خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان بی اختیاری ادرار در کرج - شاک ویو پروستات - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات
درمان بی اختیاری ادرار در کرج

ما در این مقاله به مبحث درمان بی اختیاری ادرار در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بی اختیاری ادرار در مردان

بی اختیاری ادرار نشت غیر ارادی ادرار است. این وضعیت می تواند شرم آور و ناراحت کننده باشد. از آنجایی که مردان همیشه سریع به دنبال مراقبت های پزشکی نیستند، ممکن است بی اختیاری را نادیده بگیرند و امیدوار باشند که به خودی خود از بین برود.

راه دیگری برای نگاه کردن به آن وجود دارد. گزینه های بی شماری برای درمان و مدیریت بی اختیاری وجود دارد، از اصلاح رفتار گرفته تا دارو و جراحی. برای بیش از یک دهه، ما شاهد موجی از درمان های نوآورانه برای این بیماری بوده ایم.

با بسیاری از رویکردهای موثر، دلیلی برای اجتناب از مراجعه به متخصص اورولوژی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: بیماری های آمیزشی 

چه چیزی باعث بی اختیاری ادرار می شود؟

بخش ادراری از کلیه ها، حالب ها، مثانه و مجاری ادراری ایجاد گردیده است. بی اختیاری ادرار معمولاً در مثانه قابل ردیابی است، یک اندام توخالی واقع در قسمت پایین شکم.

وقتی عضلات داخل و اطراف مثانه آنطور که باید کار نکنند، ممکن است ادرار شما نشت کند.

درمان بی اختیاری ادرار در کرج - شاک ویو پروستات - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات

دلایل اصلی بی اختیاری ادرار در مردان چیست؟

شایع ترین دلیل بی اختیاری در مردان، هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) است. این اصطلاح پزشکی برای بزرگ شدن پروستات است، یک بیماری نسبتاً رایج در مردان با افزایش سن. سایر علل کمتر رایج عبارتند از:

جراحی برای سرطان پروستات یا سرطان مثانه

بیماری های عصبی مانند سکته مغزی یا بیماری پارکینسون

دیابت

انواع اصلی بی اختیاری ادرار کدامند؟

بی اختیاری استرسی زمانی رخ می دهد که خم شدن، بلند کردن، عطسه یا سرفه به مثانه فشار وارد می کند و در نتیجه نشت می کند.

بی اختیاری فوری زمانی اتفاق می افتد که مثانه در حالی که نباید منقبض می شود و نیاز فوری به ادرار کردن را تحریک می کند.

بی اختیاری مختلط ترکیبی از استرس و بی اختیاری فوری است.

بی اختیاری سرریز زمانی اتفاق می افتد که ادرار مثانه را پر کرده و از آن سرازیر می شود.

بیشتر بخوانید: سرطان کلیه 

بی اختیاری چگونه درمان و مدیریت می شود؟

اصلاح رفتار کم تهاجمی ترین راه برای درمان بی اختیاری ادرار است. سعی کنید قهوه و الکل را کاهش دهید، زیرا هر دو ادرارآور هستند و نیاز به ادرار را تشدید میکنند. پزشک اورولوژی توصیه می‌کند که می‌توانید مصرف کلی مایعات خود را محدود کنید، اما مراقب باشید که در این فرآیند دچار کم آبی نشوید.

اگر مشکل ادامه داشت، داروهایی برای شل کردن یا کوچک کردن پروستات و آرام کردن مثانه در دسترس هستند.

پزشک اورولوژی می‌گوید: «ما بسته به ماهیت مشکل می‌توانیم این داروها را با هم ترکیب کنیم و با هم ترکیب کنیم.» و اضافه می‌کند که گاهی اوقات، سیالیس، دارویی که معمولاً برای اختلال نعوظ تجویز می‌شود، می‌تواند به مردان کمک کند تا بهتر ادرار کنند.

سپس، جراحی برای BPH وجود دارد، که بسیار کمتر از آنچه به نظر می رسد تهاجمی است. او می‌گوید: «بسیاری از برجسته‌ترین پیشرفت‌هایی که دیده‌ایم در زمینه جراحی برای کاهش اندازه پروستات بوده است.

ما در ابتدا برداشتن پروستات از طریق مجرای ادرار (TURP) داشتیم. اکنون، ما چندین جایگزین داریم، از جمله:

منگنه برای پروستات (اورولیفت)

تکنولوژی لیزر (لیزر TURP)

جت آب پرفشار (آکوابلیشن)

Steam (روشی با تکنولوژی بالا به نام Rezum)

یکی دیگر از روش‌های ابتکاری، از یک دستگاه کاشت موقت به نام iTind استفاده می‌کند که کالیبر پروستات را افزایش می‌دهد.

برداشتن پروستات از طریق جراحی به عنوان علت بی اختیاری چطور؟

امروزه کمتر از گذشته چنین جراحی هایی انجام می شود، اما پروستاتکتومی می تواند یک اقدام نجات دهنده برای مردان مبتلا به سرطان پروستات پیشرفته باشد.

با این حال، برداشتن کل پروستات می تواند منجر به آسیب به اسفنکتر مجرای ادرار شود که جریان ادرار را کنترل می کند و منجر به بی اختیاری می شود.

چندین روش برای درمان بی اختیاری ناشی از پروستاتکتومی وجود دارد:

یک ایمپلنت پمپ مانند هیدرولیک که اسفنکتر ادرار مصنوعی نامیده می شود

یک “قلاب” برای حمایت از مجرای ادرار

انواع مواد حجیم کننده که برای تنگ کردن مجرای ادرار استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: سیستوسکوپی فلکسیبل چیست؟

آیا تمرینات کگل می تواند کمک کننده باشد؟

تمرینات کگل برای تقویت عضلات کف لگن برای درمان و مدیریت بی اختیاری ادرار خفیف تا متوسط ​​در زنان شناخته شده است. به نظر می رسد که آنها به همان اندازه برای مردان مبتلا به این بیماری مفید هستند.

با پیدا کردن ماهیچه های مناسب برای منقبض کردن شروع کنید. آنها همان هایی هستند که برای جلوگیری از عبور گاز از آنها استفاده می کنید. وقتی آنها را پیدا کردید، کشیده شدن مقعد و حرکت آلت تناسلی را احساس خواهید کرد. سپس، فقط تنش کنید، آنها را نگه دارید و رها کنید.

درمان بی اختیاری ادرار در کرج - شاک ویو پروستات - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات

بنیاد مراقبت های اورولوژی دستورالعمل های زیر را ارائه می دهد:

عضلات کف لگن خود را به مدت پنج ثانیه منقبض کنید و سپس عضلات را به مدت پنج ثانیه شل کنید. قبل از فشردن مجدد حتماً بین فشارها استراحت کنید. هر فشار و استراحت به عنوان یک تکرار به حساب می آید.

هر مجموعه تمرین باید شامل سه حالت مختلف باشد: 10 تکرار دراز کشیده، 10 بار نشسته و 10 بار ایستاده. تمرینات کگل را حداقل دو بار در روز انجام دهید.

مانند هر تمرین روتین، ممکن است مدتی طول بکشد تا قدرت و آمادگی عضلانی ایجاد شود. ممکن است تا 3 تا 6 هفته پس از شروع رژیم کگل، مشکلات کنترل مثانه خود را بهبود نبخشید.

بیشتر بخوانید: هماچوری 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو