خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

انواع بیماری های جنسی - جراحی ترمیمی تناسلی - درمان بیماری های جنسی - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار
انواع بیماری های جنسی

ما در این مقاله به مبحث انواع بیماری های جنسی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

انواع بیماری های جنسی

عفونت مقاربتی (STI) که معمولاً به عنوان بیماری مقاربتی شناخته می شود، از طریق رابطه جنسی با شریک جنسی آلوده منتقل می شود.

 این بیماری می تواند از طریق رابطه جنسی واژینال، رابطه جنسی دهانی و مقعدی منتقل شود، اما نه از طریق تماس های اجتماعی مانند غذا خوردن در یک میز، سفر در یک وسیله نقلیه عمومی یا شنا در یک استخر و غیره.

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

سیفلیس

سیفلیس یک عفونت مقاربتی ناشی از ترپونما پالیدوم است که در صورت درمان نشدن عواقب بالقوه جدی دارد.

دوره نهفتگی سیفلیس از 9 تا 90 روز متغیر است. عفونت می تواند از طریق تماس مستقیم جنسی، از مادر آلوده به نوزاد در دوران بارداری و سایر روش های تماس غیر جنسی مانند سوزن مشترک منتقل شود. امروزه بیشتر بیماران مبتلا به سیفلیس از طریق تماس جنسی به آن مبتلا می شوند.

بیماران مبتلا به سیفلیس درمان نشده در مراحل مختلف ویژگی های متفاوتی را نشان می دهند.
علامت اصلی شانکر است که یک زخم بدون درد در ناحیه تناسلی است. زخم ممکن است در مردان آشکار باشد، اما اگر در اعماق واژن قرار گرفته باشد در زنان نامحسوس باقی می ماند.

حتی اگر درمان نشود، زخم بدون درد به خودی خود بهبود می یابد و تصور نادرستی از درمان ایجاد می کند. با این حال، ترپونما در سراسر بدن پخش می شود.

سیفلیس ثانویه

پس از ظاهر شدن شانکر به مدت 8-6 هفته، بیماران مبتلا بثورات پوستی گسترده و متقارن خواهند داشت. کف دست و پا معمولاً درگیر می شوند.

بیماران مبتلا ممکن است بدحالی، تب، بزرگ شدن غدد لنفاوی، آلوپسی، ضایعات غشای مخاطی یا ظاهر تغییر رشد زگیل داشته باشند. این علائم خود به خود فروکش می کنند.

انواع بیماری های جنسی - جراحی ترمیمی تناسلی - درمان بیماری های جنسی - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار

بیشتر بخوانید: درمان نعوظ دردناک 

مرحله نهفته

بیماران در مرحله نهفته سیفلیس بدون علامت هستند. این بیماری فقط با آزمایش خون قابل تشخیص است.

سیفلیس دیررس

سیفلیس دیررس ممکن است چند سال تا چند دهه پس از عفونت اولیه رخ دهد. قلب، چشم و سیستم اعصاب مرکزی تحت تأثیر قرار می گیرد که منجر به نابینایی، بیماری های قلبی عروقی، بیماری های عصبی و روانی، ناتوانی جسمی و حتی مرگ می شود.

زن باردار مبتلا به سیفلیس ممکن است باکتری را به نوزاد خود منتقل کند و باعث سیفلیس مادرزادی، مرگ داخل رحمی یا سایر ناتوانی ها شود. به عنوان مثال نابینایی و ناشنوایی.

سیفلیس قابل درمان است. اگر مشکوک هستید که به سیفلیس یا سایر عفونت های مقاربتی آلوده شده اید، به دنبال مشاوره و درمان اولیه پزشکی باشید. شریک یا شریک نیز باید به دنبال درمان فوری برای جلوگیری از عفونت متقابل باشند.

جدای از درمان دارویی مناسب، پیگیری برای اطمینان از بهبودی کامل ضروری است. درمان بدون نسخه را امتحان نکنید زیرا درمان بدون توصیه پزشکی خطرناک است. پرهیز از فعالیت جنسی قبل از درمان کامل و بهبودی خود و شریک زندگیتان از سیفلیس اکیداً توصیه می شود.

می توانید برای مشاوره، معاینه و درمان به کلینیک بهداشت اجتماعی نزدیک مراجعه کنید. خدمات به صورت رایگان ارائه می شود و تمامی اطلاعات کاملاً محرمانه نگهداری می شوند. شما فقط می توانید وارد شوید. نیازی به رزرو وقت یا معرفی نامه پزشک نیست.

موثرترین راه برای پیشگیری از عفونت مقاربتی داشتن رابطه جنسی ایمن و حفظ یک رابطه تک همسری متقابل با شریک غیر آلوده و اجتناب از رابطه جنسی تصادفی است.

اگر این غیرممکن است، باید در طول هر تماس جنسی به درستی از کاندوم استفاده کرد تا احتمال عفونت کاهش یابد.

بیشتر بخوانید: سرطان حالب 

سوزاک

سوزاک یک عفونت مقاربتی شایع در هنگ کنگ است. این بیماری توسط نایسریا گونوره ایجاد می شود.

علائم و نشانه ها بعد از دو تا پنج روز پس از عفونت ظاهر می شوند. و تظاهرات بیماری در مردان و زنان متفاوت است.

سوزاک در مردان به صورت اورتریت قدامی ظاهر می شود. ترشحات چرکی مجرای ادرار همراه با درد و تکرر ادرار وجود دارد.

سوزاک در زنان معمولاً دهانه رحم و مجرای ادرار را درگیر می کند. بیمار ممکن است ترشحات چرکی واژن همراه با تحریک و تورم ناحیه تناسلی داشته باشد.

او همچنین ممکن است هنگام دفع ادرار احساس سوزش کند. با این حال، بخش خاصی از زنان هیچ علامتی ندارند.

رابطه مقعدی محافظت نشده ممکن است منجر به سوزاک رکتوم شود که ممکن است باعث ترشح و تحریک از مقعد و درد در هنگام دفع مدفوع شود. رابطه جنسی دهانی محافظت نشده ممکن است منجر به سوزاک حلقی شود که ممکن است باعث گلودرد شود.

با این حال، عفونت این مکان ها ممکن است بدون علامت باقی بماند.

سوزاک قابل درمان است. جدای از درمان دارویی مناسب، پیگیری برای اطمینان از بهبودی کامل ضروری است. با توجه به ظهور اخیر گونه های گونوکوک مقاوم به دارو، درمان خود بدون توصیه پزشکی خطرناک است.

اگر سوزاک درمان نشود، ممکن است عوارضی ایجاد شود. در انسان ممکن است باعث تنگی مجرای ادرار، پروستاتیت و اپیدیدیم ارکیت شود. در زنان، ممکن است منجر به بارتولینیت، بیماری التهابی لگن، حاملگی خارج رحمی و عقیمی شود.

باکتری ممکن است منتشر شده و باعث آسیب به سایر ساختارها یا اندام ها مانند مفاصل شود. سوزاک در زنان باردار ممکن است چشم نوزادان را تحت تاثیر قرار دهد که ممکن است منجر به نابینایی شود.

برای جلوگیری از انتشار و جلوگیری از عوارض سوزاک، افراد مبتلا باید شریک جنسی خود را در مورد احتمال عفونت مطلع کنند. شریک زندگی باید به دنبال درمان فوری برای جلوگیری از عفونت متقابل باشد.

تا زمان درمان کامل و بهبودی سوزاک، از فعالیت جنسی خودداری کنید.

موثرترین راه برای پیشگیری از عفونت مقاربتی داشتن رابطه جنسی ایمن و حفظ یک رابطه تک همسری متقابل با شریک غیر آلوده و اجتناب از رابطه جنسی تصادفی است. اگر این غیرممکن است، باید در طول هر تماس جنسی به درستی از کاندوم استفاده کرد تا احتمال عفونت کاهش یابد.

انواع بیماری های جنسی - جراحی ترمیمی تناسلی - درمان بیماری های جنسی - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو