خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان عفونت ادراری مردان - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان
درمان عفونت ادراری مردان

ما در این مقاله به مبحث درمان عفونت ادراری مردان می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

عفونت های دستگاه ادراری در مردان

عفونت‌های دستگاه ادراری در مردان عفونت‌های دستگاه ادراری (UTIs) یکی از شایع‌ترین دلایل مراجعه به مطب‌ها هستند. تقریباً 40 درصد از زنان و 12 درصد از مردان حداقل یک عفونت علامتی دستگاه ادراری را در طول زندگی خود تجربه می کنند.

در حالی که بسیاری از عفونت‌های ادراری رویدادهای مجزایی هستند که ممکن است عود نکنند، در مردان معمولاً یک علت اساسی وجود دارد.

در مردان، عفونت های ادراری معمولاً در نتیجه تخلیه ناقص مثانه ایجاد می شوند. این به نوبه خود معمولاً به دلیل بزرگ شدن پروستات یا علت دیگری از انسداد مثانه است.

علائم انسداد پروستات به عنوان LUTS – علائم دستگاه ادراری تحتانی شناخته می شود. آنها شامل جریان آهسته، چکیدن پس از ادرار، احساس تخلیه نشدن کامل مثانه، افزایش دفعات ادرار در طول روز و شب و جریان آهسته ادرار هستند.

درمان عفونت ادراری مردان - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان

بیشتر بخوانید: درمان عدم نزول بیضه ها

انواع عفونت های مجاری ادراری کدامند؟

عفونت های ادراری را این گونه دسته بندی می کنند:

ساده (بدون عارضه) – عفونت های ادراری ساده عفونت هایی هستند که در مجاری ادراری طبیعی رخ می دهند.

پیچیده – عفونت های ادراری پیچیده در مجاری ادراری غیرطبیعی یا زمانی که باکتری های عامل عفونت به بسیاری از داروهای آنتی بیوتیک مقاوم هستند، رخ می دهد. در مردان، عفونت ادراری معمولاً به دلیل تخلیه ناقص مثانه «پیچیده» است.

دستگاه ادراری چگونه عمل می کند؟

هنگام بحث در مورد عفونت های دستگاه ادراری، درک نحوه عملکرد دستگاه ادراری مهم است. در اینجا اصول اولیه وجود دارد.

تولید ادرار در کلیه ها اتفاق می افتد که به عنوان یک سیستم فیلتراسیون برای حذف برخی مواد زائد و مایعات اضافی از بدن شما عمل می کند.

سپس ادرار از لوله‌های اتصال (حالب‌ها) به مثانه می‌رود که ادرار را تا زمان تخلیه ذخیره می‌کند. هنگامی که مثانه منقبض می شود، عضلات اسفنکتر شل می شوند و اجازه می دهند ادرار از مجرای ادرار عبور کند.

چه چیزی باعث عفونت ادراری در مردان می شود؟

وقتی مثانه در مردان به طور کامل خالی می شود، احتمال کمی برای ابتلا به عفونت وجود دارد. اما، اگر مثانه ادرار را نگه دارد، عفونت ادراری می تواند ایجاد شود.

با افزایش سن مردان، پروستات آنها رشد می کند. این روند کندی است که در حدود 25 سالگی شروع می شود. پس از چندین دهه، پروستات به اندازه ای رشد می کند که از تخلیه کامل مثانه جلوگیری کند.

این زمینه را برای عفونت ها فراهم می کند زیرا همیشه باکتری هایی در مجرای ادرار وجود دارند که می توانند باعث عفونت در مثانه ای شوند که به طور کامل تخلیه نمی شود.

در حالی که رشد پروستات علت اصلی عفونت ادراری در مردان است، دلایل دیگری مانند تشکیل بافت اسکار در مجرای ادرار، سنگ‌های کلیه عفونی، شرایط پزشکی مانند دیابت و برخی اختلالات سیستم ایمنی نیز می‌تواند در تشکیل UTI نقش داشته باشد.

بیشتر بخوانید: پیچ خوردگی یا چرخش بیضه 

علائم بارز عفونت مجاری ادراری چیست؟

با عفونت ادراری، پوشش مثانه و مجرای ادرار تحریک شده و باعث درد در ناحیه شکم و لگن شما می شود. شایع ترین شکایت تکرر ادرار و احساس نیاز مداوم به تخلیه مثانه است.

ادرار کردن مقادیر کمی ادرار، احساس سوزش، فوریت و بی اختیاری فوری (نشت ناگهانی ادرار) ممکن است رخ دهد. مردان مبتلا به عفونت ادراری نیز ممکن است بوی نامطبوع ادرار و ادرار کدر را گزارش کنند.

با عفونت شدید دستگاه ادراری، ممکن است خون در ادرار، تب و کمر درد داشته باشید.

اگر کمردرد و تب با عفونت ادراری دارید باید به نزدیکترین اورژانس مراجعه کنید زیرا ممکن است نشانه عفونت کلیه باشد. این عفونت ها باید به سرعت درمان شوند، زیرا می توانند به سرعت در جریان خون پخش شوند و شرایطی تهدید کننده زندگی ایجاد کنند.

UTI مردان چگونه تشخیص داده می شود؟

در مرکز اورولوژی جهانشهر، با انجام یک آزمایش معمول ادرار و یا کشت ادرار، عفونت ادراری را تشخیص می‌دهیم. ما منتظر نتایج یک آزمایشگاه بیرونی نیستیم. ما فوراً نمونه ادرار شما را سانتریفیوژ می کنیم و آن را زیر میکروسکوپ به دنبال باکتری ها و گلبول های سفید خون می بینیم تا ببینیم آیا عفونت دارید یا خیر.

میکروسکوپ اغلب به ما امکان می دهد نوع کلی عفونت را بدانیم تا بتوانیم آنتی بیوتیک صحیح را تجویز کنیم.

این تنها یک نمونه از این است که چرا اغلب بهتر است به جای مراجعه به یک مرکز مراقبت فوری که ممکن است نتواند به شما تشخیص سریع و دقیق بدهد، ما را در مطب ببینید.

بیشتر بخوانید: درمان کمبود اسپرم 

بعد از درمان عفونت ادراری مردانه چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که عفونت شما درمان شد، پزشکان شما را ارزیابی خواهند کرد تا علت بروز UTI را تعیین کنند.

از معاینه اولتراسوند گرفته تا دستگاه‌هایی که مستقیماً به پروستات و مثانه شما نگاه می‌کنند، ما هر کاری که می‌توانیم انجام می‌دهیم تا فرآیند ارزیابی را تا حد امکان برای شما آسان کنیم.

هدف ما این است که شما را دریابید که چه چیزی باعث عفونت ادراری شما شده است و شما را در آینده عاری از عفونت نگه داریم.

مایعات زیادی بنوشید تا به خوبی هیدراته بمانید. چه در کالیفرنیا دچار خشکسالی شده باشد چه نباشد، باید مصرف مایعات سالم را حفظ کنید. به طور کلی، شما باید هر روز دو لیتر یا بیشتر مایعات مصرف کنید، مگر اینکه شرایط پزشکی دیگری داشته باشید که شما را از انجام این کار منع کند.

ادرار خود را نگه ندارید و ادرار را به تاخیر بیندازید.

هنگام ادرار کردن عجله نکنید، صبر کنید تا مثانه شما خالی شود.

رژیم غذایی سالم داشته باشید، تغذیه نامناسب خطر ابتلا به عفونت را به طور کلی افزایش می دهد.

اگر مشکوک به عفونت دستگاه ادراری هستید، درمان را به تعویق نیندازید. اگر یکی دارید، ما آن را درمان می کنیم و علت وقوع آن را درمی یابیم. ما اینجا هستیم تا شما را سالم نگه داریم!

درمان عفونت ادراری مردان - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو