خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

وازکتومی و برگشت وازکتومی - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج
وازکتومی و برگشت وازکتومی

ما در این مقاله به مبحث وازکتومی و برگشت وازکتومی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

وازکتومی و برگشت وازکتومی

وازکتومی یک روش سرپایی است که کنترل بارداری دائمی را فراهم می کند.

وازکتومی های سنتی از یک برش برای رسیدن به مجرای دفران استفاده می کنند که نیاز به چاقوی جراحی دارد. در طول عمل وازکتومی، جراح وازکتومی شما مجرای دفران – لوله‌ای که اسپرم را از بیضه‌ها (بیضه‌ها) به آلت تناسلی شما می‌برد، برش می‌دهد. سپس انتهای بریده شده را می بندند. این روش باید روی هر دو بیضه انجام شود.

جراحی عقیم سازی مردان بر توانایی شما در ارگاسم، انزال یا ایجاد اسپرم تأثیری نخواهد داشت. فقط مانع از مخلوط شدن اسپرم با مایع منی می شود.

وازکتومی و برگشت وازکتومی - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج

وازکتومی بدون اسکالپل

بسیاری از جراحان وازکتومی ما در روش های وازکتومی بدون اسکالپل متخصص هستند. به جای ایجاد برش برای رسیدن به مجرای دیفران، جراح از یک گیره برای محکم کردن بخشی از مجرای دفران بسیار نزدیک به سطح پوست کیسه بیضه استفاده می کند.

جراح از یک سوزن برای ایجاد یک سوراخ بسیار کوچک در پوست استفاده می کند. مجرای دفران به دقت از طریق سوراخ کشیده می شود تا بریده شود و انتهای آن در حالی که خارج از بدن شما است بسته شود. سپس به داخل بدن شما برگردانده می شود و سوراخ مهر و موم می شود.

این روش های کم تهاجمی عقیم سازی مردان به همان اندازه موثر هستند و خطرات و عوارض کمتری دارند. همچنین باعث خونریزی و جای زخم کمتری می شوند.

مدتی طول می کشد تا روش وازکتومی شما به طور کامل موثر باشد. در طول این مدت، شما باید از یک روش اضافی کنترل بارداری استفاده کنید. پس از اینکه مشخص شد دیگر اسپرم در مایع منی خود ندارید، میزان موفقیت وازکتومی به 99 درصد می رسد.

برگشت وازکتومی چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، وازکتومی معکوس، مجرای دفران را دوباره به هم متصل می کند تا بدن شما بتواند دوباره اسپرم آزاد کند.

روش‌های معکوس وازکتومی، میکروسرجری‌هایی هستند که به بیضه‌ها اجازه می‌دهند دوباره اسپرم آزاد کنند. آنها اغلب زمانی انجام می شوند که فردی بخواهد بچه دار شود، اگرچه برخی برای درمان درد بیضه که پس از وازکتومی ایجاد می شود انجام می شود.

معکوس کردن وازکتومی پیچیده تر از وازکتومی است، بنابراین یافتن یک جراح با تجربه در این روش مهم است.

بیشتر بخوانید: سرطان حالب 

موفقیت معکوس وازکتومی

اگر کمتر از 10 سال پس از وازکتومی اصلی انجام شود، میزان موفقیت برای روش‌های برگشت وازکتومی بالاتر است. سن شما و سن شریک زندگی تان نیز از عواملی برای رسیدن به بارداری هستند.

هزینه وازکتومی در مقابل

مهم است که با دقت هزینه ها و مزایای وازکتومی را بسنجید تا مطمئن شوید که انتخاب مناسبی برای شماست. اگرچه گاهی اوقات می توان وازکتومی را معکوس کرد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین روشی باروری شما را بازگرداند. وازکتومی را طوری رفتار کنید که انگار تصمیم نهایی است.

این روش معمولاً 15 تا 20 دقیقه طول می کشد و مراحل زیر را دنبال می کند:

مرحله 1. اولین مرحله تزریق بی حس کننده موضعی به پوست در کنار کیسه بیضه است تا ناحیه بی حس شود.

مرحله 2. با استفاده از یک کوتر یا یک ابزار ظریف، جراح یک سوراخ کوچک در پوست کیسه بیضه ایجاد می کند.

مرحله 3. سپس لوله سوزانده شده و مهر و موم می شود.

مرحله 4. سپس یک قطعه کوچک از لوله برداشته می شود.

مرحله 5. این کار در طرف دیگر تکرار می شود. گاهی اوقات یک نقطه ورودی دوم ایجاد می شود، یا گاهی اوقات می توان از طریق یک دهانه به هر دو لوله رسید. جراح لوله را دوباره داخل کیسه بیضه شما قرار می دهد.

مرحله 6. در صورت لزوم، یک یا دو بخیه حل کننده برای بستن محل برش یا محل ورود استفاده می شود و یک پانسمان روی زخم قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: درمان نعوظ دردناک 

خطرات مهم، اجتناب ناپذیر یا اغلب رخ می دهد

کیسه بیضه دردناک و حساس، کبودی جزئی و تورم کیسه بیضه

عفونت

خونریزی حین یا بعد از عمل

لخته شدن خون در کیسه بیضه (هماتوم)

گرانولوم اسپرم

درد مزمن بیضه (1 تا 2 در 100 مرد)

شکست روش یا کانالیزاسیون مجدد در آینده

خطر کلی شکست 1 در 2000 است

شکست در زمان جراحی یا کانالیزاسیون زودهنگام (پیوستن مجدد) مجرای دفران در 3.6 در 1000 مورد رخ می دهد.

نارسایی دیرهنگام یا کانالیزه شدن مجدد (پیوستن مجدد) مجرای دفران در 4 تا 8 مورد از 10000 مورد گزارش شده است.

اسپرم غیر متحرک مداوم/نیاز به پاکسازی ویژه (2 تا 3 در 100 مرد)

وازکتومی و برگشت وازکتومی - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

چه کسانی می توانند وازکتومی انجام دهند؟

فرقی نمی کند مجرد، متاهل، مطلقه، بیوه، بی فرزند یا با خانواده باشید. هر مردی بدون توجه به شرایطش می تواند وازکتومی کند. انتخاب با شما است.

وازکتومی بی خطر و موثر است، اما دائمی است، بنابراین فقط در صورتی باید آن را در نظر بگیرید که مطمئن هستید هرگز بچه نمی خواهید یا بچه دیگری نمیخواهید. اگر زیر 30 سال سن دارید یا بچه دار نشده اید، ممکن است در آینده از انجام وازکتومی پشیمان شوید.

باید بدانید که برگشت وازکتومی به طور معمول در NHS در دسترس نیست.

اگر تحت استرس هستید، نباید وازکتومی را در نظر بگیرید، چه این استرس به نگرانی در مورد بارداری یا رابطه شما یا هر چیز دیگری مربوط باشد یا خیر.

اگر در یک رابطه هستید، ما قویاً به شما توصیه می کنیم که این موضوع را با شریک زندگی خود در میان بگذارید، اما اگر تصمیم به انجام وازکتومی دارید، موافقت آنها الزامی نیست.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو