خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

مرکز اورولوژی در کرج - جراحی تناسلی مردان - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج
مرکز اورولوژی در کرج

ما در این مقاله به مبحث مرکز اورولوژی در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

شرایط رایج اورولوژی

سیستم ادراری برای تنظیم، مدیریت و دفع ضایعات ادرار شما سخت کار می کند. این شامل تعدادی قسمت متحرک مانند کلیه ها، حالب ها، مثانه و مجرای ادرار است. مانند سایر اندام ها و سیستم های بدن شما، سیستم ادراری نیز می تواند مشکلاتی داشته باشد.

این مشکلات یا شرایط معمولاً به عنوان مشکلات اورولوژی یا بیماری های اورولوژیک نامیده می شوند. صرف نظر از سن، جنسیت یا قومیت شما، ممکن است مشکلات اورولوژیک را تجربه کنید.

چه در مردان و چه در زنان، این تأثیر مستقیم بر دستگاه ادراری و نحوه دفع ادرار دارد. در مردان، مشکلات اورولوژی می تواند اندام های تولید مثل را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

در این مقاله، برخی از شایع ترین مشکلات اورولوژیکی که مردان و زنان را آزار می دهد و نحوه درمان آنها را بررسی خواهیم کرد.

مرکز اورولوژی در کرج - جراحی تناسلی مردان - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بیشتر بخوانید: وازکتومی در کرج 

بی اختیاری ادرار

بیش از 15 میلیون نفر در ایران از بی اختیاری ادرار رنج می برند. در حالی که برای سلامتی شما مضر نیست، برای زندگی روزمره سنگین است و می تواند منجر به لحظات شرم آور شود.

عوامل مختلفی باعث بی اختیاری ادرار می شوند که برخی از آنها عبارتند از: دیابت، زایمان، ضعیف شدن عضلات مثانه یا عضلات اسفنکتر، آسیب نخاعی، بیماری های خاص و حتی یبوست شدید.

اغلب اوقات، تغییرات ساده در سبک زندگی می تواند به کنترل بی اختیاری ادرار کمک کند. اگر هنوز با بی اختیاری دست و پنجه نرم می کنید، با پزشک خود در مورد انجام جراحی اصلاحی برای کمک صحبت کنید.

بی اختیاری استرسی

به طور مشابه، بی اختیاری استرس می تواند منجر به نشت شود. هم مردان و هم زنان از بی اختیاری استرسی رنج می برند، اما بیشتر در زنان رخ می دهد.

بی اختیاری استرسی زمانی اتفاق می‌افتد که ماهیچه‌هایی که از مثانه حمایت می‌کنند و به تنظیم ترشح ادرار کمک می‌کنند، ضعیف می‌شوند، عضلات دریچه‌مانند مجرای ادرار شما برای بسته ماندن تلاش می‌کنند.

گذشته از تغییرات سبک زندگی، بی اختیاری استرس را می توان از طریق حجیم شدن مجرای ادرار (در زنان) یا کاشت اسفنکتر ادرار مصنوعی برای کمک به تحریک خروجی مثانه مناسب درمان کرد.

بیشتر بخوانید: اورولوژیست در کرج 

مثانه بیش‌فعال

مثانه بیش فعال (OAB) زمانی رخ می دهد که مثانه نمی تواند ادرار را به درستی ذخیره کند و منجر به از دست دادن غیرارادی ادرار به دلیل میل شدید و ناگهانی برای ادرار می شود.

ممکن است ماهیچه های مثانه شما به طور غیرارادی شروع به منقبض شدن کنند، تقریباً مانند اسپاسم. چند دلیل برای مثانه بیش فعال وجود دارد، از جمله اختلالات عصبی، دیابت، عفونت های ادراری، سنگ مثانه، تومورها، یا به سادگی افزایش سن.

بهترین راه‌ها برای جلوگیری از پرکاری مثانه شامل فعال ماندن، حفظ وزن سالم و اتخاذ رویکردی پیشگیرانه برای مدیریت شرایط مزمن مانند دیابت است.

برای درمان مثانه بیش فعال، پزشک با شما همکاری خواهد کرد تا برنامه زمانی حمام را برای تمرین بهتر مثانه تعیین کند. همچنین داروهایی برای کنترل بیشتر مثانه بیش فعال وجود دارد.

عفونت های دستگاه ادراری (UTIs)

عفونت‌های دستگاه ادراری شایع‌ترین نوع مشکل اورولوژی است و در زنان بسیار بیشتر رخ می‌دهد. در واقع، نزدیک به 60 درصد از زنان در مقطعی از زندگی خود عفونت ادراری را تجربه می کنند، در حالی که عفونت ادراری تنها 12 درصد از مردان را تحت تأثیر قرار می دهد.

 اگر عفونت ادراری دارید، علامت اصلی آن احساس سوزش یا احساس نیاز مکرر به ادرار کردن است. برای تشخیص صحیح عفونت ادراری، باید توسط پزشک خود کشت ادرار انجام دهید.

خوشبختانه، عفونت های ادراری به راحتی با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند. مهم است که آنها را در اسرع وقت درمان کنید تا از عفونت بیشتر جلوگیری شود و احتمال بروز عوارض از بین برود. اگر دچار عفونت ادراری مکرر می شوید، همین امروز با پزشک خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان سنگ کلیه 

سنگ کلیه و حالب

سنگ کلیه و سنگ حالب زمانی اتفاق می افتد که ذرات کریستال مانند در ادرار ایجاد می شوند و ذرات کوچک در اطراف کریستال ها رشد می کنند. سنگ در دستگاه ادراری شما مسدود می شود و ادرار کردن را دردناک می کند.

در حالی که بیشتر سنگ ها را می توان به طور طبیعی دفع کرد ، سنگ های بزرگتر اغلب نیاز به جراحی یا روش های خاصی برای شکستن آنها دارند.

یکی از متداول‌ترین تکنیک‌ها سنگ‌شکنی با موج ضربه‌ای خارج بدنی (ESWL) است که با استفاده از امواج صوتی، سنگ‌ها را به قطعات کوچک‌تر می‌شکند.

مشکلات اورولوژیک خاص زنان

زنان به طور طبیعی مجرای ادرار کوتاه تری دارند که به افزایش فراوانی مشکلات اورولوژی کمک می کند. علاوه بر افزایش عفونت های دستگاه ادراری، زنان مستعد ابتلا به چند مشکل خاص اورولوژی هستند.

اختلال عملکرد کف لگن

کف لگن شما به عنوان یک سیستم حمایتی برای مثانه، واژن و راست روده شما عمل می کند. در طول زندگی و به خصوص پس از زایمان، این ماهیچه ها می توانند ملتهب یا تحریک شوند. از آنجایی که برای ادرار کردن باید کف لگن خود را شل کنید، اختلال عملکرد کف لگن می تواند باعث مشکلات یا درد شود.

بهترین درمان یادگیری نحوه شل کردن عضلات کف لگن است که می تواند از طریق کمک یک درمانگر متخصص انجام شود. این به کاهش استرس کمک می کند، که می تواند منجر به ادرار کردن راحت تر و کاهش درد شود. اگر درمان بی اثر باشد، پزشک داروهای واژینال یا تزریق عضلانی را پیشنهاد می کند.

افتادگی اندام لگن

در حالی که این کمتر رایج است، افتادگی اندام لگن رخ می دهد. این زمانی است که نواحی ضعیف در دیواره ها و ماهیچه های واژن باعث جابجایی اندام ها و سقوط از موقعیت طبیعی خود می شود.

 این اغلب به دلیل آسیب در هنگام زایمان ایجاد می شود و زنان اغلب هنگام نشستن احساس یا احساس برآمدگی در نزدیکی واژن را تجربه می کنند.

اگر احساس ناراحتی بیش از حد دارید، قرار دادن دیافراگم سیلیکونی یا لاستیکی با جراحی به کاهش مشکل کمک می کند.

مرکز اورولوژی در کرج - جراحی تناسلی مردان - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بی اختیاری بعد از بارداری

بارداری فشار زیادی به دستگاه ادراری شما وارد می کند. پس از زایمان، ممکن است هنگام خنده، سرفه، عطسه یا فعالیت بدنی، نشت ناخواسته را تجربه کنید.

خوشبختانه بی اختیاری پس از بارداری قابل درمان است. برنامه ریزی یک معاینه اولین قدم است، که سپس منجر به معرفی چند گزینه برای درمان توسط پزشک می شود.

در هنگام بی اختیاری، کگل برای کمک به تقویت عضلات کف لگن توصیه می شود. اگر مشکل شدید است یا همچنان ادامه دارد، گزینه های جراحی وجود دارد.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو