نتایج غیرطبیعی آزمایش همیشه به معنای ابتلا به سرطان نیست. اینکه چند بار باید غربالگری شوید به سن و عوامل خطر شخصی شما بستگی دارد.

در طول یک DRE، پزشک انگشت دستکش و روغن کاری شده خود را چند اینچ وارد رکتوم شما می کند تا غده پروستات شما را احساس کند. یک پروستات معمولی احساس سفتی می کند. اگر نقاط سفت روی پروستات وجود داشته باشد، پزشک ممکن است آزمایشات بیشتری را برای بررسی سرطان پروستات پیشنهاد دهد.

در طی آزمایش PSA، آزمایش خون دریافت خواهید کرد. آزمایش خون شامل قرار دادن یک سوزن کوچک در ورید بازوی شما برای گرفتن نمونه خون است. این آزمایش سطح PSA (ماده ای که توسط پروستات تولید می شود) در خون شما اندازه گیری می کند.

مردان مبتلا به سرطان پروستات ممکن است سطح PSA بیشتری در خون خود داشته باشند. با این حال، سطح PSA همچنین می تواند به دلیل دلایل کمتر جدی مانند عفونت یا بزرگ شدن پروستات بالا باشد.

بیشتر بخوانید: عفونت مثانه 

نتایج غیرطبیعی

اگر نتایج آزمایش غربالگری شما غیرطبیعی باشد، پزشک ممکن است آزمایشات دیگری را برای بررسی سرطان توصیه کند. این آزمایش ها امکان دارد موردهای زیر باشند:

سونوگرافی ترانس رکتال به پزشک شما نگاهی به پروستات شما می دهد. در طول آزمایش، یک پروب کوچک به رکتوم شما وارد می شود. این کاوشگر امواج صوتی (به نام اولتراسوند) را ارسال می کند که از پروستات شما منعکس می شود. کامپیوتر از امواج صوتی برای ایجاد تصویری از پروستات شما استفاده می کند.

در طول بیوپسی، پزشک یک قطعه بسیار کوچک از پروستات شما را برای بررسی سلول های سرطانی برمی دارد. بیوپسی روشی قابل اعتماد برای تشخیص سرطان پروستات است.

در طول بیوپسی، پزشک سوزنی را به پروستات شما وارد می کند تا بافتی از پروستات شما جمع آوری کند. پزشک شما ممکن است از چندین ناحیه مختلف پروستات نمونه بافت بگیرد.

اگر بیوپسی شما طبیعی باشد، سرطان پروستات ندارید. با پزشک خود در مورد اینکه آیا بیماری دیگری ممکن است باعث علائم شما شده باشد یا سطح PSA بالا شما صحبت کنید. از پزشک خود بپرسید که هر چند وقت یکبار باید معاینه شوید.

نتایج مثبت

اگر نتایج بیوپسی شما برای سرطان مثبت باشد، پزشک سرطان را درجه بندی و مرحله بندی می کند.

درجه بندی به شما می گوید که سرطان چقدر تهاجمی (به سرعت در حال رشد) است. سرطان های درجه بالاتر احتمال رشد و گسترش بیشتری دارند. یک سیستم معمول درجه بندی نمره گلیسون نامیده می شود. نمرات گلیسون از 2 (نه تهاجمی) تا 10 (بسیار تهاجمی) متغیر است.

مرحله بندی به شما می گوید که سرطان چقدر پیشرفته است. همچنین به شما می گوید که چقدر گسترش یافته است. برای تعیین مرحله، پزشک ممکن است آزمایش‌های تصویربرداری مانند سونوگرافی، اسکن استخوان، اسکن توموگرافی کامپیوتری (CT) یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) را تجویز کند.

مراحل I و II به این معنی است که سرطان زود تشخیص داده شده و به خارج از پروستات گسترش نیافته است. مراحل III و IV به این معنی است که سرطان به بافت‌ها، اندام‌ها یا سایر قسمت‌های بدن نزدیک شده است.

برخی از متخصصان پزشکی استدلال می کنند که غربالگری ضروری نیست. برای افرادی که تومورهای با رشد سریع (تهاجمی) دارند، تشخیص زودهنگام آن می تواند کمک کننده باشد.

سرطان معمولاً راحت‌تر درمان می‌شود و با تشخیص زودهنگام احتمال درمان آن بیشتر است. با این حال، بیشتر موارد به سرعت در حال رشد نیستند.

سرطان پروستات چیست - اورولوژی در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - لیزر سنگ کلیه - جراحی زیبایی مردان در کرج

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو