خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

روش های درمان بی اختیاری ادرار - درمان عفونت تناسلی - درمان عفونت ادراری - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت
روش های درمان بی اختیاری ادرار

ما در این مقاله به مبحث روش های درمان بی اختیاری ادرار می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بی اختیاری ادراری به چه معناست؟

از دست رفتن کنترل مثانه یک ایراد حدودا رایج و اغلب شرم‌ آور می باشد. شدت بی‌ اختیاری ادراری نیز امکان دارد در تناسب با موقعیت تفاوت داشته باشد؛ برای مثال خروج ادرار در زمان سرفه یا عطسه.

اگر چه با بالا رفتن سن اشخاص، بی‌اختیاری ادرار زیادتر رخ می دهد ولی نمی شود گفت این مشکل قطعا به علت کهولت سن و پیری می باشد.

در صورتی که بی اختیاری ادراری بر فعالیت‌ های روزانه شما موثر می باشد در مراجعه به پزشک تردید ننمائید.

روش های درمان بی اختیاری ادرار - درمان عفونت تناسلی - درمان عفونت ادراری - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت

بیشتر بخوانید:تزریق ژل به سر آلت 

انواع بی اختیاری ادرار

اغلب اشخاص امکان دارد گاهی نشت‌ های جزئی ادرار را تجربه نمایند و در بعضی اشخاص این مشکل به اندازه ای حاد می باشد که همه ی ابعاد زندگی شخص را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در ادامه به چک کردن انواع بی اختیاری ادراری خواهیم پرداخت. انواع آن عبارتند از:

 • بی اختیاری فوری

شما یک تمایل ناگهانی و زیاد برای ادرار نمودن دارید که با از دست رفتن غیرارادی ادرار همراه می باشد. امکان دارد نیاز باشد به طور مکرر ادرار نمائید؛ حتی در طی شب چندین بار برای ادرار از خواب بیدار گردید.

بی اختیاری اضطراری امکان دارد به علت یک بیماری جزئی مثل عفونت در ناحیه لگن یا یک شرایط شدیدتر مثل یک اختلال عصبی یا دیابت به وجود بیاید.

 • بی اختیاری سرریز

در این مورد از اختلالات، به دلیل تخلیه نشدن کامل مثانه، ادرار مکرر یا  تخلیه به صورت مداوم را تجربه می‌کنید.

 • بی اختیاری عملکردی

یک نقص جسمانی یا ذهنی شما را از دست یافتن به موقع به توالت باز خواهد داشت. به عنوان مثال، اگر آرتریت شدید دارید، ممکن است در فراهم کردن شرایط برای عمل روتین تخلیه مثانه با مشکل مواجه شوید.

 • بی اختیاری مختلط

شما بیشتر از یک نوع بی‌ اختیاری ادرار را تجربه می نمائید که بیشتر این حالت به یک ترکیب از بی‌ اختیاری اضطرابی و بی‌ اختیاری فوری اشاره می کند.

 • بی اختیاری موقت ادرار

برخی از نوشیدنی‌ها، غذاها و داروها ممکن است مثانه شما را تحریک کرده و حجم ادرار شما را افزایش دهند. در این حالت امکان دارد به طور مقطعی دچار بی‌ اختیاری ادرار گردید.

برخی از موادی که مصرف آن‌ها  چنین حالتی را ایجاد می‌کند عبارت‌اند از:

 • الکل؛
 • کافئین؛
 • نوشیدنی‌های گازدار؛
 • شیرین کننده‌های مصنوعی؛
 • شکلات؛
 • فلفل تند؛
 • غذاهایی که حاوی ادویه، شکر یا اسید می باشند، مخصوصا مرکبات؛
 • داروهای قلب و فشار خون؛
 • آرام بخش‌ها و شل کننده‎های عضلانی؛
 • دوزهای زیاد ویتامین C؛

عوامل بالا رفتن خطر مبتلا شدن به بی اختیاری ادرار

از دست دادن کنترل ادرار می‌تواند ناشی از عادات روزانه، بیماری زمینه‌ای مانند دیابت، مشکلات جسمی و… باشد که شما با مراجعه به پزشک و انجام یک ارزیابی کلی می‌توانید علت را دقیق‌تر بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: عمل برداشتن بیضه 

عامل هایی که خطر ابتلا به بی‌ اختیاری ادرار را زیاد می کنند عبارتند از:

جنسیت

زنان بیشتر در معرض بی‌اختیاری استرسی هستند. حاملگی، زایمان، یائسگی و آناتومی طبیعی زنان دلیل این تفاوت است. با این حال، آقایانی که مشکل های غده پروستات دارند در معرض بالا رفتن خطر بی‌ اختیاری ادراری و سرریزی می باشند.

سن

با افزایش سن، عضلات مثانه و مجرای ادرار بخشی از قدرت خود را از دست می‌دهند. تغییرات با بالا رفتن سن مقدار ظرفیت مثانه شما را کم می کند و احتمال ترشح غیر‌ ارادی ادرار را زیاد می کند.

اضافه وزن داشتن

وزن اضافه فشار روی مثانه و ماهیچه‌ های پیرامون را زیاد می کند که آنها را ضعیف می نماید و اجازه می‌ دهد ادرار در زمان سرفه یا عطسه نشت نماید.

سیگار کشیدن

مصرف کردن تنباکو امکان دارد خطر بی‌ اختیاری ادرار را زیاد کند.

سابقه خانوادگی

در صورتی که یکی از اعضای نزدیک خانواده به بی‌ اختیاری ادرار مخصوصا بی‌ اختیاری فوری، مبتلا شده باشد خطر مبتلا شدن به این بیماری زیادتر می باشد.

پیشگیری از ابتلا به بی اختیاری ادراری

بی اختیاری ادرار همیشه قابل پیشگیری نیست. با این حال جهت کمک به کم شدن خطر بهتر می باشد موارد زیر را رعایت نمائید:

 • وزن خودتان را در محدوده سالم حفظ نمایئد
 • ورزش کگل را تمرین کنید
 • از مصرف کردن بیشتر از اندازه ی مواد محرک مثانه مثل کافئین، الکل و غذاهای اسیدی پرهیز نمائید
 • فیبر زیادتری بخورید چون قادر است از یبوست که یکی از علل بی‌ اختیاری ادرار می باشد پیشگیری نماید
 • سیگار نکشیده یا در صورتی که سیگاری می باشید برای ترک آن کمک بخواهید

اگرچه نمی شود گفت که این اقدامات حتما از بی‌ اختیاری ادراری پیشگیری می نماید ولی حتما نقش قابل توجهی در حفظ وضعیت مطلوب شخص دارد.

روش های درمان بی اختیاری ادرار - درمان عفونت تناسلی - درمان عفونت ادراری - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت

بیشتر بخوانید: اورولوژی شامل چه چیزهایی است؟

روشهای درمان بی اختیاری ادراری

نوروفیدبک

می‌توانید با گذراندن دوره‌های نوروفیدبک (بیوفیدبک) که در مقاله‌ای جدا در مورد آن به طور کامل توضیح داده‌ایم روند درمان خود را آغاز کنید. در اغلب موارد فرد پس از چند جلسه قادر خواهد بود که بی‌اختیاری ادراری‌اش را کنترل کند.

درمان دارویی

شما می‌توانید درمان دارویی را شروع کنید. داروها به طور معمول برای درمان بی‌ اختیاری اضطراری استفاده می شود.

درمان با لیزر

یکی دیگر از روش های درمانی جهت کنترل مثانه، لیزر درمانی می باشد که خون رسانی در عضله های لگن را زیادتر می نماید و در نتیجه زیاد شدن استحکام در این ناحیه انجام می گیرد.

سخن نهایی

همان گونه که بیان شد بی اختیاری ادراری به عوامل گوناگونی وابسته است و اشخاص بسیاری از این اختلال در حال رنج بردن هستند. اغلب افراد علائم و مشکل خود را با پزشک مطرح نمی نمایند چون امکان دارد خجالت کشیده یا تصور نمایند راه درمانی موجود نیست.

افرادی که دچار این اختلال هستند از انجام فعالیت‌های عادی روزانه می‌ترسند، آنها نمی‌خواهند از توالت زیاد دور باشند. همچنین این اختلال ممکن است باعث شود که افراد مبتلا به آن، نتوانند از زندگی لذت ببرند.

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که با افزایش سن، این مشکل رخ می‌دهد اما اینطور نیست و می‌توان آن را مدیریت و یا درمان کرد.

انجام دادن اقدام های پیشگیرانه اثر قابل توجهی در حفظ کردن سلامت شما حتی در دوره ی سالمندی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو