خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

بیماری های کلیوی چه بیماری هایی هستند - تزریق ژل به آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت تناسلی
بیماری های کلیوی چه بیماری هایی هستند؟

ما در این مقاله به مبحث بیماری های کلیوی  می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بیماری های کلیه

بیشتر بیماری‌ های کلیوی به نفرون‌ ها حمله می‌ کنند و باعث از دست دادن ظرفیت فیلتر کردن آن‌ها می‌ شوند.

آسیب به نفرون ها ممکن است به سرعت اتفاق بیفتد، اغلب در نتیجه آسیب یا مسمومیت. اما بیشتر بیماری های کلیوی نفرون ها را به آرامی و بی صدا از بین می برند. تنها پس از سال ها یا حتی دهه ها آسیب آشکار می شود. اکثر بیماری های کلیوی به طور همزمان به هر دو کلیه حمله می کنند.

اگر خانواده شما سابقه هر نوع مشکل کلیوی داشته باشد، ممکن است در معرض خطر بیماری کلیوی باشید.

بیماری های کلیوی چه بیماری هایی هستند - تزریق ژل به آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت تناسلی

بیشتر بخوانید: درمان عدم نزول بیضه ها

نفروپاتی دیابتی

دیابت بیماری است که بدن را از استفاده از گلوکز (قند) آنطور که باید باز می دارد. اگر گلوکز به جای تجزیه در خون شما بماند، می تواند مانند یک سم عمل کند.

آسیب به نفرون ها از گلوکز استفاده نشده در خون، نفروپاتی دیابتی نامیده می شود. اگر سطح گلوکز خون خود را پایین نگه دارید، می توانید نفروپاتی دیابتی را به تاخیر بیندازید یا از آن جلوگیری کنید.

فشار خون بالا

فشار خون بالا می تواند به رگ های خونی کوچک در کلیه های شما آسیب برساند. رگ های آسیب دیده نمی توانند مواد زائد خون شما را همانطور که قرار است فیلتر کنند.

پزشک ممکن است داروهای فشار خون را تجویز کند. داروهای فشار خون به نام مهارکننده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) و مسدودکننده‌های گیرنده آنژیوتانسین (ARBs) حتی بیشتر از سایر داروهایی که فشار خون را به سطوح مشابه کاهش می‌دهند، از کلیه‌ ها محافظت می‌ کنند.

موسسه ملی قلب، ریه و خون، یکی از مؤسسات ملی بهداشت، توصیه می کند که افراد مبتلا به دیابت یا کاهش عملکرد کلیه، فشار خون خود را زیر 130/80 میلی متر جیوه نگه دارند.

بیماری های گلومرولی

چندین نوع مختلف بیماری کلیوی، از جمله بیماری‌ های خود ایمنی، بیماری‌ های مرتبط با عفونت و بیماری‌ های اسکلروتیک، تحت این دسته قرار می‌ گیرند. همانطور که از نام آن مشخص است، بیماری های گلومرولی به رگ های خونی ریز (گلومرول ها) در کلیه حمله می کنند.

شایع ترین بیماری های گلومرولی اولیه عبارتند از نفروپاتی غشایی، نفروپاتی IgA و گلومرولواسکلروز سگمنتال کانونی. پروتئین، خون یا هر دو در ادرار اغلب اولین علائم این بیماری ها هستند. آنها می توانند به آرامی عملکرد کلیه را از بین ببرند. کنترل فشار خون برای هر بیماری کلیوی مهم است.

بسته به بیماری خاص، درمان بیماری‌ های گلومرولی ممکن است شامل داروهای سرکوب‌ کننده سیستم ایمنی یا استروئیدها برای کاهش التهاب و پروتئینوری باشد.

بیشتر بخوانید: پیچ خوردگی یا چرخش بیضه 

بیماری های کلیوی ارثی و مادرزادی

برخی از بیماری های کلیوی ناشی از عوامل ارثی است. به عنوان مثال، بیماری کلیه پلی کیستیک (PKD)، یک اختلال ژنتیکی است که در آن بسیاری از کیست ها در کلیه ها رشد می کنند.

کیست های PKD می توانند به آرامی جایگزین بسیاری از توده کلیه ها شوند و عملکرد کلیه را کاهش دهند و منجر به نارسایی کلیه شوند.

برخی از مشکلات کلیوی ممکن است زمانی ظاهر شوند که کودک هنوز در رحم رشد می کند. مثال‌ها عبارتند از PKD اتوزومال مغلوب، یک شکل نادر از PKD، و سایر مشکلات رشدی که با تشکیل طبیعی نفرون‌ها تداخل دارند.

علائم بیماری کلیوی در کودکان متفاوت است. کودک ممکن است به طور غیرعادی کند رشد کند، ممکن است اغلب استفراغ کند، یا ممکن است درد پشت یا پهلو داشته باشد. برخی از بیماری های کلیوی ممکن است برای ماه ها یا حتی سال ها “بی صدا” باشند.

اگر کودک شما بیماری کلیوی دارد، پزشک کودک شما باید آن را طی یک معاینه منظم پیدا کند. مطمئن شوید که فرزندتان به طور منظم به پزشک مراجعه می کند. اولین علامت مشکل کلیه ممکن است فشار خون بالا، تعداد کم گلبول های قرمز خون (کم خونی) یا خون یا پروتئین در ادرار کودک باشد.

اگر پزشک هر یک از این مشکلات را پیدا کند، ممکن است آزمایش‌های بیشتری از جمله آزمایش‌های اضافی خون و ادرار یا مطالعات رادیولوژی لازم باشد. در برخی موارد، پزشک ممکن است نیاز به بیوپسی داشته باشد، برداشتن یک قطعه کوچک از کلیه برای بررسی زیر میکروسکوپ بیوپسی نام دارد.

برخی از بیماری های ارثی کلیه ممکن است تا بزرگسالی تشخیص داده نشوند. رایج ترین شکل PKD زمانی “PKD بزرگسالان” نامیده می شد زیرا علائم فشار خون بالا و نارسایی کلیوی معمولاً تا زمانی که بیماران در 20 یا 30 سالگی خود نباشند رخ نمی دهد.

اما با پیشرفت در فناوری تصویربرداری تشخیصی، پزشکان کیست‌هایی را در کودکان و نوجوانان قبل از ظاهر شدن علائم پیدا کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: درمان کمبود اسپرم 

سایر علل بیماری کلیه

سموم و ضربه، مانند ضربه مستقیم و قوی به کلیه ها، می تواند منجر به بیماری کلیوی شود. برخی از داروهای بدون نسخه در صورت مصرف منظم و طولانی مدت می توانند برای کلیه ها سمی باشند.

مشخص شده است که محصولاتی که آسپرین، استامینوفن و سایر داروهایی مانند ایبوپروفن را ترکیب می کنند، خطرناک ترین برای کلیه ها هستند.

اگر به طور منظم مسکن مصرف می کنید، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که کلیه های خود را در معرض خطر قرار نمی دهید.

بیماری های کلیوی چه بیماری هایی هستند - تزریق ژل به آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت تناسلی

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو