خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

راه های تشخیص سرطان پروستات - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت
راه های تشخیص سرطان پروستات

ما در این مقاله به مبحث راه های تشخیص سرطان پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

راه های تشخیص سرطان پروستات

هیچ نوع آزمایش ساده ای جهت تشخیص سرطان پروستات موجود نیست. دو آزمایش رایج مورد استفاده، آزمایش خون PSA و معاینه دیجیتال رکتوم هستند. این آزمایش ها که به صورت جداگانه یا با هم استفاده می شوند، فقط تغییراتی را در پروستات نشان می دهند.

آنها سرطان پروستات را تشخیص نمی دهند. اگر هر یک از تست ها ناهنجاری را نشان دهد، معمولاً آزمایشات بیشتری خواهید داشت.

راهنمای شما برای بهترین مراقبت از سرطان

وقتی تشخیص داده می شود سرطان دارید، ممکن است با عجله اتفاقات زیادی بیفتد. راهنمای  بهترین مراقبت از سرطان  برای سرطان پروستات می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه اتفاقی باید بیفتد.

این به شما کمک می کند که چه سوالاتی را از متخصصان سلامت خود بپرسید تا مطمئن شوید که در هر مرحله بهترین مراقبت را دریافت می کنید.

بیشتر بخوانید: درمان ناباروری مردان در کرج 

آزمایش خون آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)

آنتی ژن مخصوص پروستات (PSA) پروتئینی می باشد که هم به واسطه سلول های طبیعی پروستات و هم سلول های سرطانی پروستات ایجاد می گردد. PSA در خون یافت می شود و با آزمایش خون قابل اندازه گیری است.

نتایج آزمایش سطح PSA را در خون شما به صورت نانوگرم PSA در هر میلی لیتر (ng/ml) خون نشان می دهد.

آزمایش PSA ممکن است سرطان‌های با رشد سریع را شناسایی کند که می‌توانند به سایر قسمت‌های بدن سرایت کنند و از درمان سود ببرند. همچنین ممکن است سرطان هایی با رشد آهسته پیدا کند که بعید است مضر باشند. برخی از افراد بدون هیچ علامتی از سرطان پروستات، آزمایش های منظم PSA را انتخاب می کنند.

قبل از انجام آزمایش PSA، مهم است که با پزشک عمومی خود در مورد مزایا و خطرات در شرایط خاص خود صحبت کنید.

معاینه دیجیتال رکتوم (DRE)

برای انجام یک معاینه دیجیتال رکتوم (DRE)، متخصص اورولوژی انگشتی را در رکتوم شما قرار می دهد تا پشت پروستات را احساس کند. آنها دستکش می پوشند و ژل را روی انگشت خود می گذارند تا معاینه راحت تر شود.

اگر متخصص ناحیه سفت شده یا شکل عجیبی را احساس کند، ممکن است آزمایشات بیشتری انجام دهید. این تغییرات همیشه به معنای ابتلا به سرطان پروستات نیست.

داشتن DRE طبیعی نیز سرطان پروستات را رد نمی کند، زیرا انگشت نمی تواند به تمام پروستات برسد و بعید است که معاینه سرطان کوچکی را تشخیص دهد.

DRE دیگر به عنوان یک آزمایش معمول برای پزشکان عمومی توصیه نمی شود، اما متخصص اورولوژی از آن برای ارزیابی پروستات و تصمیم گیری در مورد نیاز به آزمایشات بیشتر استفاده می کند.

بیشتر بخوانید: دکتر اورولوژی در کرج 

اسکن ام‌آرآی

اسکن MRI (تصویربرداری تشدید مغناطیسی) از یک آهنربای قدرتمند و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از داخل بدن استفاده می کند. یک نوع تخصصی MRI به نام mpMRI (تصویربرداری رزونانس مغناطیسی چند پارامتری) برای کمک به یافتن سرطان پروستات استفاده می شود.

نتایج سه تصویر MRI را ترکیب می کند تا تصویر دقیق تری ارائه دهد.

پزشک شما ممکن است به شما پیشنهاد MRI را بدهد تا در صورت نیاز به بیوپسی یا هدایت سوزن بیوپسی به ناحیه خاصی از پروستات کمک کند. این اسکن همچنین می تواند برای نشان دادن اینکه آیا سرطان از پروستات به نواحی مجاور سرایت کرده است یا خیر استفاده شود.

قبل از انجام اسکن، به تیم پزشکی خود اطلاع دهید که آیا ضربان ساز یا هر جسم فلزی دیگری در بدن خود دارید، و همچنین اگر در اسکن های قبلی حساسیت، دیابت، بیماری کلیوی دارید یا واکنشی به ماده حاجب (رنگ) داشته اید.

بیوپسی

بسته به نتایج اسکن MRI، اورولوژیست ممکن است به شما توصیه کند که بیوپسی برای برداشتن برخی از نمونه‌های بافت از پروستات انجام دهید. آنها خطرات و مزایای بیوپسی پروستات را توضیح می دهند و به شما زمان می دهند تا تصمیم بگیرید که آیا می خواهید آن را انجام دهید یا خیر.

دو روش اصلی برای انجام بیوپسی پروستات وجود دارد:

  • بیوپسی ترانس پرینه (TPUS) – سوزن از طریق پوست بین مقعد و کیسه بیضه وارد می شود.
  • بیوپسی ترانس رکتال (TRUS) – سوزن از طریق رکتوم وارد می شود.

در طی هر دو روش، پزشک ممکن است تعدادی نمونه از نواحی مختلف پروستات بگیرد و همچنین نمونه‌ای را از هر ناحیه مشکوکی که در MRI مشاهده می‌شود، خارج کند.

نمونه‌ها به آزمایشگاه فرستاده می‌شوند، جایی که یک پزشک متخصص به نام پاتولوژیست به دنبال سلول‌های سرطانی در بافت می‌گردد.

بسته به نوع بیوپسی که انجام می دهید، پس از عمل ممکن است برای چند روز مقدار کمی خون در ادرار یا حرکات روده و تا چند ماه خون در مایع منی خود مشاهده کنید.

تست های بیشتر

اگر نتایج بیوپسی سرطان پروستات را نشان دهد، ممکن است آزمایش‌های دیگری برای بررسی گسترش سرطان انجام شود.

اسکن استخوان

سی تی اسکن

اسکن PET-CT

پیش بینی

پیش آگاهی به معنای نتیجه مورد انتظار یک بیماری می باشد. ممکن است بخواهید پیش آگهی خود را با پزشک خود در میان بگذارید، اما پیش بینی دقیق روند بیماری برای کسی امکان پذیر نیست. برای تعیین پیش آگهی شما، پزشک موارد زیر را در نظر می گیرد:

  • نتایج آزمون
  • نوع سرطان پروستات
  • مرحله، درجه و دسته خطر
  • چقدر به درمان پاسخ می دهید
  • عواملی مانند سن، تناسب اندام و سابقه پزشکی شما.

سرطان پروستات اغلب به کندی رشد می کند و حتی موارد تهاجمی تر سرطان پروستات نسبت به سایر انواع سرطان کندتر رشد می کنند. برخی از سرطان های کم خطر پروستات به قدری آهسته رشد می کنند که هرگز علائمی ایجاد نمی کنند یا گسترش نمی یابند، برخی دیگر اصلا رشد نمی کنند.

در مقایسه با سایر سرطان‌ها، سرطان پروستات در صورت تشخیص زودهنگام، یکی از بالاترین نرخ‌های بقای پنج ساله را دارد.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو