خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

عمل وازکتومی در کرج - تزریق ژل به آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت تناسلی
عمل وازکتومی در کرج

ما در این مقاله به مبحث عمل وازکتومی در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

وازکتومی چیست؟

اولین چیزی که باید بدانید این است که انواع مختلفی از وازکتومی وجود دارد، اما آنها همیشه مجرای دفران را درگیر می کنند، لوله ای که بیضه ها را به مجرای ادراری متصل می کند. مجرای ادرار لوله “دو منظوره” است که ادرار یا مایع منی را از بدن خارج می کند.

برش و مهر و موم کردن مجرای دفران از خروج اسپرم از بدن جلوگیری می کند، به این معنی که شما می توانید بدون باردار شدن همسر خود با او رابطه جنسی داشته باشید.

در حین وازکتومی چه اتفاقی می افتد؟

این روش معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود، به عبارت دیگر، شما هوشیار خواهید بود و پزشک فقط ناحیه ای را که در آن عمل انجام می شود بی حس می کند.

در مورد وازکتومی، پزشک با بی حس کردن ناحیه شروع می کند. این به معنای تزریق به پوست کیسه بیضه (کیسه توپ) درست بالای هر بیضه است. سپس کیسه بیضه را از هر طرف برش می دهند یا سوراخ می کنند تا به مجرای دفران دسترسی پیدا کنند.

سپس پزشک مجرای دفران را از هر طرف برش می‌دهد، بخش کوچکی را برمی‌دارد و سپس انتهای لوله‌ها را می‌بندد یا آنها را با گیره یا حرارت می‌بندد.

اگر از چاقوی جراحی برای بریدن پوست کیسه بیضه استفاده شود، بخیه هایی لازم است، اما معمولاً در عرض یک هفته به خودی خود حل می شوند. اگر از روش سوراخ کردن (همچنین به عنوان “روش بدون اسکالپل” شناخته می شود) استفاده می شد، نیازی به بخیه نیست.

عمل وازکتومی در کرج - تزریق ژل به آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت تناسلی

بیشتر بخوانید: درمان عدم نزول بیضه ها

بعد از وازکتومی چه اتفاقی می افتد؟

پس از وازکتومی، باید چند قانون را رعایت کنید تا مطمئن شوید که بدن شما به درستی بهبود می یابد:

برای بهبودی یک یا دو روز از کار مرخصی بگیرید

لباس زیر تنگ یا یک تکیه گاه ورزشی بپوشید، این به حمایت از کیسه بیضه شما در زمان بهبودی کمک می کند

با پزشک خود در مورد بهترین روش شستشوی اندام تناسلی خود مشورت کنید

لباس زیر خود را هر روز عوض کنید و مطمئن شوید که ناحیه تناسلی خود را به طور کامل اما به آرامی پس از شستن خشک کنید.

به مدت یک هفته هیچ ورزش سخت یا بلند کردن اجسام سنگین انجام ندهید

به مدت یک هفته از هر نوع فعالیت جنسی خودداری کنید

برای هشت تا 12 هفته اول پس از وازکتومی از پیشگیری از بارداری استفاده کنید

چند ماه پس از انجام وازکتومی، برای اطمینان از اینکه وازکتومی موثر بوده است، باید معاینه شوید. از شما خواسته می شود که یک نمونه مایع منی ارائه دهید.

اگر نمونه بدون اسپرم باشد، وازکتومی شما موفقیت آمیز تلقی می شود و شما و همسرتان می توانید استفاده از روش های پیشگیری از بارداری را متوقف کنید.

وازکتومی از شما در برابر بیماری های مقاربتی محافظت نمی کند، بنابراین ممکن است همچنان بخواهید از کاندوم استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: پیچ خوردگی یا چرخش بیضه 

وازکتومی چقدر موثر است؟

وازکتومی 100% قابل اعتماد نیست، زیرا امکان اتصال مجدد مجرای دفران وجود دارد. با این حال، این بسیار نادر است. وازکتومی بیش از 99 درصد مؤثر است.

آیا وازکتومی برگشت پذیر است؟

این یک تصور اشتباه رایج است که وازکتومی به راحتی قابل برگشت است. اگرچه می توان پس از برش و مهر و موم شدن مجرای دفران را دوباره وصل کرد، اما هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.

احتمال موفقیت آمیز بودن روش معکوس در 10 سال اول وازکتومی بیشتر است. پس از این، تنها 25 درصد میزان موفقیت وجود دارد.

آیا وازکتومی درد دارد؟

انجام وازکتومی نباید ضرری داشته باشد، زیرا تحت بی حسی موضعی انجام می شود. با این حال، ممکن است کمی درد، ناراحتی و تورم داشته باشید. کبودی بسیار زیادی وجود خواهد داشت، بنابراین نگران نباشید. روش “بدون چاقوی جراحی” تمایل به ملایمت بیشتری دارد.

عوارض وازکتومی چیست؟

به این ترتیب “عوارض جانبی” وجود ندارد. در ابتدا ممکن است مقداری خون در مایع منی خود مشاهده کنید و کبودی و تورم ممکن است کاملاً نگران کننده به نظر برسد.

از آنجایی که وازکتومی دائمی است و میزان موفقیت برای معکوس کردن وازکتومی کم است (به بالا مراجعه کنید)، ممکن است احساس ناراحتی کنید یا حتی از تصمیم خود برای انجام این کار پشیمان شوید.

مانند هر روش پزشکی، وازکتومی می تواند منجر به عوارضی از جمله عفونت، درد طولانی مدت در بیضه ها و توده های سخت به نام گرانولوم اسپرم شود.

آیا می توان بعد از وازکتومی انزال کرد؟

بله، پس از وازکتومی همچنان قادر به انزال خواهید بود. منی از بسیاری از اجزای مختلف از جمله مایعات غده پروستات تشکیل شده است، به این معنی که بدن شما همچنان آن را تولید می کند، حتی اگر حاوی اسپرم نباشد.

ظاهر، احساس و طعم انزال کم و بیش مانند قبل خواهد بود، اگرچه برخی از مردان متوجه می شوند که گاهاً مایع کمی رقیق شده یا کمتر از آن وجود دارد.

بعد از وازکتومی چه اتفاقی برای اسپرم می افتد؟

بیضه‌های شما به تولید اسپرم ادامه می‌دهند، اما نمی‌توانند از مجرای دفران عبور کنند و از مجرای ادرار در مایع انزال خارج شوند. در عوض، آنها توسط بدن جذب میشوند.

بیشتر بخوانید: درمان کمبود اسپرم 

آیا در صورت انجام وازکتومی می توانید به STI مبتلا شوید؟

بله، حتی اگر وازکتومی کرده باشید، می توانید به بیماری های مقاربتی مبتلا شوید و بیماری های مقاربتی را گسترش دهید. عفونت های مقاربتی در مایعات بدن مانند مایع منی و خون و از طریق تماس پوست به پوست پخش می شوند.

اگر با شریک جنسی جدید یا گاه به گاه رابطه جنسی دارید، باید از کاندوم استفاده کنید تا مطمئن شوید که از بیماری های مقاربتی مانند کلامیدیا و اچ آی وی در امان هستید.

می‌توانید از کیت‌های تست STI در خانه ما برای آزمایش منظم استفاده کنید.

عمل وازکتومی در کرج - تزریق ژل به آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت تناسلی

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو