خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

انواع وازکتومی - اورولوژی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج - تزریق پی آر پی آلت در کرج
انواع وازکتومی

ما در این مقاله به مبحث انواع وازکتومی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

وازکتومی چیست؟

وازکتومی از انزال اسپرم در حین رابطه جنسی جلوگیری می کند. منی به طور طبیعی به انزال ادامه می دهد اما دیگر حاوی اسپرم نیست. این بدان معنی است که بارداری نمی تواند اتفاق بیفتد زیرا اسپرم نمی تواند به رحم زن (رحم) برسد.

انواع وازکتومی

وازکتومی معمولی (وازکتومی اسکالپل).

وازکتومی غیر اسکالپل.

انواع وازکتومی - اورولوژی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج - تزریق پی آر پی آلت در کرج

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان عفونت های ادراری 

وازکتومی چگونه کار می کند؟

مقطعی از اندام های تناسلی مرد که نشان می دهد چگونه وازکتومی انجام می شود.

وازکتومی به طور معمول تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد. فردی که وازکتومی را انجام می دهد بیدار است اما تزریقی به پوست انجام می دهد تا ناحیه را بی حس کند تا دردی احساس نکند. بی حس کننده موضعی به ناحیه کوچکی از پوست در دو طرف کیسه بیضه بالای بیضه ها (بیضه ها) تزریق می شود.

یک سوراخ کوچک برش یا سوراخ در پوست بی‌حس در هر طرف کیسه بیضه ایجاد می‌شود. مجرای دفران به راحتی در زیر پوست بریده دیده می شود. می توان آن را با چاقوی جراحی (اسکالپل) یا با استفاده از دیاترمی برش داد.

دیاترمی جریان الکتریکی است که انتهای لوله ها را قطع و مهر و موم می کند. همزمان خونریزی را متوقف می کند. گاهی اوقات یک قطعه کوچک از مجرای دفران برداشته می شود.

سوراخ آنقدر کوچک است که اغلب نیازی به بخیه نیست. در صورت نیاز به بخیه، از بخیه های قابل حل یا نوار مخصوص جراحی استفاده می شود. عمل تقریبا 15 دقیقه به طول می انجامد.

معمولاً برای چند روز پس از آن کمی ناراحتی و کبودی وجود دارد که معمولاً به سرعت از بین می رود. با پوشیدن زیر شلواری تنگ در روز و شب به مدت یک هفته یا بیشتر پس از عمل می توان این ناراحتی را برطرف کرد. همچنین بهتر است تا چهار هفته یا بیشتر پس از عمل، بلند کردن وزنه یا ورزش های سنگین انجام ندهید.

خطرات وازکتومی

اکثر مردان بعد از وازکتومی مشکلی ندارند. مشکلات غیر معمول هستند اما شامل موارد زیر است:

مانند هر عمل یا بریدگی روی پوست، خطر عفونت زخم کمی وجود دارد.

کبودی اطراف محل عمل گاهی کاملاً محسوس است. با این حال، یک هفته یا بیشتر خواهد رفت.

به ندرت، اسپرم ممکن است به داخل کیسه بیضه نشت کند و تورم ایجاد کند که ممکن است نیاز به درمان داشته باشد.

تعداد کمی از مردان برای چند هفته یا چند ماه پس از عمل، درد مبهم در کیسه بیضه دارند. این معمولا در عرض سه ماه حل می شود.

تعداد بسیار کمی از مردان دچار درد پس از وازکتومی می شوند که با گذشت زمان برطرف نمی شود. این می تواند خفیف یا شدید باشد. ممکن است در کیسه بیضه، آلت تناسلی، بیضه ها (بیضه ها) یا قسمت تحتانی شکم باشد. جدیدترین مطالعات نشان می دهد که این تنها در 0.2٪ از مردان رخ می دهد.

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان سنگ کلیه 

چگونه بفهمم که موفق بوده است؟

برخی از اسپرم ها تا چند هفته پس از وازکتومی در قسمت بالادست مجرای دفران زنده می مانند. اینها می توانند برای مدتی پس از عمل وارد مایع منی شوند. حدود دوازده هفته پس از عمل، آزمایش مایع منی درخواست می شود که برای بررسی وجود اسپرم زیر میکروسکوپ بررسی می شود.

اگر در این نمونه اسپرم وجود نداشته باشد، وازکتومی موفقیت آمیز بوده است. در صورت وجود اسپرم، یک ماه بعد آزمایش دیگری انجام می شود. تا زمانی که تایید نشود که در نمونه اسپرم وجود ندارد، باید از روش دیگری برای جلوگیری از بارداری استفاده کرد.

مزایای وازکتومی چیست؟

دائمی است، بنابراین خطر حاملگی های برنامه ریزی نشده را کاهش می دهد. انجام آن آسان تر و موثرتر از عقیم سازی زنانه است.

معایب وازکتومی چیست؟

امکان دارد چند ماه زمان ببرد تا مایع منی از اسپرم پاک گردد. از آنجایی که دائمی است، برخی افراد از انجام وازکتومی پشیمان می شوند، به خصوص اگر شرایط آنها تغییر کند. وازکتومی از عفونت های مقاربتی محافظت نمی کند.

وازکتومی بر میل جنسی موثر می باشد؟

خیر. هورمون های جنسی ساخته شده توسط بیضه ها (به عنوان مثال، تستوسترون) مانند قبل به جریان خون منتقل می شوند، بنابراین تحت تأثیر وازکتومی قرار نمی گیرند. همچنین وازکتومی میزان منی انزال شده در حین رابطه جنسی را کاهش نمی دهد.

اسپرم فقط مقدار کمی به منی کمک می کند. مایع منی در وزیکول‌های منی و پروستات در بالادست ساخته می‌شود.

رابطه جنسی حتی ممکن است لذت بخش تر باشد، زیرا نگرانی یا ناراحتی سایر اشکال پیشگیری از بارداری برطرف می شود.

چه اتفاقی برای اسپرم می افتد؟

اسپرم همچنان مانند قبل در بیضه ها (بیضه ها) ساخته می شود. اسپرم نمی تواند از مجرای دفران مسدود شده عبور کند و توسط بدن جذب می شود.

انواع وازکتومی - اورولوژی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج - تزریق پی آر پی آلت در کرج

بیشتر بخوانید: اورولوژیست در کرج 

آیا وازکتومی برگشت پذیر است؟

بسیار مهم است که فقط زمانی که مطمئن هستید که شما (و هر شریک دیگری) بچه یا بچه دیگری نمی خواهید، وازکتومی را در نظر بگیرید.

مهم است که همه موقعیت ها را در نظر بگیرید، از جمله یک تراژدی در خانواده یا جدایی. از رابطه وازکتومی فقط در مواردی باید در نظر گرفته شود که اطمینان وجود داشته باشد که حتی در آن موقعیت‌ها نیز بچه‌های بیشتری نمی‌خواهید.

عاقلانه است که در مواقع بحران یا تغییر تصمیم نگیرید، مانند پس از تولد نوزاد جدید یا خاتمه بارداری. بهتر است در صورت وجود هر گونه مشکل عمده در رابطه با شریک زندگی خود تصمیم نگیرید.

به یاد داشته باشید که اشکال برگشت پذیری از پیشگیری از بارداری طولانی مدت وجود دارد که بسیار موثر هستند. قبل از تصمیم گیری اینها را به عنوان یک زوج در نظر بگیرید. اینها همه برای زنان است. به بروشور جداگانه ای به نام داروهای ضد بارداری برگشت پذیر طولانی اثر (LARC) مراجعه کنید.

در حالت ایده آل، هر دو طرف از تصمیم قبل از وازکتومی راضی هستند. با این حال، از نظر قانونی نیازی به کسب اجازه از شریک زندگی شما نیست.

وازکتومی دائمی در نظر گرفته می شود. ارائه دهندگان خصوصی وازکتومی معکوس را ارائه می دهند و میزان موفقیت این روش به شرح زیر است:

75 درصد اگر معکوس در عرض 3 سال پس از وازکتومی انجام شود، باردار خواهند شد.

50-55% اگر 3 تا 8 سال از وازکتومی گذشته باشد.

40-45٪ اگر 9-14 سال از وازکتومی گذشته باشد.

30% اگر 15-19 سال از وازکتومی گذشته باشد.

اگر بیش از 20 سال از وازکتومی گذشته باشد، کمتر از 10٪.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو