خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

عفونت های ادراری - تزریق ژل آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - درمان ناتوانی جنسی در کرج - وازکتومی سرپایی در کرج
عفونت های ادراری

ما در این مقاله به مبحث عفونت های ادراری می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

عفونت دستگاه ادراری در مردان: درمان و پیشگیری

سالانه بیش از 4 میلیون ویزیت پزشک در ایالات متحده برای عفونت های دستگاه ادراری (UTI) انجام می شود.

عفونت ادراری چیست؟

دستگاه ادراری شما شامل اندام هایی است که مسئول ایجاد و دفع ادرار هستند. کلیه‌های شما مواد زائد و آب اضافی بدن را برای تولید ادرار فیلتر می‌کنند، مثانه ادرار را ذخیره می‌کند و مجرای ادرار لوله‌ای است که ادرار را از مثانه به خارج از بدن می‌برد.

هنگامی که باکتری وارد مجرای ادرار می شود و به مثانه یا کلیه ها می رود، می تواند باعث عفونتی شود که به عنوان عفونت مجرای ادرار شناخته می شود.

دو نوع عفونت ادراری وجود دارد: عفونت تحتانی مجرای ادرار و مثانه و عفونت فوقانی کلیه.

در حالی که زنان بیشتر از عفونت های دستگاه ادراری رنج می برند، حدود 12 درصد از مردان در طول زندگی خود به عفونت ادراری مبتلا می شوند. ما آنچه را که باید در مورد عفونت ادراری در مردان بدانید را به اشتراک می گذاریم.

عفونت های ادراری - تزریق ژل آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - درمان ناتوانی جنسی در کرج - وازکتومی سرپایی در کرج

بیشتر بخوانید: علل و عوامل واریکوسل 

چگونه یک مرد به عفونت ادراری مبتلا می شود؟

عفونت های ادراری معمولاً زمانی ایجاد می شوند که باکتری هایی که در روده بزرگ و راست روده زندگی می کنند وارد مجرای ادرار شوند. هنگامی که این باکتری ها وارد مجرای ادرار می شوند، می توانند تکثیر شوند و تا مثانه و کلیه ها حرکت کنند.

از آنجایی که زنان مجرای ادراری کوتاه تری دارند، بیشتر از مردان به عفونت ادراری مبتلا می شوند. با این حال، مردان هنوز هم ممکن است به دلایل مختلف دچار عفونت ادراری شوند.

علل عفونت ادراری در مردان عبارتند از:

رابطه جنسی

استفاده از اسپرم کش های ضد بارداری

کاتتریزاسیون

دیابت

انسداد مجرای ادرار (سنگ کلیه، سنگ مثانه، BPH و ناهنجاری های آناتومیکی)

UTI برای یک مرد چه حسی دارد؟

مردی که مبتلا به عفونت ادراری است ممکن است یک میل شدید و مداوم برای ادرار کردن، ادرار کردن بیش از حد طبیعی و همچنین احساس کند.

احساس سوزش هنگام ادرار کردن، از جمله علائم دیگر است. علائم UTI در مردان عبارتند از:

میل مداوم به ادرار کردن

تکرر ادرار سوزن سوزن شدن یا سوزش در حین یا بعد از ادرار (دیسوریا)

ادرار کدر با بوی قوی ادرار

وجود خون در ادرار (هماچوری)

تب

احساس می کنید که نیاز به ادرار دارید اما بعداً در ادرار کردن مشکل دارید

بیشتر بخوانید: آشنایی با سرطان پروستات 

عفونت ادراری بین انسان مسری است؟

نه. در حالی که باکتری هایی که می توانند باعث عفونت ادراری شوند می توانند از فردی به فرد دیگر منتقل شوند، عفونت دستگاه ادراری نمی تواند از فردی به فرد دیگر سرایت کند.

چگونه سریع از شر عفونت ادراری خلاص شویم؟

ممکن است در مورد درمان های خانگی برای درمان عفونت های ادراری مانند نوشیدن آب زیاد یا آب زغال اخته شنیده باشید. با این حال، بهترین و سریع ترین راه برای خلاص شدن از شر عفونت ادراری مراجعه به پزشک است.

اکثر عفونت های ادراری برای پاکسازی عفونت به آنتی بیوتیک نیاز دارند. اگر UTI درمان نشود، می‌تواند به کلیه‌ های شما برود و باعث عفونت کلیه یا حتی یک وضعیت تهدید کننده زندگی به نام سپسیس شود.

اگر ادرار دردناک، تب، میل مکرر به ادرار کردن یا وجود خون در ادرار را تجربه می‌کنید، مهم است که به دکتری مراجعه کنید که بتواند عفونت دستگاه ادراری را تشخیص دهد.

در مردان، درمان عفونت ادراری با یک دوره آنتی بیوتیک برای از بین بردن عفونت شروع می شود. پزشک شما ممکن است نمونه ادرار را جمع آوری کند و آن را در آزمایشگاه آزمایش کند تا ببیند چه نوع باکتری باعث عفونت شما می شود.

دانستن نوع باکتری که باعث عفونت ادراری شما می شود می تواند به پزشک کمک کند تا بهترین آنتی بیوتیک را برای درمان آن تجویز کند.

اگر عفونت ادراری مکرر دارید (بیش از 3 بار در سال)، ممکن است یک بیماری زمینه ای مانند دیابت یا یک ناهنجاری ساختاری مانند بزرگ شدن پروستات وجود داشته باشد که باعث عفونت می شود.

پزشک شما می‌تواند یک معاینه کامل برای تعیین اینکه آیا علت اصلی عفونت ادراری مکرر شما وجود دارد یا خیر، انجام دهد و همچنین یک برنامه درمانی را توصیه کند.

چگونه از عفونت ادراری در مردان جلوگیری کنیم؟

بهترین روش درمان عفونت ادراری پیشگیری است.

همانطور که احتمالاً شنیده اید که نوشیدن آب زغال اخته می تواند عفونت ادراری را درمان کند، احتمالاً نیز شنیده اید که یکی از راه های پیشگیری از عفونت دستگاه ادراری ادرار کردن پس از مقاربت جنسی است.

درمان UTI نباید به طور کامل به نوشیدن آب زغال اخته بستگی داشته باشد، با این حال، ادرار کردن پس از مقاربت می تواند به جلوگیری از UTI کمک کند.

ادرار به پاکسازی باکتری‌ها از مجرای ادرار کمک می‌کند، بنابراین ادرار کردن قبل و بعد از مقاربت می‌تواند به از بین بردن باکتری‌های مجرای ادرار کمک کند. راه های دیگری که مردان می توانند از عفونت دستگاه ادراری جلوگیری کنند عبارتند از:

بهداشت را رعایت کنید: به طور مرتب اندام تناسلی را با آب و صابون حمام کنید تا رشد باکتری ها را به حداقل برسانید

از روان کننده های اسپرم کش اجتناب کنید: روان کننده ها می توانند به عنوان یک کشتی برای حمل و نقل و نگهداری عمل کنند. اجتناب از روان کننده ها می تواند به جلوگیری از ورود باکتری ها به مجرای ادرار کمک کند.

کاتترها را کاملا تمیز کنید: اگر از کاتتر برای کمک به تخلیه مثانه خود استفاده می کنید، مطمئن شوید. شما تمام مراحل تمیز کردن و استریل کردن را دنبال می کنید. استفاده از کاتتر یکی از موارد پیشرو است.

عفونت های ادراری - تزریق ژل آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - درمان ناتوانی جنسی در کرج - وازکتومی سرپایی در کرج

بیشتر بخوانید: درمان سرطان کلیه 

علل UTI در مردان

درمان انسداد مجرای ادرار: اگر عفونت ادراری شما ناشی از BPH، کلیه باشد. سنگ، یا یک ناهنجاری ساختاری که مجرای ادرار شما را مسدود می کند، پزشک ممکن است بتواند. درمان را برای رفع انسداد و جلوگیری از عفونت های بعدی ارائه دهید.

اگر از ادرار دردناک، خون در ادرار یا هر تغییر دیگری در عادات ادراری که بر زندگی شما تأثیر می گذارد رنج می برید، با پزشک خود تماس بگیرید. دریافت درمان فوری مهم است و بسیاری از پزشکان قرار ملاقات های روزانه را ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو