خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

زگیل تناسلی چیست - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ در کرج - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت
زگیل تناسلی چیست؟

ما در این مقاله به مبحث زگیل تناسلی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

زگیل چگونه منتقل می شود؟

انواع HPV که باعث زگیل تناسلی می شوند معمولاً از طریق تماس مستقیم پوست به پوست در طول رابطه جنسی واژینال، مقعدی یا احتمالاً دهانی با فردی که این عفونت را دارد، منتشر می شود. هر فردی که فعالیت جنسی داشته باشد ممکن است به زگیل تناسلی مبتلا شود.

ویروس HPV ممکن است در صورت وجود زگیل بیشتر منتقل شود، اما ویروس حتی زمانی که هیچ علائم قابل مشاهده ای وجود ندارد منتقل می شود.

انواع HPV که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند، معمولا با آنهایی که باعث ایجاد زگیل در سایر قسمت های بدن مانند دست می شوند، متفاوت است. افراد با لمس زگیل روی دست یا پا دچار زگیل تناسلی نمی شوند.

زگیل معمولاً در دهان یافت نمی شود، بنابراین برخی از کارشناسان معتقدند که انتقال از طریق رابطه جنسی دهانی به اندازه تماس تناسلی به تناسلی یا تناسلی به مقعدی محتمل نیست.

زگیل تناسلی چیست - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ در کرج - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت

بیشتر بخوانید: سرطان حالب 

تشخیص زگیل تناسلی

یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی ناحیه تناسلی فرد را بررسی می‌کند و حتی ممکن است از یک لنز بزرگ‌نمایی برای پیدا کردن و شناسایی زگیل استفاده کند. گاهی اوقات، دیدن زگیل بسیار سخت است. همچنین، تشخیص تفاوت بین زگیل و برآمدگی های معمولی در ناحیه تناسلی دشوار است.

برای جستجوی زگیل یا سایر بافت‌های غیرطبیعی، پزشک ممکن است اسید استیک (سرکه) را روی اندام تناسلی بگذارد. این امر باعث سفید شدن زگیل ها می شود و دیدن آنها را آسان تر می کند، به خصوص اگر از طریق یک عدسی بزرگنمایی مانند کولپوسکوپ مشاهده شوند.

با این حال، گاهی اوقات سرکه می تواند باعث برجسته شدن سایر برجستگی های طبیعی شود، بنابراین این روش تشخیص می تواند گمراه کننده باشد.

بیوپسی برای تشخیص زگیل تناسلی ضروری نیست. این کار فقط در صورتی انجام می شود که برجستگی ظاهری غیرعادی یا تغییر رنگ داشته باشد.

تست های DNA HPV فقط برای استفاده به عنوان بخشی از غربالگری سرطان دهانه رحم تایید شده است و برای زگیل های تشخیص داده شده استفاده نمی شود. اینها هیچ آزمایش خونی از نظر بالینی برای تشخیص HPV در فرد وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: درمان نعوظ دردناک 

درمان زگیل تناسلی

در حالی که هیچ درمانی پزشکی برای HPV وجود ندارد، چندین گزینه درمانی برای زگیل تناسلی وجود دارد. هدف از هر درمانی باید حذف زگیل های قابل مشاهده برای خلاص شدن از شر علائم آزار دهنده باشد.

درمان زگیل ممکن است به کاهش خطر انتقال عفونت به شریکی که ممکن است هرگز در معرض انواع زگیل HPV قرار نگرفته باشد، کمک کند.

هنگام انتخاب نوع درمانی برای استفاده، ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی اندازه، محل و تعداد زگیل‌ها، تغییرات در زگیل‌ها، ترجیحات بیمار، هزینه درمان، راحتی، اثرات نامطلوب و تجربه خود از درمان‌ها را در نظر می‌گیرد.

هیچ درمانی برای همه موارد بهترین نیست. برخی از درمان ها در کلینیک یا مطب پزشک انجام می شود. برخی دیگر کرم های تجویزی هستند که می توانند هفته ها در خانه استفاده شوند.

درمان های انجام شده در مطب شامل موارد زیر است:

کرایوتراپی (یخ زدن زگیل با نیتروژن مایع). این می تواند نسبتاً ارزان باشد، اما باید توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی آموزش دیده انجام شود.

پودوفیلین (یک ترکیب شیمیایی که باید توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی استفاده شود). این یک درمان قدیمی است و امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرد.

TCA (اسید تری کلوراستیک) ماده شیمیایی دیگری است که توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی روی سطح زگیل اعمال می شود.

بریدن زگیل. این مزیت خلاص شدن از شر زگیل را در یک بار مراجعه به مطب دارد.

الکتروکوتر (سوختن زگیل با جریان الکتریکی)

لیزر درمانی (مورد استفاده قرار دادن نور زیاد جهت نابود کردن زگیل). این روش برای زگیل‌های بزرگتر یا وسیع‌تر، به‌ویژه آنهایی که به درمان‌های دیگر پاسخ خوبی نداده‌اند، استفاده می‌شود.

لیزر همچنین می تواند هزینه زیادی داشته باشد. اکثر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در مطب خود لیزر ندارند و ارائه دهنده باید با این روش به خوبی آموزش دیده باشد.

اینترفرون (ماده ای که به زگیل تزریق می شود). این به دلیل عوارض جانبی گسترده و هزینه بالا دیگر به ندرت استفاده می شود. درمان‌های ارزان‌تر به همان اندازه با عوارض جانبی کمتر کار می‌کنند.

کرم‌های نسخه‌ای خانگی (این کرم‌ها فقط با نسخه در دسترس هستند):

کرم یا ژل پودوفیلوکس (Condylox®). این یک درمان خودکاربردی برای زگیل تناسلی خارجی است. ممکن است هزینه کمتری نسبت به درمان انجام شده در مطب ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی داشته باشد، استفاده از آن آسان است و ایمن است، اما باید حدود 4 هفته استفاده شود.

کرم ایمیکیمود (Aldara®). این نیز یک درمان خودکاربردی برای زگیل تناسلی خارجی است. این ایمن، موثر و آسان برای استفاده است. این کرم با سایر درمان های رایج که با از بین بردن بافت زگیل کار می کنند متفاوت است.

Aldara® در واقع سیستم ایمنی را برای مبارزه با HPV تقویت می کند و ممکن است احتمال عود را کاهش دهد.

مهم: درمان‌های بدون نسخه زگیل نباید در ناحیه تناسلی استفاده شود.

بیشتر بخوانید: عفونت مثانه 

کاهش ریسک شما

هر فردی که از نظر جنسی فعال باشد می تواند با این ویروس رایج مواجه شود. راه های کاهش خطر عبارتند از:

اگر فردی علائم مشهود زگیل تناسلی را داشت، تا زمانی که زگیل‌ها برداشته نشود، نباید فعالیت جنسی داشته باشد. این ممکن است به کاهش خطر انتقال ویروس کمک کند.

کاندوم هایی که از ابتدا تا انتها هر بار که رابطه جنسی دارید به درستی استفاده می شود ممکن است به محافظت کمک کند، اما فقط برای پوستی که توسط کاندوم پوشانده شده است. کاندوم ها تمام پوست اندام تناسلی را پوشش نمی دهند، بنابراین 100٪ محافظت نمی کنند.

فوم های اسپرم کش، کرم ها، ژله ها (و کاندوم های پوشیده شده با اسپرم کش) در پیشگیری از HPV موثر نیستند و ممکن است باعث خراش های میکروسکوپی شوند که انقباض STI را آسان تر می کند. اسپرم کش ها برای استفاده روتین توصیه نمی شوند.

واکسن ها می توانند در برابر انواع HPV که در بیشتر موارد زگیل تناسلی یافت می شوند محافظت کنند.

زگیل تناسلی چیست - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ در کرج - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو