خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

عمل وازکتومی - جراحی تناسلی مردان - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج
عمل وازکتومی

ما در این مقاله به مبحث عمل وازکتومی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

وازکتومی چیست؟

وازکتومی یک روش جراحی است که نوعی پیشگیری از بارداری است. از زمانی که وازکتومی می کنید، بعید است که فرزند بیشتری از رابطه جنسی داشته باشید.

وازکتومی میل جنسی (میل جنسی) یا توانایی شما برای رسیدن به ارگاسم را تغییر نمی دهد. تولید مایع منی را متوقف نمی کند. وازکتومی گاهی اوقات می تواند معکوس شود، اما به طور کلی دائمی است.

چه روش هایی برای وازکتومی وجود دارد؟

دو روش برای انجام عمل وازکتومی وجود دارد:

روش باز روش 1 یا 2 سوراخ کوچک در جلوی کیسه بیضه شما ایجاد می شود. سپس پزشک مجرای دفران (لوله ای که اسپرم را حمل می کند) متصل به هر بیضه را برش داده و مهر و موم می کند. دهانه کیسه بیضه با یک بخیه یا با فشار دادن لبه های پوست به هم بسته می شود.

وازکتومی بدون اسکالپل 1 یا 2 سوراخ کوچک در کیسه بیضه شما با پنس تیز ظریف ایجاد می شود و هر مجرای دفران مانند روش باز بریده می شود. برای این روش نیازی به بخیه نیست.

نتیجه هر دو عمل به این معنی است که اسپرم شما دیگر نمی تواند در زمان انزال به آلت تناسلی شما برسد.

این عمل حدود 20 تا 40 دقیقه طول می کشد و معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

عمل وازکتومی - جراحی تناسلی مردان - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بعد از وازکتومی چه انتظاری داریم؟

پس از از بین رفتن داروی بیهوشی و چند روز پس از جراحی، مقداری کبودی و همچنین درد و تورم در ناحیه کشاله ران یا کیسه بیضه خواهید داشت. پاراستامول می تواند به تسکین درد شما کمک کند.

در طی روزهای بعد از عمل، در صورت بروز هر یک از موارد زیر باید با پزشک، کلینیک پزشکی یا بیمارستان محلی خود تماس بگیرید:

کبودی شدید یا رنگ بنفش/آبی پوست

درد شدیدی که با پاراستامول تسکین نمی یابد

تورم قابل توجه

قرمزی قابل توجه در اطراف ناحیه بریده شده که می تواند نشانه عفونت باشد

مهم است که چند روز استراحت کنید و برای کاهش درد و تورم از بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنید. داروهای ضد درد، لباس زیر یا کمپرس یخ نیز می‌توانند کمک کنند.

پزشک اطلاعاتی در مورد نحوه مراقبت از زخم و زمان از سرگیری فعالیت جنسی به شما می دهد.

بیشتر بخوانید: تشخیص اختلال نعوظ در کرج

آیا وازکتومی زود جواب می دهد؟

وازکتومی ممکن است چندین ماه و تا 20 انزال طول بکشد تا اسپرم در مجرای دفران پاک شود. آزمایش مایع منی 3 ماه پس از عمل به شما می گوید که آیا قطع استفاده از سایر اشکال پیشگیری از بارداری بی خطر است یا خیر.

بخش بسیار کمی از وازکتومی ها با شکست مواجه می شوند. به همین دلیل مهم است که تا زمانی که آزمایش مایع منی مشخص نشده است از روش های پیشگیری از بارداری استفاده کنید.

پیشگیری از STI

وازکتومی در برابر HIV و سایر عفونت های مقاربتی (STI) محافظت نمی کند. در صورت وجود خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی، ادامه استفاده از کاندوم بسیار مهم است.

آیا می توان وازکتومی را معکوس کرد؟

وازکتومی به طور کلی دائمی است. گاهی اوقات امکان اتصال مجدد لوله‌های واس وجود دارد، اما این تضمین نمی‌کند که بتوانید فرزندان بیشتری تولید کنید. شانس موفقیت با گذشت زمان پس از عمل کاهش می یابد.

اگر وازکتومی کرده اید و می خواهید فرزندان بیشتری داشته باشید، ممکن است بتوانید اسپرم خود را مستقیماً از بیضه های خود برای تکنیک های کمک باروری مانند IVF بازیابی کنید.

اگر هنوز وازکتومی نکرده‌اید، اما فکر می‌کنید ممکن است بعداً بچه‌دار شوید، می‌توانید درخواست کنید که مقداری اسپرم منجمد شود. قبل از ترتیب دادن عمل با پزشک خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

چرا ممکن است به وازکتومی نیاز داشته باشم؟

دلایل انتخاب این کنترل بارداری عبارتند از:

شما یک مرد بالغ هستید.

بارداری خطری برای سلامتی شریک زندگی شما خواهد بود.

شما یا همسرتان یک اختلال ژنتیکی دارید که نمی‌خواهید آن را به کودک منتقل کنید.

وازکتومی ممکن است بهترین انتخاب برای شما نباشد اگر:

اطمینان ندارید که می خواهید در آینده بچه دار گردید یا نه.

ممکن است در آینده شرکای دیگری داشته باشید.

شما با معکوس کردن وازکتومی قصد دارید بچه دار شوید.

بیشتر بخوانید: دلایل بیماری سرطان کلیه

خطرات وازکتومی چیست؟

وازکتومی بسیار ایمن است، اما همه جراحی ها با خطراتی همراه هستند. برخی از خطرات احتمالی وازکتومی عبارتند از:

یک واکنش التهابی به اسپرم‌هایی که در حین جراحی می‌ریزند به نام گرانولوم اسپرم که می‌تواند باعث ایجاد توده‌ای حساس در زیر پوست شود.

اپیدیدیمیت یا اورکیت (اپیدیدیم یا بیضه دردناک، متورم و حساس) ممکن است پس از وازکتومی رخ دهد. این اغلب در سال اول پس از جراحی رخ می دهد.

عفونت

در موارد نادر، مجرای دفران ممکن است دوباره با هم رشد کنند. این می تواند باعث بارداری ناخواسته شود.

دردی که پس از جراحی مدت زیادی طول می کشد

خونریزی کوتاه مدت، تورم و کبودی

یک مرد اغلب می تواند بلافاصله پس از وازکتومی دوباره رابطه جنسی را شروع کند. اما باید از روش دیگری برای جلوگیری از بارداری استفاده کرد. این به این دلیل است که برخی از اسپرم ها ممکن است برای مدتی پس از جراحی در مجرای دفران باقی بمانند.

تا زمانی که جراح مایع منی را آزمایش کند تا مطمئن شود هیچ اسپرمی باقی نمانده است، باید از روش های دیگر کنترل بارداری استفاده شود. این اغلب حدود 3 ماه پس از جراحی است.

بسته به وضعیت سلامتی خاص شما ممکن است خطرات دیگری نیز وجود داشته باشد. درباره ی هر نوع نگرانی با ارائه کننده ی مراقبت های بهداشتی خودتان صحبت نمائید.

عمل وازکتومی - جراحی تناسلی مردان - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو