خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

علائم سرطان بیضه چیست - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج
علائم سرطان بیضه چیست؟

ما در این مقاله به مبحث علائم سرطان بیضه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

علائم سرطان بیضه چیست؟

شناخته شده ترین علامت سرطان بیضه یک توده بدون درد یا تورم در بخشی از بیضه است. با این حال، هر توده یا تورمی لزوماً نشانه سرطان بیضه نیست.

از آنجایی که سلول‌های سرطانی که در بیضه‌ها تشکیل شده‌اند ممکن است خطر متاستاز را به همراه داشته باشند، در صورت مشاهده هر گونه علائم، حتماً باید تحت درمان متخصص اورولوژی قرار بگیرید.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

علامت ها و نشانه های سرطان بیضه عبارتند از:

برآمدگی یا بزرگ شدن هر دو بیضه (اندازه غیر طبیعی بیضه ها)

احساس سنگینی در کیسه بیضه (کیسه پوستی که بیضه ها در آن قرار دارند)

درد مبهم در شکم یا کشاله ران

تجمع ناگهانی مایع در کیسه بیضه

درد بیضه یا کیسه بیضه

بزرگ شدن یا حساس شدن سینه ها

کمر درد

سرطان بیضه معمولا در یکی از بیضه ها تشخیص داده می شود.

علائم سرطان بیضه چیست - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

علل سرطان بیضه چیست؟

علل سرطان بیضه دقیقاً مشخص نیست.

سلول های سالم به طور منظم رشد و تقسیم می شوند تا از عملکرد طبیعی بدن شما اطمینان حاصل کنند. با این حال، گاهی اوقات برخی از سلول ها دچار ناهنجاری هایی می شوند که باعث می شود رشد از کنترل خارج شود.

این سلول های سرطانی حتی زمانی که سلول های جدید غیر ضروری هستند به تقسیم شدن ادامه می دهند. سلول های انباشته شده یک تومور در بیضه تشکیل می دهند.

تقریباً همه سرطان‌های بیضه در سلول‌های زایا شروع به رشد می‌کنند. سلول های زایا اسپرم نابالغ را در بیضه ها تولید می کنند.

عوامل خطر خاصی با سرطان بیضه مرتبط هستند.

عوامل خطر چیست؟

عوامل خطری که ممکن است باعث تشکیل سلول های سرطانی در بیضه شوند عبارتند از:

بیشتر بخوانید: مرکز اورولوژی در کرج 

بیضه نزول نکرده (کریپتورکیدیسم)

بیضه ها در طول فرآیند رشد جنین در شکم رشد می کنند و سپس به طور معمول قبل از تولد به داخل کیسه بیضه فرود می آیند. پسرانی که بیضه های نزول نکرده دارند در خطر ابتلا به سرطان هستند.

حتی اگر بیضه ها با جراحی در کیسه بیضه قرار داده شوند، پسران همچنان در معرض خطر بالای ابتلا به سرطان هستند.

رشد غیر طبیعی بیضه ها

وضعیتی که سبب رشد غیر عادی بیضه ها می گردد می تواند خطر مبتلا شدن به سرطان بیضه را زیاد کند.

سابقه خانوادگی

افراد دارای یکی از اعضای خانواده که سابقه سرطان بیضه دارند، در معرض افزایش خطر ابتلا به سرطان هستند.

سن

رشد سرطان در بیضه ها معمولا در مردان جوان بین ۱۵ تا ۳۵ سال رخ می دهد. با این حال، در مردان در هر سنی دیده می شود.

نژاد

مردان سفید پوست نسبت به مردان سیاه پوست در معرض خطر بیشتری هستند.

امید به زندگی در سرطان بیضه

میزان موفقیت درمان‌های سرطان بیضه در سراسر جهان بیش از 90 درصد است. به همین دلیل، سرطان بیضه امید به زندگی بسیار خوبی را در مقایسه با انواع دیگر سرطان ها فراهم می کند.

برای ارائه یک درصد تقریبی، کمتر از 5 درصد از بیمارانی که این بیماری تشخیص داده می شود، می میرند.

انواع سرطان بیضه

اکثریت قریب به اتفاق انواع سرطان بیضه در سلول‌های زایا که اسپرم تولید می‌کنند، ایجاد می‌شوند. تومورهای سلول زاینده به دو گروه سمینوما و غیرسمینوما طبقه بندی می شوند.

بیشتر بخوانید: هیپرپلازی خوش‌ خیم پروستات

سمینوما

سرطان محدود به بیضه: بافت های سرطانی در بیضه از طریق برشی که در کشاله ران ایجاد می شود برداشته می شود. اگر اندازه سرطان در بیضه 4 سانتی متر باشد یا اگر گزارش آسیب شناسی وجود “تهاجم مجدد بیضه” را نشان دهد، 1 سیکل شیمی درمانی اضافی انجام می شود.

سرطان بیضه که به غدد لنفاوی شکم متاستاز داده است: سرطان بیضه فوراً برداشته می شود. پرتودرمانی شکم انجام می شود یا 3 سیکل شیمی درمانی انجام می شود.

سرطان بیضه که به ریه متاستاز داده است: سرطان بیضه فوراً برداشته می شود. 3 سیکل شیمی درمانی انجام می شود.

سرطان بیضه که به اندام هایی غیر از ریه متاستاز داده است: سرطان بیضه فوراً برداشته می شود. 4 سیکل شیمی درمانی انجام می شود.

غیر سمینوما

سرطان محدود به بیضه: بافت های سرطانی در بیضه از طریق برشی که در کشاله ران ایجاد می شود برداشته می شود. اگر گزارش پاتولوژی وجود “تهاجم عروقی” را نشان دهد، 1 سیکل شیمی درمانی اضافی انجام می شود.

سرطان بیضه که به غدد لنفاوی شکم متاستاز داده است: بافت های سرطانی در بیضه از طریق برشی که در کشاله ران ایجاد می شود برداشته می شود. 3 سیکل شیمی درمانی انجام می شود.

سرطان بیضه که به ریه متاستاز داده است: بافت های سرطانی بیضه از طریق برشی که در کشاله ران ایجاد می شود برداشته می شود. اگر نشانگرهای سرطان در مقادیر خون بالا باشد، 3 سیکل شیمی درمانی انجام می شود. و اگر آنها خیلی زیاد باشند، 4 سیکل شیمی درمانی انجام می شود.

سرطان بیضه که به اندام های دیگری غیر از ریه متاستاز داده است: سرطان بیضه فوراً از طریق یک برش در کشاله ران خارج می شود. 4 سیکل شیمی درمانی انجام می شود.

علائم سرطان بیضه چیست - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

درمان سرطان بیضه

در مرحله اول فرآیند درمان سرطان بیضه، هدف نجات فوری بیمار از سلول های سرطانی است. بیضه سرطانی، یعنی تخمدان، با جراحی برداشته می شود. حتی اگر بیمار مشکوک به سرطان بیضه باشد، این بیضه بیمار باید از بدن خارج شود. این روش جراحی رادیکال ارکیکتومی نامیده می شود.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو