خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

سرطان حالب - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان
سرطان حالب

ما در این مقاله به مبحث سرطان حالب می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

انواع و مراحل سرطان حالب 

سرطان مجاری ادرار یک نوع نادر از سرطان می باشد که اغلب در زنان اتفاق می افتد. این سرطان در سلول های مجاری ادرار آغاز می گردد ولی می‌ تواند در سیستم ادراری یا تولید مثل و به طرف بقیه ی بخش های بدن گسترش پیدا کند.

سرطان‌ های مجاری ادرار برای انواع سلول‌ هایی که بدخیم (سرطانی) می گردند نامگذاری گردیده است:

 • کارسینوم سلول-سنگفرشی: رایج ترین نوع سرطان مجاری ادرار، در سلول‌ های بخشی از مجاری ادرار نزدیک مثانه به وجود می آید.
 • کارسینوم سلول ترانزیشنال: در ناحیه ی نزدیک به دهانه مجاری ادرار به وجود می آید.
 • سرطان غده: در غده های نزدیک مجاری ادرار به وجود می آید.

سرطان حالب قادر است سریعا به بافت‌ های اطراف مجاری ادرار گسترش پیدا کند و اغلب در موقع تشخیص، در غده های لنفاوی مجاور مشاهده می گردد.

در حالی که پزشک ها به پیدا کردن گزینه‌ های درمانی تازه ادامه می‌ دهند، اشخاص مبتلا به سرطان حالب زیادتر از هر وقت دیگری گزینه درمانی داشته و امیدوار به زنده ماندن می باشند.

مرحله ی سرطان مقدار شیوع بیماری را نشان خواهد داد. با استفاده کردن از معاینه های تصویربرداری و آزمایشات خون و ادرار، پزشک قادر است تشخیص بدهد که سرطان حالب در چه مرحله‌ ای می باشد.

مرحله ی سرطان یکی از حائز اهمیت ترین عوامل در تصمیم گیری برای تاثیرگذارترین شیوه ی درمانی می باشد. سرطان مجاری ادرار بر اساس قسمتی از مجاری ادرار تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و عمق گستردگی تومور در مجاری ادرار مرحله‌ بندی می گردد.

سرطان حالب قادر است قدامی یا خلفی باشد.

سرطان حالب - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان

بیشتر بخوانید: درمان عدم نزول بیضه ها

دلایل و عوامل خطر

تعدادی از عامل های ژنتیکی، سبک زندگی و محیطی موجود است که قادر می باشد خطر ابتلا به سرطان حالب را زیاد کند، از قبیل:

 • داروها: سوء مصرف داروی مسکن خاص، حتی بی نسخه، برای زمان طولانی
 • سن: سرطان حالب بیشتر در اشخاص مسن اتفاق می افتد.
 • مرد بودن: مردان زیادتر از زنان به سرطان حالب مبتلا می گردند.
 • عفونت حاد کلیه یا سنگ کلیه: سرطان سلول سنگفرشی (سرطانی که در سلول های سنگفرشی آغاز می گردد، که سلول های نازک و مسطحی میباشند که در بافت شکل دهنده پوشش حالب موجود است) در اشخاصی که دچار عفونت مزمن کلیه یا سنگ می باشند، امکان دارد ایجاد گردد.
 • قرارگیری در معرض بعضی مواد شیمیایی: قرارگیری در معرض بعضی از رنگ ها و مواد شیمیایی استفاده شده در ساختن منسوجات، پلاستیک، لاستیک و محصولات چرمی قادر است خطر ابتلا به سرطان حالب را زیاد کند.
 • بیماری ارثی: اشخاص مبتلا به سندرم سرطان مشهور به سندرم لینچ در معرض خطر زیادتر ابتلا به سرطان حالب می باشند. سندرم لینچ همینطور با عنوان سرطان غیرپولیپوزی ارثی روده بزرگ (HNPCC) هم شناخته خواهد شد.
 • سابقه ی سرطان مثانه: سرطان مجرای ادرار اغلب در اشخاصی که سابقه سرطان مثانه دارند اثر خواهد گذاشت. بعضی از شیوه های درمانی سرطان مثانه، مثل اشعه لگن و بعضی داروهای سرطانی، قادر هستند خطر ابتلا به سرطان حالب را زیاد کنند.
 • سیگار کشیدن

بیشتر بخوانید: پیچ خوردگی یا چرخش بیضه 

نشانه های سرطان حالب 

سرطان حالب قادر است یک بیماری خاموش باشد، در مرحله های اولیه هیچ نشانه ای وجود ندارد. اشخاص مبتلا به سرطان حالب امکان دارد در انتها به هر کدام از نشانه های زیر مبتلا گردند:

 • توده یا غدد روی مجاری ادرار
 • خون در ادرار
 • به کرات ادرار نمودن یا حس تکرر ادرار بدون دفع ادرار بیش از حد
 • درد، جریان اندک یا چکه چکه کردن در زمان ادرار
 • بزرگ گردیدن غده های لنفاوی در ناحیه ی کشاله ران
 • ترشحات از مجاری ادرار

اهمیت دارد به یاد داشته باشید که تمام این علائم قادر است ناشی از اغلب مشکلات پزشکی دیگری نیز باشد. در صورتی که هر یک از این نشانه ها را دارید فورا به پزشک مراجعه نمائید.

بیشتر بخوانید: درمان کمبود اسپرم 

تشخیص سرطان حالب 

در صورتی که در معرض خطر ابتلا به سرطان حالب می باشید، می بایست یک ارزیابی پزشکی کامل انجام بدهید. حائز اهمیت ترین مرحله ها جهت تشخیص سرطان حالب شامل موارد زیر است:

 • سابقه ی بالینی و معاینه ی فیزیکی: پزشک اطلاعات کاملی درباره ی نشانه ها و سابقه ی شخصی و خانوادگی را از شما درخواست می کند. در طول معاینه ی فیزیکی، پزشک به دنبال علائم گسترده شدن سرطان در نزدیکی مجاری ادرار یا در نواحی دور می باشد. این امکان دارد شامل معاینه ی مقعدی و معاینه ی زنان باشد تا قادر باشد تعیین نماید که آیا سرطان به مجرای ادرار، واژن، رحم یا تخمدان گسترش پیدا کرده یا نه.
 • آزمایش ادرار: تجزیه ادرار قادر است ادرار را برای هر نوع ناهنجاری تجزیه و تحلیل نماید. آزمایش های سیتولوژی ادرار سلول های غیرعادی یا سرطانی را در نمونه ادرار جستجو می نماید.
 • اورتروسکوپی: در طول این آزمایش، یک لوله ی باریک و روشن از راه مجاری ادرار وارد می گردد. اسکوپ از راه مثانه به حالب انتقال می یابد. امکان دارد یک نمونه ی کوچک از سلول‌ های حالب جهت چک کردن سرطان جمع آوری گردد.
 • سی تی اسکن با بالا رفتن کنتراست: یک لوله ی نازک (کاتتر) به درون رگ خونی وارد می گردد و رنگ در آن تزریق می گردد تا حالب‌ ها در معرض اشعه X قرار داده شوند. رایانه‌ ها تصویرها را ضبط می نمایند و نمایی خیلی دقیق از دستگاه ادراری تولید می نمایند.
 • تزریق درون وریدی (IVP)در این آزمایش ماده ی کنتراست تزریق می گردد تا جزئیات کلیه ها، حالب و مثانه را در اشعه ایکس نمایش بدهد.
 • تصویربرداری شدت مغناطیسی (MRI): توسط یک آهن ربای بزرگ، موج های رادیویی و رایانه جهت تولید تصویرهای دستگاه ادراری استفاده می گردد.

سرطان حالب - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو