خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

ارکیدکتومی چیست - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - لیزر زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج
ارکیدکتومی چیست؟

ما در این مقاله به مبحث ارکیدکتومی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، تزریق بوتاکس آلت در کرج، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

ارکیدکتومی چیست؟

اگر تومور بیضه تشخیص داده شده باشد یا آسیب یا عفونت در بیضه یا بیضه‌های خود تجربه کرده باشید، معمولاً ارکیدکتومی انجام می‌شود.

در طول ارکیدکتومی چه اتفاقی می افتد؟

ارکیدکتومی معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و حدود 30 دقیقه طول می کشد. جراح شما یک برش (برش) در کیسه بیضه یا کشاله ران شما ایجاد می کند. آنها بیضه(های) شما را برمی دارند و هر زخمی را با بخیه های قابل حل می بندند.

شما ممکن است این گزینه را داشته باشید که پروتز (بیضه تقلبی) را در طول عمل خود قرار دهید. حتما این موضوع را با جراح خود در میان بگذارید.

بلافاصله پس از عمل جراحی شما را به یک منطقه بهبودی منتقل می کنند. پرستاران فشار خون و نبض شما را تا زمانی که کاملا بیدار شوید کنترل می کنند. سپس شما را به یک بخش می برند.

ارکیدکتومی چیست - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - لیزر زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج

بیشتر بخوانید: هیپرپلازی خوش‌ خیم پروستات

بهبودی از ارکیدکتومی

ما به شما داروی مسکن می دهیم. اگر هنوز درد یا ناراحتی دارید به ما اطلاع دهید. ممکن است برای جلوگیری از عفونت به شما آنتی بیوتیک داده شود.

برخی از بیماران می توانند عصر بعد از عمل جراحی خود به خانه بروند، اما ممکن است لازم باشد یک شب را در بیمارستان بگذرانید.

باید ترتیبی بدهید که کسی شما را در روز ترخیص به خانه برساند. وقتی در خانه هستید باید طبق تجویز داروی مسکن مصرف کنید.

شما می توانید روزانه دوش بگیرید، اما تا زمانی که زخم شما به طور کامل بهبود نیابد، از حمام کردن خودداری کنید.

تجربه تورم و کبودی در چند هفته اول پس از جراحی طبیعی است. پوشیدن تکیه گاه کیسه بیضه یا یک جفت زیر شلوار سفت باید تا حدودی ناراحتی را کاهش دهد.

اگر قرمزی زخم خود را افزایش داد یا زخم شما شروع به نشت کرد، لطفاً با یکی از اعضای تیم مراقبت های بهداشتی ما تماس بگیرید.

شما باید از بلند کردن اجسام سنگین، دوچرخه سواری و فعالیت های ورزشی فعال به مدت 2 تا 4 هفته پس از عمل خودداری کنید. لطفاً در مورد بازگشت به کار و زمان از سرگیری رانندگی با مشاور خود صحبت کنید.

اگر تومور در شما تشخیص داده شده است، ممکن است لازم باشد برای اسکن های بعدی، آزمایش خون یا درمان بیشتر به بیمارستان مراجعه کنید. مشاور شما در اولین جلسه بازنگری پس از جراحی شما در مورد لزوم این کار توصیه می کند.

بیشتر بخوانید: مرکز اورولوژی در کرج 

خطرات

عوارض خاص ارکیدکتومی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تورم و کبودی

تغییر ظاهر بدن است

ادامه درد کیسه بیضه

نیاز به درمان بیشتر

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

ارکیکتومی جزئی

بنیاد و پایه

در حالی که ارکیدکتومی رادیکال استاندارد مراقبت برای تشخیص و درمان سرطان بیضه باقی می ماند، چند مورد وجود دارد که در آن جراحی حفظ بیضه توصیه میشود. نشانه های اولیه در مردان با موارد زیر است:

توده های کوچک و قابل لمس بیضه و تومور مارکرهای طبیعی سرم.

این مردان در معرض خطر کم، اما قابل توجهی برای داشتن توده خوش خیم یا سرطان سلول غیر زایایی هستند که نیازی به ارکیکتومی ندارد. اگر سرطان بیضه تایید شود، ارکیکتومی رادیکال تکمیل می شود.

یک توده بیضه کوچک، غیرقابل لمس و تشخیص داده شده با اولتراسوند با نشانگرهای تومور طبیعی تقریباً 80٪ احتمال دارد که یک توده خوش خیم باشد.

سرطان های دوطرفه بیضه، همزمان (در همان زمان) یا متاکرون (که مدتی پس از برداشتن اولین بیضه ایجاد می شوند).

استاندارد مراقبت، برداشتن هر دو بیضه در مظان سرطان است، با این حال پیامدهای مربوط به باروری و جایگزینی تستوسترون به خوبی ثابت شده است.

برخی از اورولوژیست ها از جراحی بیضه حتی برای مردان مبتلا به تومورهای سلول زایای بیضه حمایت می کنند. در حالی که برخی شواهد نشان می دهد که این کار می تواند به طور ایمن در برخی از بیماران انجام شود، این یک تکنیک اثبات شده یا ثابت نیست.

قبل از انجام عمل جراحی بیضه، باید یک مشاوره گسترده با بیمار و خانواده او در مورد انتظارات و نتایج احتمالی در اتاق عمل انجام شود.

عمل جراحی

بخش ابتدایی جراحی حفظ بیضه مشابه ارکیکتومی رادیکال است. هنگامی که بیضه “تولید” شد، بخش حفظ بیضه باید شروع شود. برای شناسایی توده، رد سایر توده ها و ایجاد طرح جراحی باید از سونوگرافی حین عمل استفاده شود.

لایه بیرونی بیضه (tunica albuginea که لوله های بیضه را در خود جای می دهد) باز می شود و جرم برداشته می شود، اغلب با حاشیه کمی از بافت طبیعی بیضه. توده برای تجزیه و تحلیل منجمد به پاتولوژی می رود، یک آسیب شناس متخصص دستگاه تناسلی باید در صورت امکان توده را ارزیابی کند.

اگر بیمار دارای بیضه مقابل طبیعی باشد و سرطان در توده تایید شود، باید یک ارکیکتومی رادیکال تکمیلی انجام شود.

اگر بیمار سرطان در بیضه طرف مقابل داشته باشد (یا داشته باشد)، پاتولوژیست باید حاشیه های منفی را قبل از ترک باقی مانده بیضه تایید کند. اگر مشکوک به سرطان باقی مانده باشد، بیضه باید خارج شود. بار دیگر، استاندارد مراقبت، اورککتومی دوطرفه است و تستوسترون به راحتی قابل جایگزینی است.

بیشتر بخوانید: هماچوری 

عوارض

عوارض برای ارکیکتومی رادیکال و جراحی بیضه یکسان است. علاوه بر این، حتی در صورت انجام عمل جراحی حفظ بیضه، اگر خونرسانی داخلی به بیضه آسیب ببیند یا لوله ها مختل شوند، جراحی می تواند منجر به ناباروری یا هیپوگنادیسم شود.

اگر فاسیای مایل خارجی به درستی بسته نشود یا بسته شدن آن شکسته شود، فتق اینگوینال ممکن است رخ دهد. برای جلوگیری از ایجاد فتق مهم است که فعالیت های شدید را برای دو تا چهار هفته به حداقل برسانید.

ارکیدکتومی چیست - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - لیزر زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج

پروتز بیضه

پروتزها باید به همه مردانی که تحت عمل جراحی ارکیکتومی قرار می گیرند، ارائه شود. همه مردان پروتز نمی خواهند، این یک تصمیم شخصی است. پروتز باید در اتاق عمل در حالی که بیمار در خواب است اندازه گیری شود.

هدف باید مطابقت با اندازه باقیمانده بیضه باشد، با در نظر گرفتن اینکه یک بیضه سرطانی می تواند بزرگتر یا کوچکتر از حد طبیعی باشد و پوست کیسه بیضه پس از کاشت پروتز را بزرگتر نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری،تزریق بوتاکس آلت در کرج، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، تزریق بوتاکس آلت در کرج، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ،تزریق بوتاکس آلت در کرج، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو