خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

انواع روش های درمان اختلال نعوظ
انواع روش های درمان اختلال نعوظ

ما در این مقاله به مبحث انواع روش های درمان اختلال نعوظ می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

انواع روش های درمان اختلال نعوظ

درمان غیر دارویی

در مورد مشکلات نعوظ با منشاء عروقی، توجه به عوامل خطر که باعث اختلال عملکرد می شوند مهم است. عوامل اصلی سیگار کشیدن، چاقی ، سبک زندگی کم تحرک و رژیم غذایی نامناسب هستند.

ثابت شده است که کاهش وزن از طریق ترکیب یک رژیم غذایی سالم و متعادل و ورزش منظم می تواند عملکرد جنسی را بهبود بخشد.

از سوی دیگر، یکی از مهم ترین علل آسیب عروق، سیگار کشیدن است. ترک سیگار برای محدود کردن آسیب عروقی ضروری است و در صورت ترکیب با سایر درمان ها نتایج طولانی مدت بهتری را ارائه می دهد.

درمان دارویی: مهارکننده های PDE5

درمان با مهارکننده‌های PDE5 یکی از ارکان درمان اختلال نعوظ است، زیرا این داروها مؤثر، بی‌خطر بوده و در 80 درصد بیماران به نعوظ طبیعی باز می‌گردند.

اکثر مردانی که در حفظ نعوظ مشکل دارند از داروهای خوراکی استفاده می کنند. این داروها با افزایش گشاد شدن شریان آلت تناسلی و در نتیجه بهبود جریان خون به آلت تناسلی در هنگام تحریک میل جنسی عمل می کنند.

داروهای اصلی مورد استفاده مهارکننده های فسفودی استراز-5 (مهارکننده های PDE5) هستند.

در حال حاضر چهار نوع در ایران وجود دارد: سیلدنافیل، واردنافیل، تادالافیل و آوانافیل .

  • هر دارو از نظر سرعت عمل و مدت اثر آن متفاوت است. پزشک برای تطبیق و سفارشی کردن درمان باید نیازها و ترجیحات بیمار را بداند.
  • اگرچه آنها داروهای بسیار مؤثری هستند، اما گاهی اوقات ممکن است به اندازه کافی قوی نباشند. در چنین مواردی مهم است که بررسی کنید که دارو به درستی استفاده شده است. شکست درمان اغلب در نتیجه ترک درمان توسط بیمار است.
  • داروهایی که برای درمان مشکلات نعوظ استفاده می شوند موثر و بی خطر هستند. شایع ترین عوارض ثانویه عبارتند از سردرد (سفالژی)، سوزش سر دل، برافروختگی صورت و درد عضلانی.
  • اینکه داروهایی از این نوع احتمال بروز حوادث قلبی یا مرگ ناگهانی را افزایش می دهند، صحت ندارد. این در چندین مطالعه علمی ثابت شده است.

درمان خط دوم

هنگامی که درمان دارویی جواب نمی دهد، جایگزین هایی وجود دارد که می تواند جریان خون در آلت تناسلی را بهبود بخشد و در نتیجه سفتی آن را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: مرکز اورولوژی در کرج 

این درمان ها عبارتند از:

آلپروستادیل (MUSE®): 

شیاف مجرای ادرار حاوی آلپروستادیل. یک ساقه اپلیکاتور درست پس از ادرار کردن در مجرای ادرار (لوله ای که ادرار از آن عبور می کند) وارد میشود، بنابراین مجرای ادرار مرطوب است و سپس شیاف آزاد می شود.

این دارو جذب می شود و نعوظ ایجاد می کند. این اثر تقریباً 15 دقیقه پس از مصرف قابل مشاهده است و معمولاً حدود 1 ساعت باقی می ماند.

آلپروستادیل تزریقی:

آلپروستادیل به شکلی که با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف به آلت تناسلی تزریق می شود. دارو باید توسط بیمار یا شریک زندگی او تجویز شود، اما نیاز به آموزش قبلی دارد. تزریق در عرض چند دقیقه موثر است و مدت آن بستگی به دوز دارد.

برای هر دو شیاف مجرای ادرار و آلپروستادیل تزریقی، مهم است که تاکید شود اگر نعوظ بیش از 4 ساعت طول بکشد غیرعادی است و نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

بیشتر بخوانید: هیپرپلازی خوش‌ خیم پروستات

دستگاه مکش:

دستگاهی که فشار منفی روی آلت تناسلی (مانند مکنده) ایجاد می‌کند و میزان جریان خون به آن را افزایش می‌دهد.

پس از نعوظ، یک نوار لاستیکی یا حلقه منقبض کننده در قاعده آلت تناسلی قرار داده می شود تا خون را داخل آن نگه دارد. سپس بعد از مقاربت جنسی حذف می شود.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • درمان اختلال نعوظ
  • درمان اختلال نعوظ در کرج
  • اورولوژی در کرج
  • مرکز اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو