خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

روش های وازکتومی - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج
روش های وازکتومی

ما در این مقاله به مبحث روش های وازکتومی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

روش های وازکتومی

پزشک شما می تواند وازکتومی را در مطب یا بیمارستان انجام دهد. وازکتومی یک جراحی جزئی است که باید حدود 20 دقیقه طول بکشد.

قبل از وازکتومی، کیسه بیضه شما تراشیده و تمیز می شود. به طور معمول بی حسی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین شما بیدار خواهید بود اما نباید دردی احساس کنید.

همچنین ممکن است به برخی از بیماران دارو برای کاهش اضطراب داده شود. با وازکتومی استاندارد، متخصص اورولوژی یک یا دو برش کوچک در کیسه بیضه ایجاد می کند.

لوله مجرای دفران بریده شده و بسته می شود یا با حرارت مهر و موم می شود. لوله در داخل کیسه بیضه تعویض می شود. سپس این روش روی دیگر مجرای دفران تکرار می شود. در نهایت، پوست با بخیه هایی بسته می شود که حل می شود و نیازی به برداشتن نیست.

یکی دیگر از گزینه های محبوب، وازکتومی بدون اسکالپل است. در این روش به جای چاقوی جراحی از یک گیره کوچک با انتهای نوک‌دار برای سوراخ کردن پوست استفاده می‌شود.

سپس هر مجرای دفران بلند می شود، برش داده می شود، مهر و موم می شود و سپس در جای خود قرار می گیرد. وازکتومی بدون اسکالپل به همان اندازه وازکتومی استاندارد عمل می کند. برخی از مزایای وازکتومی بدون اسکالپل خونریزی، تورم و درد کمتر و سوراخ کوچکتر در پوست است.

روش های وازکتومی - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

خطرات

از هر پنج مرد یک نفر ممکن است بعد از وازکتومی درد یا ناراحتی مداوم داشته باشد. معمولاً به دلیل احتقان اسپرم در سیستم پشت انسداد است و در نهایت با گذشت زمان برطرف می شود.

این اغلب با داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن درمان می شود. یک تا شش درصد از مردان ممکن است برای تسکین درد خود به درمان اضافی نیاز داشته باشند. در غیر این صورت، خطر عوارض جانبی بد پس از وازکتومی بسیار کم است، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • خونریزی زیر پوست که ممکن است باعث تورم یا کبودی شود. (اگر کیسه بیضه شما بلافاصله پس از جراحی ورم کرد، با پزشک خود تماس بگیرید.)
  • عفونت در محل برش. به ندرت اتفاق می افتد که عفونت در داخل کیسه بیضه رخ دهد.
  • یک توده کوچک به دلیل نشت اسپرم از مجرای دفران به بافت مجاور تشکیل می شود. این معمولاً دردناک نیست. اگر دردناک باشد با استراحت و مسکن قابل درمان است. بعضی مواقع امکان دارد جهت  برداشتن توده احتیاج  به جراحی باشد.
  • تورم مجرای دفران.
  • در موارد نادر، مجرای دفران ممکن است دوباره با هم رشد کنند، که باعث می شود مرد دوباره بچه دار شود.

مطالعات قدیمی‌تر خطر ابتلا به سرطان پروستات را در مردانی که وازکتومی کرده‌اند نشان می‌دهد. اما سال ها تحقیق از آن زمان نشان داده است که هیچ ارتباط واضحی بین وازکتومی و سرطان پروستات وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: مرکز اورولوژی در کرج 

بهبود

کیسه بیضه شما برای یک تا دو ساعت بعد از وازکتومی بی حس می شود. بسته های سرد را روی محل قرار دهید. بقیه روز را تا حد امکان به پشت دراز بکشید.

ناراحتی یا درد خفیف پس از وازکتومی طبیعی است و باید با مسکن ها درمان شود. پوشیدن لباس زیر راحت یا بند بند به کاهش ناراحتی و حمایت از ناحیه کمک می کند.

ممکن است تا چند روز بعد از جراحی کمی تورم و درد جزئی در کیسه بیضه خود داشته باشید. به گفته پزشکان، «اگر احساس می‌کنید، ممکن است بتوانید ظرف یک یا دو روز به سر کار خود بازگردید، اما باید به مدت یک هفته از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

شما می توانید به محض اینکه احساس راحتی کردید، معمولاً در عرض یک هفته، فعالیت جنسی را از سر بگیرید. اما تصور نکنید که وازکتومی از روز اول موثر است. اسپرم ممکن است ماه ها پس از وازکتومی همچنان در مایع منی باشد.

حدود 20 انزال یا سه ماه طول می کشد تا اسپرم از لوله ها پاک شود. با این حال، نتایج برای مردان مختلف متفاوت است. معمولاً سه ماه بعد، اورولوژیست تعداد اسپرم شما را آزمایش می کند تا مطمئن شود منی شما از اسپرم پاک شده است.

تا زمانی که تعداد اسپرم ها به صفر نرسد، رابطه جنسی بدون روش های دیگر کنترل بارداری ممکن است منجر به بارداری شود.

پس از بهبودی پس از وازکتومی، “یک مرد و شریک زندگی او نباید در طول فعالیت جنسی هیچ تفاوتی را متوجه شوند.” انزال و ارگاسم به طور کلی تغییر نمی کند. مقدار مایع منی بیش از 5 درصد کاهش نمی یابد.

با این حال، شریک زندگی شما ممکن است بتواند محل وازکتومی را احساس کند، به خصوص اگر یک توده تشکیل شده باشد. وازکتومی بدون عارضه مشکلات نعوظ ایجاد نمی کند.

بیشتر بخوانید: هیپرپلازی خوش‌ خیم پروستات

نکات مهم

انتخاب وازکتومی یک انتخاب کاملا شخصی است. با شریک زندگی خود صحبت کنید و به بهترین چیز برای شما و خانواده تان فکر کنید. حتماً هر گونه سؤالی که ممکن است داشته باشید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مطرح کنید.

در زیر موردهایی موجود است که می بایست در نظر بگیرید:

  • وازکتومی ایمن‌تر و ارزان‌تر از بستن لوله‌ها (مسدود کردن لوله‌های فالوپ برای جلوگیری از بارداری) در زنان است.
  • هزینه یکباره وازکتومی ممکن است در طول زمان ارزان تر از هزینه سایر روش های پیشگیری از بارداری مانند کاندوم یا دارو باشد.
  • وازکتومی در برابر بیماری های مقاربتی (STD) محافظت نمی کند. برای محافظت در برابر بیماری های مقاربتی از کاندوم استفاده کنید.

در نهایت، مهم است که توجه داشته باشید وازکتومی یک روش دائمی برای جلوگیری از بارداری است. این ممکن است بر اساس موقعیت شما یک مثبت یا منفی باشد.

اگر می خواهید در آینده صاحب فرزند شوید، نباید وازکتومی انجام دهید. در حالی که امکان انجام وازکتومی معکوس وجود دارد، این می تواند یک روش دشوار و پرهزینه باشد.

همچنین، معکوس کردن یا “لغو” وازکتومی همیشه منجر به بارداری نمی شود. بنابراین مهم است که قبل از تصمیم به انجام وازکتومی در مورد تمام انتخاب های خود به دقت فکر کنید.

روش های وازکتومی - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو