خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان بیماری بی اختیاری ادرار - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت
درمان بیماری بی اختیاری ادرار

ما در این مقاله به مبحث درمان بیماری بی اختیاری ادرار می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درمان بیماری بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار مردانه می تواند کل زندگی شما را مختل کند. برای مردان عادی است که کنترل مثانه خود را از دست می دهند و ادرار نشت می کند. اما طبیعی نیست و باید به دنبال درمان باشید.

در مرکز اورولوژی جهانشهر، متخصصان اورولوژی را خواهید یافت که می توانند علت اصلی را درمان کنند.

درمان بی اختیاری مردان

درمان راه طولانی را طی کرده است. متخصصان اورولوژی درمان را بر اساس دلیل اصلی نشت ادرار شما انجام می دهند. درمان امکان دارد حاوی موردهای زیر باشد:

تحریک اعصاب

دستگاه هایی مانند Urgent PC و Inter-Stim می توانند اعصاب کنترل کننده مثانه را تحریک کنند. پزشک شما یک سیم سربی نازک با نوک الکترود کوچک کاشته می کند. درمان را می توان به عنوان یک سری درمان در مطب پزشک انجام داد.

درمان بیماری بی اختیاری ادرار - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت

عمل جراحی

همچنین کارشناسان ما تجربه زیادی در زمینه جراحی دارند. این ممکن است برای رفع انسداد فیزیکی ناشی از بزرگ شدن پروستات انجام شود.

سایر روش ها شامل ترمیم جراحی یا کاشت در اسفنکتر مثانه است. اسفنکتر دروازه ای است که به ادرار اجازه عبور می دهد.

رفتار درمانی

رفتار درمانی شامل:

تقویت عضلات با انجام تمرینات کگل که باعث تقویت عضلات نگهدارنده مثانه و کنترل جریان ادرار می شود.

تحریک الکتریکی بدون درد می تواند عضلات را سریعتر تقویت کند. برای بی اختیاری استرس مفید است

ایجاد یک برنامه منظم برای تخلیه مثانه (به نام آموزش مثانه). این ممکن است شامل نوشیدن مایعات کمتر نیز باشد

دارو

هنگام درمان بی اختیاری ادرار مردانه، پزشک ممکن است آنتی کولینرژیک برای شل کردن عضلات مثانه و درمان بی اختیاری فوری تجویز کند.

دستگاه های بی اختیاری

بسته به شدت وضعیت شما، گزینه های شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

پوشک جاذب

کاتترها؛ کاتترهای خارجی (کاندوم) یا داخلی (فولی).

گیره آلت تناسلی که بالشتک شده و دارای آستین برای جذب نشتی است

بیشتر بخوانید: درمان ناباروری مردان در کرج 

مراقبت در منزل

این کارهایی که می توانید در خانه انجام دهید می تواند کمک کند:

پس از یک دوره بی اختیاری با تمیز کردن آرام خود از پوست خود مراقبت کنید. اجازه بدهید پوست در هوا خشک گردد.

رفتن به دستشویی را راحت تر کنید. به عنوان مثال، مبلمان را دوباره مرتب کنید و فرش های پرتابی را بردارید. چراغ های شب را در راهرو و حمام اضافه کنید.

در صورت لزوم، تشتک یا قوطی ادرار را در اتاق خواب خود نگه دارید.

انواع بی اختیاری ادرار

ما در مرکز اورولوژی جهانشهر درمان هایی برای انواع بی اختیاری ادرار داریم.

بی اختیاری استرسی

نشت ممکن است ناشی از موارد زیر باشد:

عضلات ضعیفی که مثانه را معلق می کنند

عضلات ضعیفی که جریان ادرار را کنترل می کنند

آسیب به عضلات کنترل کننده جریان ادرار پس از جراحی پروستات

چاقی

بی اختیاری فوری (مثانه بیش فعال)

علل مثانه بیش فعال عبارتند از:

عفونت مجاری ادراری

دیابت

تحریک مثانه (مانند سنگ کلیه یا تومور)

داروها (مانند خواب آور یا دیورتیک ها)

کافئین

الکل

آسیب عصبی ناشی از:

آسیب نخاعی

سکته

اسکلروز چندگانه

بیماری پارکینسون

یبوست

بیشتر بخوانید: دکتر اورولوژی در کرج 

بی اختیاری سرریز

بی‌اختیاری سرریز زمانی اتفاق می‌افتد که مثانه خالی نمی‌شود، که باعث تجمع و سرریز ادرار می‌شود. این منجر به نشت ادرار می شود. ممکن است ناشی از:

بزرگ شدن پروستات

مثانه ای که مسدود شده است، مانند اسکار در مجرای ادرار (فشرده شدن)

نهفتگی مدفوع که بر مجرای ادرار فشار می آورد

داروها (مانند داروهای ضد افسردگی، خواب آور، ضد روان پریشی، مسدود کننده های بتا، آنتی هیستامین ها و مسدود کننده های کانال کلسیم)

کمبود ویتامین B12

عضلات ضعیف مثانه

آسیب عصبی

بی اختیاری عملکردی

بی اختیاری عملکردی زمانی رخ می دهد که کنترل مثانه طبیعی داشته باشید، اما نمی توانید به موقع به توالت برسید. ممکن است نتیجه شرایطی مانند آرتریت شدید باشد. داروهایی که باعث سردرگمی یا آرام بخش می شوند نیز می توانند منجر به بی اختیاری عملکردی شوند.

بیشتر بخوانید:جراحی وازکتومی در کرج 

بی اختیاری فوری

بی اختیاری فوری به عنوان از دست دادن غیرارادی ادرار که قبل از تمایل ناگهانی به دفع ادرار تعریف می شود. این نوع بی اختیاری اغلب به مثانه بیش فعال یا بی ثباتی دترسور گفته می شود (دترسور نام ماهیچه مثانه است).

بی اختیاری فوری معمولاً با الگویی از تکرر ادرار در روز و شب و فوریت همراه است.

این نوع بی اختیاری بعد از بی اختیاری استرسی دومین نوع شایع است. این می تواند در هر سنی رخ دهد، اما اغلب در اوایل دوران بزرگسالی شروع می شود و در زنان شایع تر از مردان است.

دلایل بی اختیاری فوری به خوبی شناخته نشده است. زمانی اتفاق می افتد که عضله مثانه تحریک شده و بیشتر از حد معمول منقبض می شود. در یک مثانه سالم معمولی، مثانه به آرامی با یک قطره ادرار ثابت از کلیه ها پر می شود.

تنها زمانی که مثانه به طور معقولی پر باشد، مثانه شروع به انقباض می کند و این پیام به مغز می رسد که مثانه باید تخلیه شود. با بی اختیاری فوری، ماهیچه مثانه خیلی زود منقبض می شود قبل از اینکه واقعاً تخلیه شود.

این منجر به افزایش دفعات ادرار می شود و در مورد بی اختیاری کنترل شما را بر دفع ادرار کاهش می دهد. عوامل خاصی مانند کافئین موجود در چای، قهوه و نوشابه‌های کولا و الکل این را بدتر می‌کنند. همچنین شناخته شده است که استرس آن را بدتر می کند.

مهم است که در ابتدا به پزشک مراجعه کنید، عفونت را رد کنید، زیرا عفونت مثانه می تواند علائم بی اختیاری فوری را تقلید کند.

درمان بیماری بی اختیاری ادرار - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت

درمان بی اختیاری فوری

اقدامات کلی

  • مصرف مایعات را به حداکثر 1000 میلی لیتر مایع در روز محدود کنید.
  • از نوشیدنی های دارای کافئین پرهیز نمائید
  • از الکل اجتناب کنید
  • بعد از ساعت 6 بعد از ظهر نوشیدن مایعات را قطع کنید
  • کاهش وزن در صورت اضافه وزن از شدت علائم شما می کاهد.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو