خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست در کرج - درمان زگیل تناسلی - لیپوساکشن زیر شکم - درمان ناتوانی جنسی - درمان سرطان پروستات در کرج
اورولوژیست در کرج

ما در این مقاله به مبحث اورولوژیست در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

اورولوژیست چگونه شما را معاینه می کند؟

اورولوژی با مشکلات دستگاه ادراری زنان و مردان سروکار دارد. اگر مشکلی در ارتباط با مجرای ادرار، مثانه، کلیه یا حالب دارید، بهتر است به یک متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

مشکلات دستگاه ادراری ممکن است برای هر کسی، صرف نظر از سن، اتفاق بیفتد. با این حال، تفاوت هایی در روش معاینه بین مرد و زن وجود دارد. برای راحتی کار به طور جداگانه توضیح داده ایم:

اورولوژیست در کرج - درمان زگیل تناسلی - لیپوساکشن زیر شکم - درمان ناتوانی جنسی - درمان سرطان پروستات در کرج

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس به آلت 

بررسی بیماری ارولوژی مردانه

در مرد، هنگامی که به متخصص اورولوژی مراجعه می کنید، آزمایش زیر را روی شما انجام می دهد:

معاینه اولیه

در این مرحله اولیه، اورولوژیست تمام اطلاعات و سابقه پزشکی شما را جمع آوری می کند. به این اطلاعات، anamnesis نیز می گویند. برای تجزیه و تحلیل تغییرات فیزیولوژیکی و لمس غدد لنفاوی و اندام های داخلی ضروری است.

معاینه آزمایشگاهی

این آزمایش شامل آزمایش خون، آزمایش ادرار، آزمایش خون بیوشیمیایی، اسپرموگرافی و آزمایش PSA است. در آزمایش خون، پزشک روند التهابی را بررسی میکند.

او در آزمایش ادرار، عملکرد کلیه، مجاری ادراری و مثانه را مطالعه می کند. با این حال، در آزمایش خون بیوشیمیایی، پزشک کلیه و کبد را بررسی می کند. در اسپرموگرام پزشک تحرک و کیفیت اسپرم را بررسی می کند.

در نهایت، در PSA، او برای تشخیص قبلی سرطان پروستات آزمایش می‌کند.

تست یورودینامیک

این یک معاینه با تکنیک مدرن است که عملکرد و وضعیت سیستم ادراری را تعیین می کند. در این آزمایش، وضعیت یورودینامیک فشار جریان را بررسی می‌کنید که اندازه‌گیری اندازه مثانه است. همچنین حجم باقیمانده ادرار را اندازه گیری می کند.

معاینه آندوسکوپی

در این معاینه، متخصص اورولوژی از دستگاه خاصی استفاده می کند که آندوسکوپ نیز نامیده می شود. این دستگاه به پزشک اجازه می دهد تا سیستم تناسلی ادراری را به دقت تجزیه و تحلیل کند. حالب، مجرای ادرار، کلیه و مثانه را بررسی می کند.

بیشتر بخوانید: درمان سرطان کلیه 

تشخیص سونوگرافی

سونوگرافی سیستم ادراری مهمترین و موثرترین روش برای شناسایی آسیب شناسی است. مهمترین مزیت اولتراسوند این است که به مواد حاجب نیاز ندارید. مزیت دیگر این است که شما مستقل از نتیجه وضعیت عملکردی کلیه هستید.

روش معاینه پرتو

در این روش آنالیز، پزشک از مواد رادیوپاک استفاده می کند. آنها نتایجی مانند آنژیوگرافی کلیه، MRI، توموگرافی، اوروگرافی و غیره را نشان می دهند.

تشخیص یا درمان بیماری های اورولوژی معمولاً به وضعیت بیماری و مرحله آن بستگی دارد. بنابراین پزشک ممکن است معاینه را با توجه به سابقه پزشکی و وضعیت شما تغییر دهد.

بررسی بیماری اورولوژی زنان

بی اختیاری ادرار یک اشکال گسترده کنترل مثانه در خانم ها می باشد. این وضعیتی است که در آن نشت تصادفی ادرار را تجربه می کنید. در نتیجه، می تواند تحریک کننده و همچنین شرم آور باشد. پزشک شما چند آزمایش انجام می دهد تا علت اصلی مشکل شما را دریابد. آزمایشات زیر توسط پزشک انجام می شود:

تست فیزیکی

دو نوع آزمایش فیزیکی وجود دارد که ممکن است پزشک شما توصیه کند: معاینه لگن و معاینه رکتوم.

معاینه لگن یک آزمایش استرس است که باید با مثانه پر انجام دهید. در حالی که به سختی ادرار را نگه می دارید، پزشک از شما می خواهد که سرفه کنید.

همچنین ممکن است پزشک از شما بخواهد که برای غربال کردن ناحیه لگن دراز بکشید. او قدرت عضلات اطراف مثانه را نیز بررسی خواهد کرد.

پزشک معاینه رکتوم را همراه با معاینه لگن شما انجام می دهد. آنها از دستکشی استفاده می کنند که برای احساس کردن دیواره های داخل راست روده شما روغن کاری شده است. این معاینه برای بررسی هرگونه انسداد در منطقه و ایجاد چنین مشکلاتی ضروری است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سرطان پروستات 

پاسخ ها را یادداشت کنید

پزشک از شما چند سوال می پرسد:

  • آیا هنگام عطسه، بلند کردن بدن، سرفه، خندیدن یا رابطه جنسی، ادرار شما نشت می کند؟
  • چند بار به حمام می روید؟ شب هم توالت میری؟
  • آیا قادر هستید ادرار خودتان را پیش از رسیدن به دستشویی کنترل نمائید؟
  • آیا همیشه احساس پر بودن مثانه دارید؟

با توجه به پاسخی که در این جلسه ارائه می دهید، پزشک درمان خود را انجام می دهد. مطمئن شوید که به پزشک خود به درستی پاسخ دهید.

جمع آوری ادرار

پزشک نمونه ادرار شما را جمع آوری می کند تا آزمایش آن را در آزمایشگاه انجام دهد. این آزمایش تشخیص می دهد که آیا رد خون یا علائم عفونت وجود دارد. آزمایش دیگری میزان ادراری را که دفع می شود و در مثانه باقی می ماند اندازه گیری می کند.

برای این آزمایش، پزشک سونوگرافی انجام می دهد یا از یک لوله استریل استفاده می کند تا بررسی کند که آیا ادراری در خود نگه داشته است یا خیر.

اگر ادرار را نگه داشته اید، نشان دهنده این است که چیزی به عنوان انسداد در دستگاه ادراری شما عمل می کند. با این حال، همچنین می تواند به این معنی باشد که مشکلی در عضله یا عصب اطراف شما وجود دارد.

پزشک شما مقداری خون جمع آوری شده را نیز به آزمایشگاه می فرستد. آزمایشگاه نتایجی را در مورد عملکرد کلیه و تجزیه و تحلیل شیمی بدن شما نشان می دهد.

اورولوژیست در کرج - درمان زگیل تناسلی - لیپوساکشن زیر شکم - درمان ناتوانی جنسی - درمان سرطان پروستات در کرج

تست های عمیق

برای درک عمیق تر و مناسب تر از علت، پزشک ممکن است آزمایش های خاصی را انجام دهد. این آزمایشات ویژه عبارتند از:

  • سیستوسکوپی : در این آزمایش، پزشک پوشش داخلی مثانه را بررسی می کند. برای این فرآیند، او یک لوله نازک و باریک را با یک لنز کوچک داخل مجرای ادراری شما قرار می دهد.
  • سیستوگرام : این آزمایش عکس برداری با اشعه ایکس از مثانه را در عمل انجام می دهد. پزشک از یک لوله کوتاه برای تزریق رنگ به مجرای ادرار و مثانه استفاده می کند. بنابراین هنگامی که ادرار می کنید، پزشک می تواند بررسی کند که چه اتفاقی می افتد و مشکل واقعی کجاست.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو