خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

بزرگی پروستات - لیزر پروستات - درمان زگیل تناسلی - درمان سرطان پروستات - مرکز اورولوژی در کرج - شماره تماس : ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹
چه چیزی باعث بزرگی پروستات می شود؟

ما در این مقاله به مبحث چه چیزی باعث بزرگی پروستات می شود می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

چه چیزی باعث بزرگی پروستات می شود؟

مشکلات پروستات معمولا برای مردان قبل از رسیدن به 40 سالگی ناشناس و ناشناخته باقی می ماند. پس از آن سن، دلایل زیادی برای یادگیری در مورد سلامت پروستات دارید. درک اینکه پروستات شما چیست و چه چیزی باعث بزرگی پروستات می شود بسیار مهم است. این تنها راه تشخیص علائم ادراری ، رفع آنها و جلوگیری از عوارض بیشتر است.

مردان معمولاً می پرسند چه چیزی باعث بزرگی پروستات می شود. وقتی این غده خیلی بزرگ می شود فکر می کنند به دلیل سرطان پروستات است. در واقع، یک سوء تفاهم رایج وجود دارد که بزرگ شدن خوش خیم پروستات باعث سرطان یا اختلال نعوظ می شود. امروزه بزرگ شدن پروستات به اندازه دیابت و بیماری قلبی رایج است. به این ترتیب، حتی اگر علائم ادراری نداشته باشیم، توجه ما را می طلبد.

بزرگی پروستات - لیزر پروستات - درمان زگیل تناسلی - درمان سرطان پروستات - مرکز اورولوژی در کرج - شماره تماس : ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

بزرگ شدن پروستات چیست؟

پروستات یک غده ضروری در دستگاه تناسلی مردان است. به حجم مایع منی کمک می کند و ماده ای را سنتز می کند که سلول های اسپرم را پشتیبانی می کند. این غده در زیر مثانه قرار دارد و مجرای ادرار را احاطه کرده است. در گردن مثانه. بنابراین، همانطور که رشد می کند، می تواند بر مجرای ادرار یا مثانه فشار وارد کند. با این حال، بزرگ شدن پروستات چیست؟ آیا همان سرطان پروستات است؟

بیشتر بخوانید: درمان بزرگی پروستات

پروستات بزرگ شده غده ای است که اندازه آن افزایش یافته است. ناشی از سرطان نیست. اصطلاح پزشکی دیگر بزرگ شدن خوش خیم پروستات است که در آن خوش خیم به معنای عدم وجود سرطان است. نام دیگر هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) است. وقتی از هیپرپلازی صحبت می کنیم، به افزایش تعداد و نه اندازه اشاره می کنیم. بنابراین در هیپرپلازی پروستات سلول های پروستات بیشتر است. با این حال، آنها به اندازه بافت طبیعی پروستات باقی می مانند. چنین افزایشی در تعداد سلول ها باعث بزرگ شدن پروستات می شود. معمولاً در مردان بعد از سن 40 سالگی شروع می شود. اما آنها معمولاً زمانی متوجه می شوند که نزدیک به 50 سالگی هستند.

در برخی موارد، پروستات بزرگ شده به طور یکنواخت رشد می کند. در موارد دیگر، رشد پروستات نامنظم تر است. هنگامی که رشد بیش از حد نزدیک به مرکز است، مجرای ادرار را در خارج فشار می دهد. در نتیجه مجرای ادرار باریک می شود و جریان ادرار را به خطر می اندازد. در نتیجه، از هر 3 مرد بالای 50 سال، 1 نفر علائم ادراری را گزارش می کنند. در اکثر موارد، آنها به دلیل بزرگ شدن غده پروستات ایجاد می شوند.

علائم بزرگ شدن پروستات

همانطور که در بالا ذکر شد، شایع ترین علائم بزرگی پروستات مشکلات ادرار است. این به این دلیل است که قسمت پروستات که مجرای ادرار را احاطه کرده است، مجرای طبیعی ادرار را باریک می کند. این مشکلات با بالا رفتن سن بیمار بدتر می شود.

این پیشرفت طولانی می شود که برخی از بیماران ممکن است حتی متوجه نباشند. آنها یاد می گیرند با علائم زندگی کنند و حتی گاهی اوقات آنها را گزارش نمی کنند. با این حال، شناخت علائم بزرگی پروستات و مشورت با پزشک بسیار مهم است.

در اینجا لیستی از مهمترین علائم آمده است:

بزرگی پروستات - لیزر پروستات - درمان زگیل تناسلی - درمان سرطان پروستات - مرکز اورولوژی در کرج - شماره تماس : ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

بیشتر بخوانید: 6 علامت هشدار دهنده بزرگ شدن پروستات

اضطرار در دفع ادرار

این یک میل ناگهانی و غیرمنتظره برای ادرار کردن به دلیل تحریک مثانه است.

تکرر ادرار

بیماران گزارش می دهند که چندین بار در طول روز به دستشویی رفته اند، گاهی اوقات با حجم طبیعی ادرار هر بار و گاهی اوقات با کاهش حجم ادرار.

شب ادراری

تکرر ادرار در شب افزایش می یابد (شب ادراری) و بیماران باید چندین بار از خواب بیدار شوند تا ادرار کنند. در موارد شدید، به مشکلات خواب کمک می کند.

بی اختیاری اورژانسی

در نتیجه میل ناگهانی به ادرار کردن، برخی از بیماران حتی ممکن است به طور غیرمنتظره ای ادرار نشت کنند. این یک نوع بی اختیاری ادرار است.

تزلزل در ادرار

مشکل در شروع جریان ادرار.

بیشتر بخوانید: ارتباط بین BPH و دیابت

تناوب ادرار

زمانی که جریان ادرار مداوم نباشد. درعوض، بیماران چندین بار بخار ادرار را متوقف کرده و از سر می گیرند تا مثانه خود را تخلیه کنند.

جریان ضعیف ادرار

جریان ادرار ضعیف و کند است.

بزرگی پروستات - لیزر پروستات - درمان زگیل تناسلی - درمان سرطان پروستات - مرکز اورولوژی در کرج - شماره تماس : ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

زور زدن

بیماران باید به شدت فشار داده و عضلات لگن خود را مجبور کنند تا مثانه را به طور کامل تخلیه کنند.

دریبل ترمینال

هنگامی که جریان اصلی ادرار به پایان می رسد، بیماران دچار قطرات مداوم ادرار می شوند. آنها برای مدت طولانی‌تری از حد معمول ادامه می‌یابند و گاهی اوقات با جریان ادرار دیگری همراه می‌شوند.

دریبل بعد از مدفوع

پس از دفع ادرار، بیمار دچار از دست دادن غیرارادی ادرار می شود. یکی از دلایل رایج خیس شدن شلوار بعد از رفتن به حمام است.

احساس تخلیه ناقص مثانه

بیماران احساس می کنند که مثانه کاملا خالی نیست. آنها معمولاً بیشتر فشار می آورند و به دفع ادرار ادامه می دهند.

سایر علائم

توجه داشته باشید که مشکلات نعوظ همانطور که بسیاری از مردم معتقدند در لیست نیستند. در برخی موارد، بیماران مبتلا به بزرگی پروستات ممکن است علائم شدیدتری را تجربه کنند.

بیشتر بخوانید: آیا مشکلات پروستات می تواند بر خواب شما تأثیر بگذارد؟

احتباس ادراری یکی از عوارض بزرگ شدن پروستات است که معمولاً در بیمارانی که:

  • پروستات بسیار بزرگی داشته باشید
  • سن آنها 70 سال یا بیشتر است
  • داشتن سطح بالایی از PSA ( آنتی ژن اختصاصی پروستات )
  • قبلاً علائم ادراری متوسط ​​تا شدید را تجربه کرده اید
  • احتباس ادرار می تواند مزمن یا حاد باشد.

آنها عوارض BPH هستند که هر کدام علائم متفاوتی دارند:

بزرگی پروستات - لیزر پروستات - درمان زگیل تناسلی - درمان سرطان پروستات - مرکز اورولوژی در کرج - شماره تماس : ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

احتباس حاد ادرار

این یک اورژانس پزشکی است که در آن بیماران قادر به دفع ادرار نیستند. جریان ادرار به طور کامل مسدود می شود و در مثانه تجمع می یابد و اندازه آن افزایش می یابد. احتباس حاد ادرار بسیار دردناک است، به طور ناگهانی ظاهر می شود و نیاز به درمان فوری دارد.

بیماران معمولاً یک توده یا تورم در قسمت پایین شکم احساس می کنند. این قسمت حساس می شود و با تخلیه مثانه علائم برطرف می شود. بیماران مبتلا به احتباس حاد ادرار ممکن است در آینده دوباره دچار این مشکل شوند. آنها نیاز به درمان برای BPH (هیپرپلازی خوش خیم پروستات) دارند. بنابراین معمولاً برای جلوگیری از این مشکل با آلفا بلاکر تجویز می شوند.

احتباس مزمن ادرار

در این موارد، بیماران علائم ادراری بسیار شدید دارند. آنها هنوز هم می توانند ادرار کنند اما هرگز به تخلیه کامل مثانه نمی رسند. علائم به کندی ایجاد می شود و گاهی اوقات بیماران متوجه نمی شوند.

بیشتر بخوانید: اندازه طبیعی پروستات بر اساس سن چقدر است؟

گاهی اوقات، توده یا تورم در ناحیه پایین شکم احساس می کنند. با این حال، آنها هیچ دردی را احساس نمی کنند. احتباس مزمن ادرار می تواند باعث عفونت ادراری یا سنگ مثانه شود . به همین دلیل است که برخی از بیماران خون در ادرار می بینند و نیاز به آزمایش ادرار دارند. هنگامی که درمان نشود، می تواند به کلیه ها و مثانه آسیب برساند.

احتمالاً همه این علائم را همزمان نخواهید داشت. برخی از مردان بزرگ شدن پروستات بدون علامت دارند. همچنین، به خاطر داشته باشید که بسیاری از عوامل دیگر می توانند علائم ادراری فوق را تحریک کنند. به عنوان مثال، هوای سرد می تواند باعث شود که شما احساس فوریت ادراری داشته باشید . برخی از داروها ممکن است چندین بار شما را برای دفع ادرار بیدار کنند.

علاوه بر این، عفونت‌ های ادراری می‌ توانند باعث افزایش دفعات یا بی اختیاری ادرار شوند. بنابراین، اگر علائم بالا را دارید، با اورولوژیست خود صحبت کنید تا علت را پیدا کنید.

در برخی موارد، ممکن است برای تکمیل تشخیص نیاز به سونوگرافی ترانس رکتال داشته باشید. بسیاری از موارد با داروها بهبود می یابند. برخی دیگر به لیفت مجرای ادراری پروستات نیاز دارند و تنها تعداد کمی به جراحی لیزری یا جراحی تهاجمی نیاز دارند.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و …. مرکز اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو