خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اقدامات جراحی وازکتومی
اقدامات جراحی وازکتومی

ما در این مقاله به مبحث اقدامات جراحی وازکتومی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

اقدامات جراحی وازکتومی

وازکتومی یک انتخاب دارای ایمنی و تاثیرگذار جهت جلوگیری از بارداری برای آقایانی می باشد که اطمینان دارند قصد ندارند در آینده صاحب فرزند گردند و به طور تقریبی ۱۰۰ درصد در جلوگیری از بارداری تاثیرگذار می باشد.

این شیوه یک جراحی سرپایی با خطر اندک یا عوارض جانبی می باشد و خیلی کم هزینه تر از عقیم سازی زنان (بستن لوله ها) یا مصرف طولانی مدت داروهای ضد بارداری می باشد.

خطرهای وازکتومی

یک نگرانی ای درباره ی وازکتومی موجود است تغییر نظر شخص درباره ی فرزند دار شدن می باشد. اگرچه امکان دارد وازکتومی شما معکوس گردد، ولی هیچ تضمینی موجود نیست که درست شود.

عمل معکوس پیچیده تر از وازکتومی می باشد، ممکن است گران باشد و در بعضی موارد بی تاثیر می باشد.

تکنیک های دیگری هم برای فرزند دار شدن بعد از وازکتومی موجود است، مثل لقاح آزمایشگاهی. با این حال، این تکنیک ها گران می باشند و همواره تاثیرگذار نمی باشند.

پیش از انجام دادن وازکتومی، اطمینان حاصل کنید که قصد ندارید در آینده صاحب فرزند گردید.

بیشتر بخوانید: سرطان حالب 

اقدامات موردنیاز برای جراحی وازکتومی

غذا و داروها

پزشک احتمالاً چندین روز پیش از جراحی از شما خواهد خواست که مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی یا بقیه ی داروهای رقیق کننده خون را متوقف نمائید.

این ها قادر هستند شامل وارفارین (کومادین، جانتوون، دیگران)، هپارین و داروهای مسکن بدون نسخه مثل ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، و….) باشند.

پوشاک و لوازم شخصی

جهت  حمایت از کیسه بیضه و به حداقل رساندن ورم، پس از عمل یک جفت لباس زیر تنگ یا یک ساپورت ورزشی با خودتان همراه کنید.

بقیه ی اقدامات احتیاطی برای جراحی وازکتومی

در روز جراحی دوش گرفته یا استحمام نمائید. حتما ناحیه ی تناسلی خودتان را کاملا شستشو دهید. در صورت نیاز موها را کوتاه نمائید.

برای پیشگیری از تحرک و فشار بر محل جراحی که ناشی از رانندگی می باشد، بعد از جراحی به خانه بروید.

بیشتر بخوانید: درمان نعوظ دردناک 

پیش از عمل

پیش از انجام دادن وازکتومی، پزشک شما می بایست اطمینان حاصل کند که این شیوه مناسب برای جلوگیری از بارداری برای شما می باشد.

موردهایی که پزشک شما می بایست از آن اطمینان حاصل کند:

 • درک شما مبنی بر اینکه وازکتومی همیشگی می باشد، و در صورتی که حتی تمایل اندکی برای داشتن فرزندی در آینده موجود باشد، انتخاب مناسبی نمی باشد.
 • این که آیا شما بچه داشته اید و در صورتی که در یک رابطه می باشید شریک زندگی شما درباره ی این تصمیم چه حسی دارد.
 • بقیه ی شیوه های جلوگیری از بارداری در دسترس شما می باشد.
 • عمل وازکتومی و بهبودی شامل چه موردهایی می باشد و عارضه های احتمالی آن

بعضی از پزشک های خانواده یا پزشک های عمومی وازکتومی را انجام می‌دهند، ولی اغلب آنها توسط پزشک های متخصص در دستگاه تناسلی آقایان (متخصص اورولوژی) انجام می گیرد.

وازکتومی به طور معمول در کلینیک پزشک یا مرکز جراحی تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد، به این معنی که شما بیدار بوده و دارویی جهت بی حس نمودن ناحیه جراحی به شما داده خواهد شد.

روش عمل جراحی

جراحی وازکتومی به طور معمول حدود ۱۰ تا ۳۰ دقیقه به طول می انجامد. جهت انجام دادن وازکتومی، پزشک احتمالاً مرحله های زیر را دنبال می نماید:

 ۱. پزشک با تزریق کردن یک بی حس کننده موضعی به پوست کیسه ی بیضه با یک سوزن کوچک، محل جراحی را بی حس می نماید.

۲. بعد از بی حس گردیدن محل جراحی، یک برش کوچک (برشی) در بخش فوقانی کیسه بیضه ایجاد نموده یا با تکنیک “بدون برش جراحی” به جای بریدن، یک سوراخ کوچک در کیسه بیضه ایجاد می نماید.

۳. لوله ای را که مایع منی را از بیضه شما (مرگ دفران) حمل می نماید، یافته و قسمتی از مجاری دفران را از راه برش یا سوراخ خارج می نماید. مجاری دفران را در جایی که از کیسه ی بیضه خارج شده است برش خواهد داد.

مجاری دفران را با بستن آن، با استفاده کردن از گرما (کوتر نمودن)، گیره های جراحی یا ترکیبی از شیوه ها ببندید. بعد پزشک انتهای مجاری دفران را به کیسه بیضه باز خواهد گرداند.

۴. برای بستن برش ناحیه جراحی امکان دارد از بخیه یا چسب استفاده گردد. در بعضی موارد، زخم امکان دارد با گذشت زمان بسته گردد.

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

بعد از عمل جراحی وازکتومی

بعد از وازکتومی، اندکی کبودی، ورم و درد را تجربه خواهید کرد که به طور معمول در عرض چند روز بهتر می گردد. پزشک دستورالعمل هایی را جهت بهبودی به شما خواهد داد:

 • در صورت دیدن نشانه های عفونت، مثل  ترشح خون از ناحیه جراحی، سریعا با پزشک تماس حاصل کنید. دمای بیشتر از ۳۸ درجه سانتیگراد؛ سرخی؛ یا بدتر گشتن درد یا ورم.
 • حداقل تا ۴۸ ساعت بعد از وازکتومی، کیسه بیضه خودتان را با بانداژ و لباس زیر محکم نگهداری کنید.
 • در دو روز ابتدایی کمپرس یخ را بر روی کیسه بیضه بگذارید.
 • فعالیت پس از جراحی را محدود نمائید: بعد از جراحی می بایست ۲۴ ساعت استراحت نمائید. احتمالاً پس از دو یا سه روز قادر هستید فعالیت های سبک انجام بدهید، ولی می بایست تا یک هفته یا زیادتر از ورزش، بلند نمودن و انجام دادن کارهای سنگین پرهیز نمائید. زیاده روی در آن قادر است سبب درد یا خونریزی در درون کیسه بیضه گردد.
 • تا یک هفته یا زیادتر از هر نوع فعالیت جنسی پرهیز نمائید: در صورتی که انزال دارید، امکان دارد حس درد داشته باشید یا متوجه خون در مایع منی خودتان گردید. در صورتی که آمیزش جنسی دارید، از شیوه ی دیگری از کنترل بارداری استفاده نمائید تا هنگامی که پزشک تأیید نماید که اسپرم دیگر در مایع منی شما موجود نیست.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • اورولوژی در کرج
 • وازکتومی در کرج
 • جراحی وازکتومی در کرج
 • مرکز اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو