خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

ناباروری مردان چیست - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج
ناباروری مردان چیست؟

ما در این مقاله به مبحث ناباروری مردان می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

ناباروری مردان چیست؟

هنگامی که یک مرد برای باردار کردن شریک زن خود تلاش می کند، ممکن است از ناباروری رنج ببرد. ناباروری مردان یک مسئله بهداشتی است که به مشکلات مربوط به تعداد اسپرم، سلامت اسپرم یا اگر اسپرم با موفقیت به تخمک تحویل داده می شود، مربوط می شود.

اگرچه به صراحت در مورد ناباروری زنان صحبت نمی شود، ناباروری مردان نیز به همان اندازه رایج است. حدود یک سوم موارد ناباروری را می توان به ناباروری مردان نسبت داد. در یک سوم دیگر از همه موارد، علت مربوط به ناباروری زنان است و در یک سوم باقیمانده، ناباروری ناشی از ترکیبی از مشکلات در هر دو طرف است.

عوامل زیادی می توانند به باروری مردان منجر شوند، از جمله سلامت کلی و شیوه زندگی. در برخی موارد، هیچ علتی قابل شناسایی نیست. علیرغم چالش هایی که دارد، ناباروری مردان لزوماً یک وضعیت دائمی نیست و بسیاری از مردان با تشخیص و درمان مناسب با موفقیت پدر می شوند.

ناباروری مردان چیست - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

باروری مردان به طور معمول چگونه کار می کند؟

باروری مردان یک فرآیند پیچیده است که برای عملکرد صحیح به نواحی مختلفی نیاز دارد. در اینجا نحوه عملکرد طبیعی باروری مردان است:

تولید اسپرم (اسپرماتوژنز):

این فرآیند از بیضه شروع می شود. بیضه ها حاوی توده های پیچ خورده ای از لوله ها به نام لوله های منی ساز هستند. این لوله ها مسئول تولید سلول های اسپرم نابالغ هستند. این سلول ها حدود دو تا سه ماه طول می کشد تا به اسپرم بالغ تبدیل شوند.

بلوغ اسپرم:

هنگامی که اسپرم تولید شد، به اپیدیدیم، لوله ای در پشت هر بیضه حرکت می کند. طی یک دوره چند هفته ای، اسپرم بالغ می شود و توانایی حرکت خود به خود را به دست می آورد که به آنها کمک می کند تا تخمک را برای بارور پیدا کنند.

تحویل اسپرم:

اسپرم های بالغ تا زمان انزال در اپیدیدیم ذخیره می شوند. در طی انزال، اسپرم با مایع پروستات و وزیکول‌های منی مخلوط می‌شود و منی را تشکیل می‌دهد که سپس از طریق آلت تناسلی از بدن خارج می‌شود.

برای اینکه لقاح اتفاق بیفتد، حداقل یک اسپرم باید در دستگاه تناسلی شریک زن حرکت کند، از واژن از طریق دهانه رحم و رحم تا لوله فالوپ، جایی که در صورت وجود، می تواند تخمک را بارور کند.

کل فرآیند مستلزم آن است که هر مرحله به درستی عمل کند: تولید اسپرم کافی سالم و بالغ و تحویل موفقیت آمیز این اسپرم ها به تخمک شریک زن.

بیشتر بخوانید: سرطان حالب 

علل ناباروری مردان

دلایل بالقوه متعددی برای ناباروری مردان وجود دارد که بسیاری از آنها به مشکلات تولید یا تحویل اسپرم مربوط می شود. در اینجا به برخی از علل شایع ناباروری مردان اشاره می کنیم:

واریکوسل:

واریکوسل بزرگ شدن وریدهای داخل کیسه بیضه است که می تواند باعث تولید کم اسپرم، کیفیت پایین اسپرم یا هر دو شود. این شایع ترین علت برگشت پذیر ناباروری مردان است.

عفونت:

برخی عفونت‌ها می‌توانند در تولید اسپرم و سلامت اسپرم اختلال ایجاد کنند یا باعث ایجاد زخم شوند که عبور اسپرم را مسدود می‌کند. اینها شامل التهاب اپیدیدیم (اپیدیدیمیت) یا بیضه ها (اورکیت) و برخی از عفونت های مقاربتی، از جمله سوزاک یا HIV است.

مسائل مربوط به انزال:

این موارد شامل انزال رتروگراد (ورود مایع منی به مثانه به جای بیرون آمدن از آلت تناسلی در حین ارگاسم)، برخی بیماری های ژنتیکی مانند فیبروز کیستیک و عوارض جراحی یا داروها است.

بیشتر بخوانید: درمان نعوظ دردناک 

آنتی بادی هایی که به اسپرم حمله می کنند:

سلول های سیستم ایمنی می توانند به اشتباه اسپرم ها را به عنوان مهاجمان مضر شناسایی کنند و سعی کنند آنها را از بین ببرند.

تومورها:

سرطان ها و تومورهای خوش خیم می توانند اندام های تناسلی مردانه را مستقیماً از طریق غدد ترشح کننده هورمون های مربوط به تولید مثل یا از طریق علل ناشناخته تحت تأثیر قرار دهند. جراحی، پرتودرمانی یا شیمی درمانی برای درمان تومورها نیز می تواند بر باروری مردان تأثیر بگذارد.

عدم تعادل هورمونی:

هیپوتالاموس، هیپوفیز و بیضه ها هورمون های لازم برای تولید اسپرم را تولید می کنند. تغییرات در این هورمون ها و همچنین سایر سیستم ها مانند تیروئید و غده فوق کلیوی ممکن است تولید اسپرم را مختل کند.

ناباروری مردان چیست - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج

برخی داروها:

درمان جایگزینی تستوسترون، استفاده طولانی مدت از استروئیدهای آنابولیک، درمان های سرطان مانند شیمی درمانی، داروهای ضد قارچی و آنتی بیوتیکی خاص و سایر داروها می توانند تولید اسپرم را مختل کرده و باروری مردان را کاهش دهند.

عوامل محیطی:

قرار گرفتن بیش از حد در معرض برخی عناصر محیطی مانند گرما، سموم و مواد شیمیایی می تواند تولید یا عملکرد اسپرم را کاهش دهد. علل خاص عبارتند از مواد شیمیایی صنعتی، فلزات سنگین، تشعشعات یا اشعه ایکس و گرم شدن بیش از حد بیضه ها.

عوامل سبک زندگی:

مصرف مواد مخدر، الکل، سیگار کشیدن، استرس طولانی مدت، چاقی، و ویتامین C و روی ناکافی در رژیم غذایی می تواند بر باروری تاثیر بگذارد.

علل کروموزومی یا ژنتیکی:

برخی از سندرم های ژنتیکی می توانند باعث ناباروری مردان شوند، مانند سندرم کلاین فلتر، حذف کروموزوم Y و غیره.

مشکلات رابطه جنسی:

این مشکلات می تواند شامل مشکل در حفظ یا حفظ نعوظ کافی برای رابطه جنسی (اختلال نعوظ)، انزال زودرس، مقاربت دردناک، مشکلات ساختاری آلت تناسلی یا مشکلات روانی یا رابطه ای باشد که در رابطه جنسی اختلال ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو