خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

واریکوسل - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات - درمان عفونت تناسلی و ادراری - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹
واریکوسل چیست؟

واریکوسلکتومی یک عمل جراحی است که برای درمان واریکوسل انجام می شود، وضعیتی که در آن ورید های داخل بیضه (به نام شبکه پامپینی فرم) به طور غیر طبیعی بزرگ می شوند. جراحی معمولا زمانی انجام می شود که تورم وریدها باعث درد مزمن یا ناباروری مردانه شود. اگرچه در تسکین درد بیضه موثر است، اما بحث های قابل توجهی در مورد اینکه تا چه حد جراحی واریکوسل در بازیابی باروری مردان موثر است وجود دارد. ما در این مقاله به مبحث واریکوسل می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

جراحی واریکوسل چیست؟

جراحی واریکوسل که به عنوان واریکوسلکتومی نیز شناخته می‌شود، سه تکنیک مختلف جراحی را توصیف می‌کند که معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شوند. هم مردان و هم پسران ممکن است کاندیدای درمان باشند. هدف هر نوع جراحی بازگرداندن جریان خون طبیعی به بیضه با انسداد یا قطع این وریدهای بزرگ شده است. با بازگرداندن جریان خون طبیعی، محیط اطراف بیضه نیز برای تولید تستوسترون و هورمون مساعدتر می شود.

گزینه های جراحی عبارتند از:

 • واریکوسلکتومی میکروجراحی: یک جراحی باز که از طریق یک برش در کشاله ران به انسداد نزدیک می شود. هنگامی که رگ‌های غیرطبیعی بسته یا بسته می‌شوند، جریان خون تغییر مسیر می‌دهد.
 • واریکوسلکتومی لاپاروسکوپیک: یک روش لاپاراسکوپی شبیه به واریکوسلکتومی میکروسکوپی که از طریق یک یا چند مورد به انسداد دسترسی پیدا می‌کند. برش های کوچک در شکم.

آمبولیزاسیون از راه پوست: یک روش کم تهاجمی که در آن یک لوله باریک از طریق ورید گردن یا کشاله ران به محل وریدهای بیضه در داخل شکم وارد می‌شود. با استفاده از مواد شیمیایی یا سیم پیچ های فلزی ریز، رگ ها مسدود می شوند تا جریان خون به رگ های طبیعی منحرف شود.

واریکوسل - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات - درمان عفونت تناسلی و ادراری - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

بیشتر بخوانید: بزرگ شدن پروستات و حرکات روده چه ارتباطی دارد؟

واریکوسلکتومی با میکروسرژیک از طریق یک برش زیرینگوینال (قسمت پایینی کشاله ران) شناخته شده است که بهترین نتایج را دارد و بنابراین روش انتخابی در درمان واریکوسل علامت دار است. جراحی ها توسط اورولوژیست ها و آمبولیزاسیون از راه پوست توسط رادیولوژیست های مداخله ای انجام می شود.

موارد منع مصرف

موارد منع مطلق کمی برای جراحی واریکوسل به جز موارد مرتبط با جراحی به طور کلی وجود دارد (مانند عفونت فعلی، واکنش های بیهوشی نامطلوب یا سوء تغذیه شدید).

هر واریکوسلی نیاز به جراحی ندارد. اکثر واریکوسل های درجه پایین هیچ علامتی ندارند یا مشکلاتی در باروری یا سطح هورمون ایجاد می کنند. تحقیقات نشان می دهد که ترمیم واریکوسل با درجه بالاتر مزایای بیشتری برای بیمار دارد.

یک نظر کمیته در سال 2014 که توسط انجمن آمریکایی پزشکی باروری صادر شد، توصیه می‌کند در مردان مبتلا به واریکوسل درجه پایین تحت بالینی (به معنی واریکوسل که در سونوگرافی مشاهده می‌شود اما بدون علائم آشکار) یا دارای علائم اما تعداد اسپرم طبیعی هستند، از جراحی خودداری کنند. در مواردی مانند این، هیچ مدرک روشنی وجود ندارد که جراحی بتواند کیفیت یا کمیت اسپرم را بهبود بخشد.

بیشتر بخوانید: چه چیزی باعث بزرگی پروستات می شود؟

به مردان مبتلا به واریکوسل که تصمیم به درمان ناباروری دارند معمولاً توصیه می‌شود که به جای آمبولیزاسیون واریکوسلکتومی انجام دهند. به طور مشابه، به مردان مبتلا به واریکوسل دو طرفه شدید (به معنی واریکوسل در هر دو بیضه) به دلیل نرخ نارسایی به طور قابل توجهی بالاتر، توصیه می شود از آمبولیزاسیون خودداری کنند.

خطرات احتمالی

مانند تمام جراحی ها، جراحی واریکوسل نیز خطر آسیب و عوارض را به همراه دارد.

واریکوسل - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات - درمان عفونت تناسلی و ادراری - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

رایج ترین عبارتند از:

 • هیدروسل (جمع شدن مایع در اطراف بیضه)
 • عفونت بعد از عمل
 • سوراخ شدن عروق
 • آسیب روده (عمدتا با واریکوسلکتومی لاپاراسکوپیک)
 • بی حسی اسکروتوم (ناشی از آسیب عصبی)
 • ترومبوفلبیت (تشکیل لخته خون در ورید، اگر در ورید سطحی باشد ترومبوفلبیت سطحی)
 • عود واریکوسل

خطرات با میکروسرجری باز که وریدها را به طور انتخابی‌تری نسبت به لاپاراسکوپی یا آمبولیزاسیون از راه پوست هدف قرار می‌دهد، به‌طور قابل‌ توجهی کمتر است.

بیشتر بخوانید: آیا مشکلات پروستات می تواند بر خواب شما تأثیر بگذارد؟

هدف

واریکوسل یک بیماری شایع است که 15 تا 20 درصد از مردان و 40 درصد مردان مبتلا به ناباروری را تحت تأثیر قرار می دهد.4 می تواند باعث درد و منجر به  a> (عدم وجود اسپرم متحرک) و آتروفی بیضه (کوچک شدن).

اگرچه علت واریکوسل کاملاً مشخص نیست، اعتقاد بر این است که اندازه یا هندسه وریدهایی که به بیضه‌ها خدمات می‌دهند در برخی از مردان ناکافی است، احتمالاً از بدو تولد. همچنین ممکن است به دلیل نارسایی شبکه پامپینیفرم باشد که از برگشت خون جلوگیری می کند.

مشکل واریکوسل این است که شبکه پامپینی فرم به عنوان تنظیم کننده دمای بیضه ها عمل می کند و آنها را 5 درجه پایین تر از بقیه بدن نگه می دارد. هنگامی که وریدها مسدود یا مسدود می شوند، جریان برگشتی خون باعث افزایش دما می شود و تولید اسپرم و تعداد اسپرم را کاهش می دهد.

واریکوسل به دلیل جهت جریان خون در کیسه بیضه، بیضه چپ را بیشتر از سمت راست تحت تاثیر قرار می دهد. واریکوسل دو طرفه بسیار نادر است اما ممکن است رخ دهد.

درد مزمن

همه واریکوسل ها نیاز به درمان ندارند. اگر واریکوسل باعث درد مزمن شده باشد و اقدامات محافظه کارانه (مانند داروهای ضد التهابی، حمایت کیسه بیضه و محدودیت های فعالیت) نتواند تسکین دهد، ممکن است جراحی در نظر گرفته شود.

درد واریکوسل معمولاً قبل از بلوغ شروع می شود و به ندرت به عنوان یک علامت جدید در مردان مسن ظاهر می شود. درد معمولاً به‌عنوان مبهم، ضربان‌دار و ثابت توصیف می‌شود تا تیز یا خنجر.

اگر جراحی نشان داده شود، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی آزمایش هایی را برای رد سایر علل احتمالی و مشخص کردن ماهیت درد انجام می دهد.

واریکوسل - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات - درمان عفونت تناسلی و ادراری - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

تحقیق ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • معاینهی جسمی
 • آزمایش ادرار
 • کشت ادرار
 • سونوگرافی اسکروتوم
 • سونوگرافی شکم یا سی تی اسکن

اگر واریکوسل همراه با درد بیضه در مردانی رخ دهد که تحت وازکتومی قرار گرفته اند یا برای فتق اینگوینال88، یا تحت سایر روش‌ها در کشاله ران یا بیضه، ارائه‌ دهنده مراقبت‌ های بهداشتی ممکن است بلوک بند ناف اسپرماتیک (شامل تزریق بیهوشی به بند ناف که شبکه پامپینیفرم را در خود جای داده است) انجام دهد. در صورت بهبود درد، عصب کشی بند ناف و واریکوسلکتومی با میکروجراحی ممکن است به جای جراحی واریکوسل به تنهایی برای مسدود کردن دائمی سیگنال های درد انجام شود.

بیشتر بخوانید: ارتباط بین BPH و دیابت

ناباروری مردانه

درمان ناباروری مردان با جراحی واریکوسل بحث برانگیز است. بسته به رویکرد جراحی، مزایای درمان همیشه با بهبود میزان بارداری مطابقت ندارد.

با توجه به این محدودیت‌ ها، ASRM استفاده از جراحی واریکوسل را زمانی که اکثر یا همه شرایط زیر برآورده می‌شوند تأیید می‌کند:

 • زوجی برای باردار شدن تلاش کرده و ناموفق بوده است.
 • واریکوسل در معاینه فیزیکی تشخیص داده می شود.
 • همسر زن دارای باروری طبیعی یا ناباروری بالقوه قابل درمان است.
 • شریک مرد دارای پارامترهای مایع منی غیر طبیعی است.
 • زمان لقاح نگران کننده نیست (مانند زوج های جوانی که ممکن است زمان بیشتری برای باردار شدن نسبت به زوج های مسن داشته باشند).

استفاده از جراحی واریکوسل در مردان مبتلا به واریکوسل غیر انسدادی یا تحت بالینی موضوع بحث گسترده ای است. اگرچه مطالعات هنوز یافته های ثابتی را ارائه نکرده اند، یک بررسی در سال 2016 در باروری و نازایی نشان می دهد که ممکن است برای مردانی که تصمیم به لقاح آزمایشگاهی را دنبال می کنند مفید باشد. IVF) پس از جراحی.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو