خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

انواع سرطان بیضه - اورولوژی در کرج - درمان عفونت تناسلی در کرج - درمان عفونت ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج
انواع سرطان بیضه

ما در این مقاله به مبحث انواع سرطان بیضه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سرطان بیضه

 • سرطان بیضه سرطانی است که در بیضه ها، دو غده کوچک تخم مرغی شکل در پشت آلت تناسلی شما ایجاد می شود.
 • با درمان، بیش از 9 نفر از هر 10 نفر مبتلا به سرطان بیضه قابل درمان هستند.
 • درمان سرطان بیضه به شرایط شما بستگی دارد و ممکن است لازم باشد بیضه آسیب دیده را با جراحی خارج کنید.
 • برداشتن یک بیضه معمولاً بر باروری شما تأثیر نمی گذارد و بیضه باقی مانده شما باید تستوسترون کافی برای عملکرد طبیعی تولید کند.
 • شما باید به طور مرتب بیضه های خود را از نظر وجود توده یا تورم بررسی کنید و در صورت مشاهده هرگونه تغییر به پزشک مراجعه کنید.

سرطان بیضه چیست؟

سرطان بیضه سرطانی است که در بیضه ها، دو غده کوچک تخم مرغی شکل در پشت آلت تناسلی که اسپرم تولید می کنند، ایجاد می شود. سرطان معمولا فقط در یک بیضه است، اما می تواند در هر دو ظاهر شود.

این امکان وجود دارد که سرطان بیضه به غدد لنفاوی معده یا سایر قسمت‌های بدن سرایت کند . با درمان، بیش از 9 نفر از هر 10 نفر مبتلا به سرطان بیضه قابل درمان هستند.

انواع سرطان بیضه - اورولوژی در کرج - درمان عفونت تناسلی در کرج - درمان عفونت ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج

عوامل خطر سرطان بیضه چیست؟

مشخص نیست چرا برخی افراد به سرطان بیضه مبتلا می شوند. این به دلیل آسیب به بیضه ها نیست، اما مواردی وجود دارد که می تواند خطر ابتلا را افزایش دهد. اگر:

 • شما در گذشته سرطان در بیضه دیگر داشته اید
 • شما بیضه های نزول نکرده دارید (بیضه هایی که بعد از تولد شما به داخل کیسه بیضه حرکت نکرده اند)
 • شما والدین یا خواهر و برادری دارید که سرطان بیضه داشته اند (اگرچه خطر آن بسیار کم است)
 • مشکلات باروری دارید (مشکل برای بچه دار شدن)
 • شما HIV یا ایدز دارید
 • شما با یک نقص آلت تناسلی به نام هیپوسپادیاس متولد شده اید

انواع سرطان بیضه کدامند؟

سرطان بیضه انواع مختلفی دارد. شایع ترین نوع آن به عنوان سمینوما شناخته می شود. انواع دیگر به عنوان غیر سمینوما شناخته می شوند و شامل تومورهای کوریوکارسینوما، کارسینوم جنینی، تراتوم و کیسه زرده می باشند.

وضعیت دیگری که نئوپلازی سلول های زایای داخل لوله ای (ITGCN یا IGCN) نامیده می شود، تومور پیش سرطانی است. شانس ابتلا به سرطان بیضه در عرض 5 سال 1 در 2 است. این وضعیت فقط با بیوپسی قابل تشخیص است.

علائم سرطان بیضه چیست؟

شایع ترین علامت سرطان بیضه، توده بدون درد یا تورم یکی از بیضه ها است.

علائم کمتر متداول امکان دارد حاوی موارد زیر باشد:

 • احساس سنگینی در کیسه بیضه (کیسه پوستی که بیضه ها را نگه می دارد)
 • تغییر در اندازه یا شکل بیضه شما
 • احساس ناهمواری بیضه های شما
 • درد و درد در بیضه ها، کیسه بیضه، معده یا کمر
 • نوک سینه های بزرگ و حساس
 • سرفه یا تنگی نفس

گاهی اوقات سرطان بیضه هیچ علامتی ایجاد نمی کند.

سرطان بیضه چگونه تشخیص داده می شود؟

اگر توده ای روی بیضه خود پیدا کردید یا علائم دیگری از سرطان بیضه دارید، به پزشک مراجعه کنید. آنها در مورد علائم شما می پرسند و بیضه های شما را معاینه می کنند.

اگر توده ای پیدا کنند، ممکن است شما را برای سونوگرافی ویا آزمایش خون بفرستند. همچنین ممکن است برای آزمایش های دیگری مانند سی تی اسکن ، اسکن MRI یا بیوپسی (جایی که نمونه کوچکی از بافت از بیضه گرفته می شود) ارجاع داده شوید.

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

چگونه خودم را از نظر سرطان بیضه معاینه کنم؟

سرطان بیضه اگر زود تشخیص داده شود تقریباً همیشه قابل درمان است. شما باید به طور مرتب بیضه های خود را از نظر وجود توده یا تورم بررسی کنید.

پس از حمام یا دوش آب گرم، زمانی که پوست کیسه بیضه شما شل شده است، خود را بررسی کنید. هر دو بیضه را با چرخاندن آرام بین انگشتان و شست خود بررسی کنید. همچنین لوله پشت بیضه ( اپیدیدیم ) را از نظر وجود تورم بررسی کنید.

یک بیضه سالم سفت و صاف احساس می شود. طبیعی است که یک بیضه کمی بزرگتر یا پایین تر از دیگری آویزان باشد. در صورت مشاهده هرگونه تغییر، توده یا تورم در بیضه خود به پزشک مراجعه کنید.

سرطان بیضه چگونه درمان می شود؟

درمان انواع سرطان بیضه به گونه ی سرطان بیضه و مقدار گسترده شدن آن وابسته است.

شما معمولاً نیاز دارید که بیضه آسیب دیده را با عمل جراحی به نام ارکیدکتومی خارج کنید. سپس یک آزمایشگاه بافت را بررسی می کند تا نوع سرطان را تأیید کند و میزان پیشرفت آن را بررسی کند.

پس از جراحی، ممکن است به غیر از نظارت دقیق، به درمان دیگری نیاز نداشته باشید. در برخی موارد، ممکن است برای از بین بردن سلول های سرطانی که ممکن است به سایر قسمت های بدن گسترش یافته باشد، به شیمی درمانی یا رادیوتراپی نیاز داشته باشید . همچنین ممکن است نیاز به جراحی بیشتری داشته باشید.

انواع سرطان بیضه - اورولوژی در کرج - درمان عفونت تناسلی در کرج - درمان عفونت ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج

بیشتر بخوانید: عوامل بیماری سنگ مثانه 

زندگی با سرطان بیضه چگونه است؟

شما ممکن است یک ایمپلنت سیلیکونی ( پروتز ) برای جایگزینی بیضه از دست رفته خود کاشته کنید. این شبیه یک بیضه معمولی به نظر می رسد. اگر مایل به داشتن پروتز هستید، با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است ایمپلنت را همزمان با ارکیدکتومی یا بعد از آن انجام دهید.

برداشتن یک بیضه معمولاً بر باروری شما تأثیر نمی گذارد. با این حال، سرطان بیضه، و همچنین درمان هایی مانند شیمی درمانی و رادیوتراپی، می تواند باروری را کاهش دهد.

بیضه باقی مانده شما باید به اندازه کافی تستوسترون تولید کند تا قدرت عضلات و استخوان، میل جنسی (میل جنسی) و سطح انرژی شما را حفظ کند .

پس از درمان سرطان، ترس از بازگشت سرطان طبیعی است. همچنین سازگاری با تغییرات فیزیکی و احساسی ناشی از از دست دادن بیضه ممکن است زمان ببرد.

اگر در حال مبارزه هستید، مهم است که از پزشک، درمانگر یا افراد دیگری که سرطان بیضه را پشت سر گذاشته اند، کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو