خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

انواع درمان سرطان پروستات - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت
انواع درمان سرطان پروستات

ما در این مقاله به مبحث انواع درمان سرطان پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

انواع درمان سرطان پروستات

آزمایش‌ها و روش‌های تشخیص سرطان پروستات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • آزمایشات خون آزمایش خون می تواند سطح آنتی ژن اختصاصی پروستات را در خون اندازه گیری کند. این ماده شیمیایی که PSA نیز نامیده می شود ، در پروستات ساخته می شود. گاهی اوقات سرطان پروستات باعث می شود که پروستات PSA اضافی بسازد . وجود سطح بالاتر از حد انتظار PSA در خون ممکن است نشانه سرطان پروستات باشد.
 • تست های تصویربرداری تست های تصویربرداری عکس هایی می گیرند که داخل بدن را نشان می دهند. آزمایشات سرطان پروستات ممکن است شامل MRI ، CT ، اسکن استخوان و اسکن توموگرافی گسیل پوزیترون باشد که اسکن PET نیز نامیده می شود.
 • برداشت نمونه ای از بافت جهت آزمایش که بیوپسی هم نام دارد. بیوپسی روشی برای برداشتن نمونه کوچکی از بافت برای آزمایش در آزمایشگاه است. یک متخصص بهداشت ممکن است نمونه را با استفاده از سوزنی که از طریق پوست و داخل سرطان گذاشته می شود، خارج کند. بعضی مواقع برای گرفتن نمونه بافت به جراحی احتیاج می باشد. نمونه برای آزمایش به آزمایشگاه فرستاده می شود.

در آزمایشگاه، نمونه مورد آزمایش قرار می گیرد تا ببینیم آیا سرطان است یا خیر. سایر آزمایشات تخصصی می توانند نشان دهند که چه تغییراتی در DNA در سلول های سرطانی وجود دارد. نتایج به تیم مراقبت های بهداشتی شما کمک می کند تا برنامه درمانی شما را ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید: درمان ناباروری مردان در کرج 

هورمون درمانی

هورمون درمانی برای سرطان پروستات درمانی است که هورمون تستوسترون را از ساختن یا رسیدن به سلول های سرطانی پروستات متوقف می کند. بیشتر سلول های سرطانی پروستات برای رشد به تستوسترون متکی هستند. هورمون درمانی باعث می شود سلول های سرطانی پروستات کوچکتر یا کندتر رشد کنند.

گزینه های هورمون درمانی عبارتند از:

 • داروها. داروهای هورمون درمانی مانع از رشد سلول های سرطانی پروستات در تستوسترون می شوند. بسیاری از داروهای هورمون درمانی وجود دارد. برخی از آنها با متوقف کردن سیگنال هایی که به بدن می گویند تستوسترون بسازد، کار می کنند. برخی دیگر از اثر تستوسترون روی سلول های سرطانی جلوگیری می کنند.
 • جراحی برای برداشتن بیضه ها که به آن ارکیکتومی می گویند. جراحی برای برداشتن هر دو بیضه باعث کاهش سریع سطح تستوسترون در بدن می شود. این ممکن است باعث تسکین سریع سرطانی شود که باعث درد یا علائم دیگر می شود.

عوارض جانبی هورمون درمانی ممکن است شامل عدم توانایی در ایجاد و حفظ نعوظ باشد که به آن اختلال نعوظ می گویند. سایر عوارض جانبی شامل گرگرفتگی، کاهش توده استخوانی، کاهش میل جنسی، رشد بافت سینه در قفسه سینه و افزایش وزن است.

انواع درمان سرطان پروستات - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت

پرتو درمانی

پرتودرمانی از پرتوهای انرژی پر قدرت جهت از میان بردن سلول های سرطانی استفاده می نماید. انرژی می تواند از اشعه ایکس، پروتون ها و منابع دیگر تامین شود. در طول پرتودرمانی، روی یک میز دراز می‌کشید در حالی که یک دستگاه پرتو را به نقاط دقیق بدن شما هدایت می‌کند.

برخی از افراد مبتلا به مرحله 4 سرطان پروستات دارای تشعشعات به پروستات یا سایر نواحی هستند. هنگامی که سرطان به سایر نقاط بدن گسترش یافته است، پرتودرمانی می تواند درد یا سایر علائم را تسکین دهد.

بیشتر بخوانید: دکتر اورولوژی در کرج 

عمل جراحی

جراحی اغلب برای درمان مرحله 4 سرطان پروستات استفاده نمی شود. اگر سرطان علائمی ایجاد کند که ممکن است با جراحی به آنها کمک کند، مانند مشکل در دفع ادرار، ممکن است توصیه شود.

هنگامی که جراحی یک گزینه است، عمل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • پروستاتکتومی رادیکال این روش شامل برداشتن پروستات و هرگونه سرطانی است که در نزدیکی پروستات رشد کرده است.
 • برداشتن غدد لنفاوی هنگامی که سرطان پروستات گسترش می یابد، اغلب ابتدا به غدد لنفاوی می رود. جراح ممکن است چندین غدد لنفاوی را بردارد و از نظر سلول های سرطانی آزمایش کند. این روش را دیسکسیون غدد لنفاوی لگنی می نامند.

جراحی خطر عفونت و خونریزی را به همراه دارد. سایر خطرات شامل عدم توانایی در کنترل ادرار، اختلال نعوظ و آسیب به راست روده است.

بیشتر بخوانید:جراحی وازکتومی در کرج 

سایر درمان ها

سایر درمان‌های مرحله 4 سرطان پروستات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • شیمی درمانی شیمی درمانی از داروهای پرقدرت جهت از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می نماید. برای مرحله 4 سرطان پروستات، می تواند رشد سلول های سرطانی را کند کرده و علائم سرطان را تسکین دهد.
 • داروهای رادیواکتیو که تشعشعات را مستقیماً به سرطان می‌رسانند. داروهای رادیواکتیو می توانند مقدار کمی از مواد رادیواکتیو را مستقیماً به سلول های سرطانی منتقل کنند. آنها می توانند سرطان پروستات را که در هر نقطه از بدن پخش می شود هدف قرار دهند. وقتی این نوع دارو وارد بدن می شود، سلول های سرطانی پروستات را پیدا کرده و به آن می چسبد. این دارو به DNA سلول های سرطانی آسیب می رساند و باعث توقف رشد آنها می شود. یکی از نمونه های این نوع دارو لوتتیوم Lu-177 vipivotide tetraxetan (Pluvicto) است. این درمان ممکن است زمانی که شیمی درمانی و هورمون درمانی دیگر جواب نمی دهند، گزینه ای باشد.
 • درمان دارویی هدفمند در درمان هدفمند از داروهایی استفاده می شود که به مواد شیمیایی خاصی در سلول های سرطانی حمله می کنند. با مسدود کردن این مواد شیمیایی، درمان های هدفمند می توانند باعث مرگ سلول های سرطانی شوند. سلول های سرطانی ممکن است در آزمایشگاه آزمایش شوند تا ببینند آیا درمان هدفمند می تواند کمک کند یا خیر.
 • آموزش سلول های خود برای مبارزه با سرطان درمان Sipuleucel-T (Provenge) برخی از سلول های سیستم ایمنی بدن شما را می گیرد و آنها را در آزمایشگاه برای مبارزه با سرطان پروستات آموزش می دهد. سپس سلول ها دوباره به بدن شما تزریق می شوند. اگر هورمون درمانی دیگر موثر نباشد، ممکن است یک گزینه باشد.
 • داروهای رادیواکتیو که استخوان ها را هدف قرار می دهند. وقتی سرطان پروستات به استخوان‌ها گسترش می‌یابد، داروهایی که تشعشعات را به استخوان‌ها می‌رسانند ممکن است گزینه‌ای باشند. این داروها از مواد رادیواکتیو کم استفاده می کنند. هنگامی که داروها وارد بدن شما می شوند، به سمت سرطان در استخوان ها می روند و پرتوها را ارسال می کنند. این داروها ممکن است به تسکین درد استخوان کمک کنند.
 • داروهای استخوان ساز داروهایی که برای افراد مبتلا به نازک شدن استخوان‌ها استفاده می‌شود نیز می‌تواند به افراد مبتلا به سرطان که به استخوان‌ها گسترش می‌یابد کمک کند. این داروها می‌توانند استخوان‌ها را تقویت کرده و خطر ابتلا به سرطان باعث شکستگی استخوان شوند. این داروها می توانند به کاهش درد ناشی از سرطان در استخوان ها کمک کنند.
 • داروهای ضد درد و درمان. راه های مختلفی برای درمان درد سرطان وجود دارد. اینکه کدام درمان درد برای شما مناسب است به سرطان و نیازها و ترجیحات شما بستگی دارد.

انواع درمان سرطان پروستات - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • درمان زگیل تناسلی در کرج
 • جراحی تناسلی مردان
 • لیزر زگیل تناسلی
 • تزریق بوتاکس آلت

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو