خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

بیماری های اورولوژی - جراحی ترمیمی تناسلی - درمان بیماری های جنسی - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار
بیماری های اورولوژی

ما در این مقاله به مبحث بیماری های اورولوژی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

شایع ترین بیماری های اورولوژی و نحوه درمان آنها

سیستم ادراری بدن انسان بسیار مهم است، زیرا سموم را فیلتر می کند و به بدن اجازه می دهد تا به طور منظم آنها را شسته و دفع کند. حفظ سلامت و روان نگه داشتن این سیستم در زندگی روزمره و سلامت طولانی مدت ضروری است.

اورولوژی به رشته پزشکی گفته می شود که دستگاه ادراری انسان و همچنین دستگاه تناسلی مردان را مطالعه می کند. هنگامی که با مسائل و بیماری ها مواجه می شوید، ممکن است برای کیفیت کلی سلامت بدن شما مضر باشد.

در اینجا چند بیماری رایج اورولوژی و اینکه چرا باید در مورد درمان آنها هوشیار باشید آورده شده است:

بیماری های اورولوژی - جراحی ترمیمی تناسلی - درمان بیماری های جنسی - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار

بیشتر بخوانید: سرطان حالب 

بی اختیاری ادرار

تخمین زده می شود که 15 میلیون نفر در ایران از این بیماری رنج می برند. اگرچه این یک مشکل جزئی است، اما سبک زندگی روزمره افراد به دلیل ماهیت آزاردهنده آن می تواند تحت تأثیر قرار گیرد.

این بیماری منجر به نشت ادرار زودرس می شود که بدن کنترلی بر آن ندارد. بی اختیاری ناشی از دیابت، ضعف عضلات اطراف دستگاه ادراری و بسیاری از عوامل دیگر است.

رایج‌ترین درمان که کم هزینه‌ترین است، اغلب فقط تغییر سبک زندگی است، مانند رژیم غذایی بهتر یا ورزش و درمان بیشتر. اگر علائم ادامه یافت، ممکن است زمان آن رسیده باشد که از یک متخصص اورولوژی برای بحث در مورد جراحی اصلاحی مشاوره بگیرید.

به‌علاوه، زنان ممکن است بیشتر از مردان آن‌چه را که بی‌اختیاری استرسی نامیده می‌شود تجربه کنند، که در شرایط استرس‌زا می‌تواند باعث نشت از مثانه شود.

این استرس ماهیچه های پشتیبان و ماهیچه های دریچه ای را که مجرای ادرار را بسته نگه می دارند ضعیف می کند. درمان می تواند از تغییر سبک زندگی تا کاشت اسفنکتر ادرار مصنوعی برای کمک به یکپارچگی مثانه متغیر باشد.

مثانه بیش‌فعال

مثانه بیش فعال (OAB) زمانی رخ می دهد که مثانه قادر به ذخیره ادرار نباشد و منجر به تحریک ناگهانی ادرار شود. ضعیف شدن عضلات مثانه دلیل این امر است، زیرا به طور غیرارادی منقبض می شوند.

این در افراد مسن شایع است، زیرا سن باعث ضعیف شدن عضلات سراسر بدن آنها می شود. اختلالات عصبی، دیابت و همچنین عفونت ها و اشیاء خارجی که در مثانه تشکیل می شوند نیز محرک OAB هستند.

ترفند برخورد با OAB این است که برنامه ای برای استفاده از دستشویی برای آموزش مثانه برای رهاسازی در زمان های مناسب ایجاد کنید. داروهایی هم جهت درمان این نوع بیماری موجود است.

بیشتر بخوانید: درمان نعوظ دردناک 

عفونت های دستگاه ادراری 

این بیماری که به عنوان UTI نیز شناخته می شود، شایع ترین بیماری اورولوژی است که اغلب در زنان رخ می دهد.

با 60 درصد شانس زنان برای تجربه عفونت ادراری حداقل یک بار در طول زندگی، این امری است که باید مراقب آن بود. از علائم این بیماری می توان به احساس سوزش هنگام ادرار یا احساس نیاز مکرر به ادرار اشاره کرد.

این می تواند توسط یک پزشک که درمان آن را از طریق آنتی بیوتیک انجام می دهد، تشخیص دهد. درمان این عفونت ها باید در اسرع وقت انجام شود تا از عوارض جلوگیری شود.

سنگ کلیه و حالب

این اجسام خارجی ذرات خرد شده کریستال مانندی هستند که محصول کلیه های ناسالم هستند. دفع این سنگ ها بسیار دردناک است، زیرا تیز هستند و در وهله اول نباید بخشی از دستگاه ادراری باشند. اینها معمولاً مسیرهای دفع ادرار را مسدود می‌کنند، با احتمال بزرگ شدن بیش از حد و نیاز به جراحی.

درمان این بیماری به بهترین وجه از طریق پیشگیری انجام می شود. پیشگیری از سنگ کلیه به معنای تغییر رژیم غذایی به سمت سدیم کمتر و مصرف آب زیاد است.

اورولوژیست ها ممکن است سنگ شکنی برون بدنی (ESWL) را پیشنهاد کنند که از امواج صوتی برای شکستن سنگ ها به قطعات کوچکتر استفاده می کند تا بتواند راحت تر آنها را دفع کند.

بیماری های اورولوژی - جراحی ترمیمی تناسلی - درمان بیماری های جنسی - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

نتیجه

بیماری های اورولوژی برای زندگی بسیار ناراحت کننده هستند، به همین دلیل است که توصیه می شود افراد در سبک زندگی و تغییر رژیم غذایی شرکت کنند تا ماهیچه ها را قوی نگه دارند و روش های مختلف بدن انسان را سالم نگه دارند.

خوشبختانه، طب مدرن اینجاست تا به مردم کمک کند راحت و سالم زندگی کنند.

با همکاران اورولوژی مرکز جهانشهر، مراقبت های اورولوژیکی درجه یک از متخصصان ما به شما تضمین می شود. امروز با ما قراری بگذارید!

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو