خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژی در کرج - درمان فتق در کرج - درمان هیدروسل در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - وازکتومی سرپایی در کرج
اورولوژی در کرج

ما در این مقاله به مبحث اورولوژی در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

اورولوژی چیست؟

در اورولوژی آقایان به چک و درمان کردن بیماری های دستگاه تناسلی آقایان می پردازیم. دستگاه تناسلی آقایان شامل بخش های زیر است:

 •  بیضه ها
 •  اپی دیدیم (یک سری لوله‌ در پشت و چسبیده به بیضه‌ ها که مکان بلوغ و ذخیره اسپرم هستند)
 •  واز دفران (یک لوله که اسپرم را از بیضه به میزراه انتقال می دهد)
 •  کیسه های منی
 • غده پروستات
 •  آلت تناسلی

دستگاه ادراری و باروری رابطه ی نزدیکی با یکدیگر دارند، و اختلال های یکی بر روی دیگری موثر می باشد.

قسمت قابل توجهی از بیماری هایی که در ارولوژی بررسی می گردند، به عنوان بیماری های ادراری – تناسلی نامیده می گردند. بعضی شرایط مشترک، که تحت بررسی با اورولوژیست ها قرار داده می شوند عبارتند از:

 • عفونت های ادراری
 • چک کردن و درمان بیماری های انتقال یافته از راه جنسی مثل درمان و بررسی زگیل تناسلی در آقایان و خانم ها
 •  صدمه به اندام های اورولوژی

اورولوژی در کرج - درمان فتق در کرج - درمان هیدروسل در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - وازکتومی سرپایی در کرج

بیشتر بخوانید: اسپرماتوسل

بیماری های اورولوژیک

طیف گسترده ای از مشکلات، علائم و شرایط تحت عنوان بیماری اورولوژیک قرار می گیرند. مشکلات به همان اندازه که زنان و مردان را تحت تأثیر قرار می دهد می تواند کودکان را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

مشکلات مرتبط با اورولوژی می تواند کمی خاص باشد. در زنان، دستگاه ادراری را درگیر می کند و در مردان بر دستگاه ادراری و اندام تناسلی تأثیر می گذارد.

برای رفع مشکلات خود، توصیه می شود قبل از اینکه همه چیز واقعاً به هم ریخته و دردناک شود، زودتر به درمان اورولوژی مراجعه کنید.

شایع ترین بیماری های اورولوژیک

در ادامه توضیحات مفصلی در مورد بسیاری از بیماری های شدید اورولوژیک که معمولاً افراد از آن رنج می برند، آورده شده است.

هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)

هنگامی که اندازه غده پروستات به طور غیر طبیعی افزایش می یابد، این مشکل به عنوان هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) نامیده می شود.

می تواند نشانه سرطان پروستات باشد. این علائم زمانی آشکار می شوند که پروستات بزرگتر شروع به فشار دادن به مجرای ادرار می کند، که یک لوله باریک برای حمل ادرار از مثانه و تخلیه آن از بدن است.

در میان مردان مسن که با مشکل تکرر ادرار مواجه هستند، شایع است. علاوه بر این، ممکن است جریان ادرار ضعیفی را نیز تجربه کنند. حتی پس از تخلیه کامل آن احساس می‌کنند که دوباره آن را داشته باشند.

متخصص اورولوژی داروهایی را تجویز می کند که به عنوان یک مسدود کننده آلفا عمل می کنند. اگر مشکل با دارو حل نشد، جراحی تجویز می شود.

بیشتر بخوانید: علل و عوامل اختلال نعوظ

بی اختیاری ادرار

در بی اختیاری ادرار، فرد کنترل مثانه را از دست می دهد. نشت ناخواسته به یک مسئله رایج تبدیل می شود که باعث خجالت و اعتماد به نفس پایین می شود.

علل بی اختیاری ادرار در زیر ذکر شده است:

 • پروستات بزرگ‌شده
 • بارداری یا زایمان
 • مثانه بیش‌فعال
 • دیابت
 • عفونت های دستگاه ادراری
 • عضلات ضعیف مثانه
 • آسیب به نخاع
 • عضلات اسفنکتر ضعیف
 • یبوست شدید

عفونت های دستگاه ادراری (UTIS)

مردان و زنان زمانی که ویروس‌های بیماری‌زا به دستگاه ادراری حمله می‌کنند، با عفونت‌های دستگاه ادراری مواجه می‌شوند. UTI در بین زنان شایع است.

نسبتاً تعداد بیماران زن بیشتر است. بر اساس این گزارش، حدود 40 درصد از زنان و 12 درصد از مردان با عفونت دستگاه ادراری مواجه شدند. علامت رایج عفونت مجاری ادراری احساس سوزش در هنگام ادرار است.

سنگ های حالب و کلیه

هنگامی که کریستال ها در ادرار وجود دارند با هم ترکیب می شوند و سنگی را در کلیه تشکیل می دهند. اگر سنگ به درستی درمان نشود، ممکن است بزرگتر شود و برای تخلیه نیاز به جراحی دارد.

در بدترین موارد، سنگ همچنین می تواند باعث نارسایی کلیه شود و درد غیر قابل تحملی برای بیمار ایجاد کند. سنگ بزرگتر انسداد ایجاد می کند و خون از ادرار خارج می شود.

بنابراین، بهترین کار این است که درمان اورولوژی را انجام دهید و خود را از بدبختی داشتن سنگ کلیه نجات دهید.

بیشتر بخوانید: علل و عوامل واریکوسل 

آزمایشات اورولوژی که معمولاً انجام می شود

در اینجا تشخیص ها و آزمایش های رایج در درمان اورولوژی ارائه شده است. در مورد آنها بیاموزید تا آگاهی مناسب را به دست آورید.

معاینهی جسمی

اولین آزمایش اورولوژی معاینه فیزیکی است. اورولوژیست بررسی می کند که آیا اندام متورم شده یا تحریکات پوستی را نشان می دهد. او از شما در مورد علائم رایج مانند ادرار دردناک، مناطقی که در آن احساس درد می کنید و علل مورد انتظار می پرسد.

اورولوژی در کرج - درمان فتق در کرج - درمان هیدروسل در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - وازکتومی سرپایی در کرج

آزمایشات خون

با در نظر گرفتن شرایط شما، متخصص اورولوژی حتی می تواند چند آزمایش را برای شما تجویز کند که شامل موارد زیر است:

 • آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)  – برای شناسایی التهاب پروستات بیمار
 • آزمایش نیتروژن اوره خون (BUN) و کراتینین  – برای تعیین اینکه آیا کلیه به درستی کار می کند یا خیر
 • آزمایشات تستوسترون خون  – برای تشخیص اینکه بیمار با اختلال نعوظ مواجه است یا خیر انجام می شود. حتی سطح تستوسترون را در بین مردان بررسی می کند

آزمایش های مهم ادرار

در صورت عدم نیاز به آزمایش خون، آزمایش ادرار انجام می شود. آزمایش رایج ادرار شامل موارد زیر است:

 • آزمایش ادرار
 • کشت ادرار
 • آزمایش ادرار 24 ساعته

همه این تست ها گزارش درست و دقیقی از اینکه مشکل چیست ارائه می دهد. نتیجه مشکلی را که می‌توان با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها یا اقدامات درمانی شدیدی که شامل جراحی نیز می‌شود، درمان کرد، مشخص می‌کند.

طبق درمان اورولوژی، به بیمار راهنمایی و اطلاعات مربوط به مشکلی که انتظار می رود از آن رنج می برد، داده می شود. این به آرام و راضی نگه داشتن بیمار کمک می کند، زیرا فراموشی منجر به وحشت می شود، که رسیدگی به امور را دشوار می کند.

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو