خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

وازکتومی در کرج - درمان بیماری های جنسی - درمان زگیل تناسلی - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات
وازکتومی در کرج

ما در این مقاله به مبحث وازکتومی در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

وازکتومی بدون اسکالپل، بدون سوزن

وازکتومی نام رایج عقیم سازی مردان است. به عنوان ایمن و موثر در نظر گرفته می شود و راه حلی دائمی برای نیازهای پیشگیری از بارداری ارائه می دهد.

وازکتومی چگونه کار می کند؟

وازکتومی (عقیم سازی مردانه) یک روش جراحی برای برش یا مهر و موم کردن لوله هایی است که اسپرم مرد را حمل می کند تا به طور دائم از بارداری جلوگیری کند.

این بدان معنی است که وقتی مردی انزال می کند، منی در آن اسپرم نیست و تخمک زن نمی تواند بارور شود.

این یکی از موثرترین روش های پیشگیری از بارداری است که امروزه وجود دارد.

پس از وازکتومی، بیضه ها به تولید اسپرم به طور طبیعی ادامه می دهند، اما اسپرم نمی تواند وارد لوله ها شود. بیماران همچنان پس از وازکتومی انزال ایجاد می کنند، اما حاوی اسپرم نخواهد بود.

وازکتومی در کرج - درمان بیماری های جنسی - درمان زگیل تناسلی - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات

بیشتر بخوانید: بیماری های آمیزشی 

تکنیک No-Scalpel چیست؟

وازکتومی بدون اسکالپل در مرکز اورولوژی جهانشهر جایگزینی سریع و تقریباً بدون درد برای وازکتومی معمولی است.

در وازکتومی بدون اسکالپل، لوله ها در زیر پوست قرار گرفته و آنها را با یک گیره کوچک در جای خود نگه می دارد. پزشک به جای ایجاد دو برش، یک سوراخ کوچک با ابزار مخصوص ایجاد می کند.

از همین ابزار برای کشش آرام دهانه استفاده می شود تا بتوان به لوله ها دسترسی پیدا کرد. از طریق این دهانه کوچک، هر دو لوله به طور موقت بلند شده و سپس با استفاده از کوتریزاسیون حرارتی مسدود می شوند.

نه چاقو، نه برش برشی و نه بخیه وجود دارد. مردانی که تحت NSV قرار گرفته اند، از حداقل ناراحتی فیزیکی که هم در حین عمل و هم در حین بهبودی تجربه کرده اند، ابراز شگفتی می کنند.

عمل معمولا در حدود 30 دقیقه کامل می شود.

بدون اسکالپل وازکتومی یک روش ساده و ظریف است که بسیاری از مطالعات نشان می‌دهند که مزایای قابل توجهی نسبت به وازکتومی معمولی دارد و نسبتاً سریع‌تر است، زمان بهبودی سریع‌تری دارد، ایمن‌تر (یک هشتم میزان خونریزی و عفونت) و می‌تواند عملاً بدون درد باشد.

بی حسی بدون سوزن چیست؟

مرکز اورولوژی جهانشهر همچنین روش متفاوتی از بیهوشی به نام بیهوشی بدون سوزن را ارائه می دهد که نیاز به ورود سوزن به کیسه بیضه را از بین می برد.

این کار با استفاده از دستگاه فشار هوا که برای بیماران سریعتر و راحت تر است، انجام می شود.

مردان روش وازکتومی بدون سوزن را ترجیح می دهند.

بیشتر بخوانید: سرطان کلیه 

اطمینان از عقیم سازی – مداخله فاسیال

مرکز اورولوژی جهانشهر همچنین کاری را انجام می‌دهد که بسیاری از مطالعات آن را مرحله‌ای حیاتی توصیف می‌کنند که به آن تداخل فاسیال می‌گویند.

این مرحله شامل بستن غلاف یا پوشش گلدان روی یک انتهای لوله بریده شده با نخ حل کننده است تا یک مانع طبیعی بین دو انتهای بریده شده ایجاد شود.

اینترپوزیشن فاسیال با استفاده از گیره های فلزی یا حل کردن نخ بخیه انجام می شود. گیره های فلزی پس از استفاده به طور دائم در کیسه بیضه باقی می مانند.

ترجیح مرکز اورولوژی جهانشهر استفاده از بخیه حل کننده است تا هیچ ماده خارجی در بدن باقی نماند.

سپس لوله های ریز به آرامی به داخل کیسه بیضه بازگردانده می شوند و منفذ ریز در عرض چند روز بهبود می یابد و به زودی نامرئی می شود. با روش بدون چاقوی جراحی خونریزی بسیار کمی وجود دارد. برای بستن دهانه کوچک که به سرعت و بدون جای زخم بهبود می یابد، نیازی به بخیه نیست.

مزایای وازکتومی بدون اسکالپل، بدون سوزن

مطالعات هشت برابر کمتر نرخ عوارض، بهبودی سریع‌تر و ناراحتی حین عمل کمتر را برای وازکتومی بدون اسکالپل در مقایسه با روش مرسوم‌تر نشان داده‌اند. واضح است که انجام وازکتومی از طریق یک سوراخ مرکزی کوچک در مقابل ایجاد برش های بزرگتر که نیاز به بخیه و بهبودی پیچیده تر دارند، ترجیح داده می شود.

افزودن اینترپوزیشن فاسیال و عدم استفاده از بخیه برای بستن پوست نیز برای اکثر مردانی که تحت عمل وازکتومی قرار می‌گیرند، مزایایی دارد.

زمان بهبودی چگونه است؟

اکثر مردان برای چند روز احساس کبودی یا درد می‌کنند، بنابراین پوشیدن لباس‌های زیر تنگ به مدت 7 روز و مسکن‌های ضدالتهابی به شما کمک می‌کند.

اکثر مردان برای استراحت چند روزی از محل کار خود مرخصی می گیرند، یا اگر کارشان فیزیکی باشد، بیشتر از این مدت. برای چند هفته باید از بلند کردن اجسام سنگین و ورزش های تماسی خودداری کرد.

بیشتر بخوانید: سیستوسکوپی فلکسیبل چیست؟

آیا خطراتی وجود دارد؟

این یک روش بسیار ایمن است و خطر عوارض بسیار کم است و تقریباً 1 درصد از بیماران را تحت تأثیر قرار می دهد. خطر کمی خونریزی زیر پوست، عفونت جزئی یا ناراحتی مزمن وجود دارد.

ناراحتی معمولاً با گذشت زمان و اقدامات محافظه کارانه بهتر می شود. خطر بارداری پس از وازکتومی حدود 1 در 2000 است، زیرا یک مرد هرگز تولید اسپرم را متوقف نمی کند و ممکن است اسپرم ها از محل وازکتومی عبور کنند. اما این کمترین خطر شکست در همه اشکال کنترل بارداری است.

آیا انزال هنوز امکان پذیر است؟

بله. وازکتومی به سادگی مانع از ورود اسپرم به انزال می شود و به عنوان یک ضد بارداری مردانه عمل می کند. انزال بیماران دقیقاً مانند حالت عادی ظاهر می شود.

با توجه به عملکرد جنسی، وازکتومی هیچ اثر منفی ندارد، نعوظ و سطح هورمون مردانه ثابت می ماند.

وازکتومی در کرج - درمان بیماری های جنسی - درمان زگیل تناسلی - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات

چگونه بیماران می توانند مطمئن شوند که این روش موثر بوده است؟

بیماران پس از 16 هفته آزمایش اسپرم را دریافت می کنند و از نتایج آن مطلع خواهند شد. تا زمان تایید نتیجه آزمایش واضح، باید از پیشگیری موثر از بارداری استفاده کنید.

اکثر مردان در هفته 16 اسپرمی در منی خود ندارند اما زمان صرف شده متفاوت است و در صورت لزوم آزمایش دیگری رزرو می شود.

بیشتر بخوانید: هماچوری 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو