خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

عمل جراحی وازکتومی - درمان عفونت تناسلی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناباروری در کرج - لیزر سنگ کلیه - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹
عمل جراحی وازکتومی

ما در این مقاله به مبحث عمل جراحی وازکتومی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

عمل جراحی وازکتومی

وازکتومی مردان، یک عمل جراحی می باشد که برای جلوگیری از بارداری انجام می گیرد. در این مقاله به چک کردن هر آنچه که می بایست درمورد عمل وازکتومی بدانید، می پردازیم. این کار شامل بریدن رگ ها و مسدود کردن لوله هایی که اسپرم ها را از بیضه ها حمل می نمایند، استفاده می گردد.

قبل از عمل وازکتومی، منی محتوی اسپرم و مایع منی است ولی بعد از آن اسپرمی در منی وجود نخواهد داشت. بیضه های مرد به مرور زمان، اسپرم های کمتری تولید خواهند نمود و بدن او اسپرم های تولید گردیده را جذب خواهد نمود.

اسپرم ها درون دو بیضه ساخته می شوند که خود داخل کیسه بیضه قرار دارند. اسپرم ها درون لوله ای به نام اپیدیدیم ذخیره می گردند که به هر بیضه متصل است. زمانی که یک مرد به انزال رسید، اسپرم ها توسط رگ های وابران از لوله اپیدیدیم حرکت نموده و بعد برای تشکیل منی با مایع منی ترکیب می گردند. بعد منی به میزراه و سپس به بیرون از آلت حرکت می نماید.

عمل جراحی وازکتومی - درمان عفونت تناسلی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناباروری در کرج - لیزر سنگ کلیه - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

عمل وازکتومی چطور انجام می گیرد؟

عمل وازکتومی به طور معمول در مطب اورولوژیست (متخصص مجاری ادراری و سیستم تناسلی مردان) انجام خواهد شد. در بعضی موارد، اورولوژیست امکان دارد عمل را در یک مرکز جراحی سرپایی یا بیمارستان به انجام رساند و علت آن می تواند اضطراب بیمار یا بقیه عمل هایی باشد که همزمان انجام می گیرند.

دو شیوه برای انجام عمل وازکتومی وجود دارد. در هر دو شیوه بیمار در حین عمل هوشیار می باشد، ولی اورولوژیست از ماده ی بی حس کننده موضعی برای بی حس نمودن کیسه بیضه استفاده می نماید.

در شیوه مرسوم، پزشک یک یا دو برش کوچک برای دسترسی به رگ های وابران بر روی کیسه بیضه ایجاد خواهد نمود. بخش کوچکی از رگ های وابران بریده و حذف خواهد گردید.

پزشک اورولوژیست قادر است انتهای رگ ها را با کاتر بسته و محل های برش را بخیه بزند. بعد پزشک از طریق یک برش دیگری بر روی کیسه بیضه یا برش قبلی، همین کار را بر روی بیضه دیگر هم انجام خواهد داد.

برای هر دو بیضه زمانی که رگ های وابران بسته گشتند، پزشک از چند بخیه یا چسب پوست برای بستن برش های روی کیسه بیضه استفاده خواهد نمود.

در شیوه وازکتومی بدون تیغ جراحی، سوراخ کوچکی در یک طرف از کیسه بیضه ایجاد می گردد. شخصی که عمل را انجام می دهد رگ وابران را یافته و از سوراخ بیرون خواهد آورد. رگ وابران بعد بریده شده و بخش کوچکی از آن حذف خواهد گردید. انتهای رگ وابران سوخته یا گره زده خواهد شد و رگ به جای خودش برگردانده خواهد شد. بعد این فرایند بر روی بیضه دیگر هم تکرار می شود.

از آنجا که سوراخ های ایجاد شده خیلی کوچک هستند احتیاجی به بخیه نیست. بعد از عمل وازکتومی ، اغلب افراد در همان روز به منزل برگشته و در کمتر از یک هفته به صورت کامل بهبود پیدا می کنند.

بیشتر بخوانید: شاک ویو تراپی چیست؟

عوارض وازکتومی در آقایان

با اینکه وازکتومی عملی ایمن و خیلی موثر می باشد، ولی مردان می بایست از مشکلاتی که بعد از جراحی و در طول زمان امکان دارد به سراغ آنها برود، اطلاع داشته باشند.

خطرات جراحی

بعد از جراحی، اغلب مردان ناراحتی، کبودی و مقداری تورم را تجربه خواهند نمود که همگی این نشانه ها ظرف مدت 2 هفته برطرف می شوند. مشکلاتی که بعد از جراحی رخ داده و احتیاج به بررسی به وسیله پزشک دارند، شامل موارد زیر می باشند:

  • هماتوم از عوارض وازکتومی در آقایان

 خونریزی در زیر پوست که قادر است به تورمی دردناک منجر گردد.

  • عفونت از عوارض وازکتومی در آقایان

 تب، قرمزی کیسه بیضه و حساس بودن به لمس که علائمی از عفونت می باشند.

سایر خطرات

احتمال وقوع دیگر مشکلات کم می باشد ولی با این حال می توانند رخ دهند. این مشکلات شامل موارد زیر هستند:

  • به وجود آمدن یک توده در کیسه بیضه به نام گرانولوما

این مورد از نشت کردن اسپرم از رگ های وابران به درون بافت نشات می گیرد.

  • دردی مداوم درون بیضه ها

 این مورد سندرم درد بعد از وازکتومی نام دارد و در 10 درصد از مردان اتفاق می افتد.

عمل جراحی وازکتومی - درمان عفونت تناسلی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناباروری در کرج - لیزر سنگ کلیه - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

بیشتر بخوانید: 8 فواید شاک ویو تراپی برای بیماری پیرونی

  • عدم موفقیت وازکتومی

احتمال ضعیفی جهت عدم موفقیت وازکتومی موجود است. این مورد ممکن است به یک بارداری ناخواسته منجر گردد. در هر 1000 وازکتومی که انجام می شود 11 مورد در یک بازه زمانی 2 ساله شکست خواهند خورد. نیمی از این شکست ها در سه ماهه ابتدایی بعد از جراحی رخ می دهند.

احتمال عدم موفقیت وازکتومی به عواملی وابسته است. به طور مثال، بعضی تکنیک های جراحی احتمال شکست زیادتری در مقایسه با دیگر روش ها دارند.

افزون بر این، احتمال اینکه دو انتهای بریده شده رشد نموده و به همدیگر برسند خیلی کم است ولی در صورتی که این اتفاق رخ دهد اسپرم ها امکان دارد بتوانند به منی وارد گردیده و بارداری را ممکن سازند.

  • احتمال پشیمانی

 وازکتومی می تواند برای آقایان یا زوج هایی که از عدم تمایل خودشان به داشتن فرزند بیشتر یا به صورت کلی داشتن فرزند اطمینان دارند، گزینه خوبی باشد.

مردانی که پیش از سن 30 سالگی وازکتومی انجام می دهند جزو دسته ای از مردان می باشند که بیشترین احتمال را برای تمایل به بازگردانی عمل وازکتومی (وصل نمودن مجدد رگ ها) در آینده خواهند داشت.

آیا عمل وازکتومی بر زندگی جنسی شخص موثر می باشد؟

وازکتومی زندگی جنسی شخص را تحت تاثیر قرار نمی دهد. این عمل از آنجا که تولید هورمون مردانه، تستوسترون، را کاهش نمی دهد تمایل جنسی فرد را هم کم نخواهد کرد.

همینطور این عمل اثری بر روی توانایی نعوظ یا انزال منی ندارد. از آنجا که اسپرم ها قسمت کوچکی از منی را تشکیل می دهند، شخص در زمان انزال متوجه تغییری در میزان منی نخواهد شد.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

 

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو