خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان های اورولوژی - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج
درمان های اورولوژی

ما در این مقاله به مبحث درمان های اورولوژی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درمان های اورولوژی

حالب، مثانه، کلیه ها و مجرای ادرار سیستم ادراری را تشکیل می دهند که مواد زائد بدن را به شکل ادرار تنظیم، مدیریت و دفع می کند. هرگونه مشکل مربوط به فیلتر کردن یا خروج ادرار از بدن ممکن است منجر به بیماری های اورولوژیک شود.

بیماری های اورولوژی می تواند هر فردی را بدون در نظر گرفتن جنسیت یا سن تحت تاثیر قرار دهد. در مردان، مشکلات در دستگاه تناسلی می تواند منجر به اختلال عملکرد جنسی و ناباروری شود که توسط متخصص اورولوژی درمان می شود.

در اینجا، شش مشکل شایع اورولوژی و گزینه های درمانی موجود برای مردان و زنان را مورد بحث قرار خواهیم داد.

درمان های اورولوژی - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بزرگ شدن خوش خیم پروستات (BPE)

هنگامی که غده پروستات در مردان بزرگ می شود، ممکن است منجر به بزرگ شدن خوش خیم پروستات (BPE) شود. تمایل به تکرر ادرار، مشکل در شروع ادرار، ناتوانی در تخلیه کامل مثانه و جریان ضعیف ادرار از علائم BPE هستند. این یک اشکال متداول در میان مردان مسن می باشد.

درمان BPH به عوامل مختلفی از جمله شدت علائم، سن بیمار، سلامت کلی و غیره بستگی دارد. در موارد خفیف یا متوسط، ممکن است داروهایی مانند مسدودکننده‌های آلفا و مهارکننده‌های 5 آلفا ردوکتاز تجویز شوند.

در صورتی که علائم با دارو برطرف نشد یا وضعیت بیمار شدید باشد ممکن است توسط پزشک توصیه شود که حداقل تهاجمی و سایر روش های جراحی را توصیه کند.

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان عفونت های ادراری 

عفونت های دستگاه ادراری (UTIs)

عفونت های دستگاه ادراری شایع ترین نوع مشکل اورولوژی در بین زنان است، اما می تواند مردان را نیز درگیر کند. عفونت ادراری عموماً توسط باکتری ایجاد می شود و ممکن است مثانه و مجرای ادرار و به ندرت کلیه ها را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

احساس سوزش هنگام ادرار کردن، میل مداوم به ادرار کردن، ادرار کدر، ادرار بدبو و درد لگن در مرکز و اطراف ناحیه استخوان شرمگاهی ممکن است از علائم و نشانه های عفونت در دستگاه ادراری باشد.

پزشک ممکن است به بیمار توصیه کند که آزمایش کشت ادرار را برای ارزیابی صحیح وضعیت انجام دهد. هنگامی که به موقع درمان شود، عفونت های دستگاه ادراری تحتانی به ندرت باعث ایجاد عوارض می شود.

با این حال، در صورت عدم درمان و اگر عفونت باکتریایی در دستگاه ادراری به کلیه ها منتهی شود، بیمار ممکن است دچار تب و سایر عوارض شدید شود.

سنگ کلیه

سنگ ممکن است به دلیل برخی بیماری های ژنتیکی زمینه ای یا در بسیاری از موارد، نوعی انحراف در رژیم غذایی در کلیه ایجاد شود. آنها می توانند بدون توجه باقی بمانند زیرا علائم ممکن است در مراحل بعدی مشاهده شوند.

با این حال، زمانی که سنگ از کلیه به حالب، یعنی لوله اتصال کلیه و مثانه، حرکت می کند، می تواند جریان ادرار را مسدود کند و باعث درد شدید شود.

در بسیاری از مواقع، افراد بدون هیچ گونه کمک پزشکی قادر به دفع سنگ های کوچک از طریق ادرار هستند، اما زمانی که سنگ ها بزرگتر می شوند، ممکن است نیاز به مداخله جراحی داشته باشند.

پزشک ممکن است دارو یا روش های جراحی خاصی را برای برداشتن سنگ های بزرگ توصیه کند. نفرولیتوتومی از راه پوست، جراحی رتروگراد داخل کلیوی و سنگ شکنی موج شوک گزینه‌های درمانی رایج برای حذف سنگ کلیه هستند که شامل استفاده از انرژی برای شکستن سنگ‌ها به قطعات کوچک‌تر است.

بیشتر بخوانید:پروستاتیت

هماچوری

عبور خون از ادرار را هماچوری می گویند. در حالی که بیشتر علل هماچوری جدی نیستند، مهم است که سرطان های دستگاه ادراری را که ممکن است علت هماچوری هستند، از دست ندهید.

هر گونه نقص یا ناهنجاری در سیستم ادراری ممکن است منجر به این بیماری شود. علل احتمالی ممکن است شامل عفونت های ادراری، عفونت کلیه، سنگ مثانه یا کلیه، بیماری های مقاربتی، بیماری های کلیه پلی کیستیک، بزرگ شدن پروستات، استفاده از هر گونه داروی ضدالتهابی یا ضد انعقاد و بسیاری دلایل دیگر باشد.

در حالی که خون در ادرار علامت اولیه سرطان های دستگاه ادراری است، سایر بیماری های زمینه ای مانند حساسیت شکمی، درد هنگام ادرار، جریان ضعیف ادرار و غیره نیز ممکن است از علائم این بیماری باشند.

در بیشتر موارد، هماچوری با درمان علل زمینه ای این بیماری درمان می شود. به عنوان مثال، اگر خون در ادرار به دلیل عفونت دستگاه ادراری باشد، آنتی بیوتیک برای درمان آن پیشنهاد می شود. به همین ترتیب، اگر ناشی از بزرگ شدن پروستات باشد، پزشکان درمان و دارو را بر اساس آن تجویز می کنند.

بیشتر بخوانید: هیپرپلازی خوش‌ خیم پروستات

بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار نیز بسته به علائم ممکن است انواع مختلفی داشته باشد. بی اختیاری استرسی، بی اختیاری عملکردی، بی اختیاری سرریز و غیره نیز ممکن است منجر به از دست دادن کنترل مثانه شود، اما به دلایل بسیار متفاوت.

در موارد معدودی، پزشکان ممکن است برخی تغییرات در سبک زندگی را برای اصلاح مشکل توصیه کنند، اما در مواردی که از طریق تغییر سبک زندگی یا رفتار برطرف نشد، ممکن است برای درمان این عارضه نیاز به جراحی باشد.

علل بی اختیاری ادرار هستند

  • مثانه بیش‌فعال
  • پروستات بزرگ‌شده
  • بارداری یا زایمان
  • دیابت
  • عضلات مثانه که ضعیف می شوند
  • زمانی که عضلات اسفنکتر که مجرای ادرار را پشتیبانی می کنند ضعیف می شوند
  • عضلات ضعیف مثانه
  • مشکلات عصبی عضلانی
  • هیدراتاسیون بیش از حد

سرطان پروستات

سرطان پروستات یکی از رایج ترین نوع های سرطان در آقایان می باشد در حالی که علت دقیق سرطان پروستات ناشناخته است، خطر ابتلا به سرطان پروستات با افزایش سن در مردان افزایش می‌یابد و شایع‌ترین آن بعد از 50 سالگی است.

در مراحل اولیه سرطان پروستات، ممکن است هیچ علامت و نشانه‌ای وجود نداشته باشد، اما با رسیدن به مرحله پیشرفته، بیمار ممکن است علائمی مانند درد استخوان، کاهش وزن غیرقابل توضیح، ضعیف شدن نیروی ادرار و اختلال نعوظ را تجربه کند.

در بسیاری از موارد، سرطان های پروستات بسیار کند رشد می کنند و محدود به غده پروستات می مانند. در چنین سناریوهایی، ممکن است آسیب جدی ایجاد نکنند، و پزشک ممکن است فقط نظارت فعال را توصیه کند، به عنوان مثال، نظارت مداوم بر رشد سرطان بدون درمان یا حداقل درمان.

با این حال، در مواردی که سرطان پروستات تهاجمی می شود و به سرعت گسترش می یابد، پزشکان ممکن است بسته به مرحله سرطان و سایر عوامل، چندین درمان را انجام دهند.

درمان های اورولوژی - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو