خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان بزرگی پروستات

ما در این مقاله به مبحث درمان بزرگی پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درمان بزرگی پروستات

دارو

با افزایش سن، پروستات آنها به طور طبیعی بزرگتر می شود، اما اگر این علائم مشکلات پروستات را تجربه می کنید، باید اقدام کنید. چنین علائم بزرگی پروستات می تواند شما را از لحاظ جسمی و روحی تحت تاثیر قرار دهد و در صورت عدم درمان، عوارض جدی را در پی خواهد داشت.

آلفا بلوکرها  دسته ای از داروهای تجویزی هستند که معمولا برای درمان BPH تجویز می شوند . داروهای مختلفی به عنوان آلفا بلوکرها وجود دارد.

این داروها عبارتند از:

 • تامسولوسین ( Flomax ).
 • آلفوزوسین  (Uroxatral).
 • دوکسازوسین  (کاردورا).
 • پرازوسین (مینی پرس).
 • سیلودوسین ( راپافلو ).
 • ترازوسین (هیترین).

آنها برای شل کردن عضلات اطراف رگ های خونی کوچک استفاده می شوند.

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید در مورد زگیل تناسلی (عفونت HPV) بدانید

با جلوگیری از سفت شدن ماهیچه ها، آنها می توانند به بهبود جریان خون و  کاهش فشار خون کمک کنند.

با این حال، ذکر این نکته ضروری است که آنها می توانند عوارض جانبی نامطلوبی داشته باشند. برخی از شایع ترین عوارض جانبی عبارتند از از دست دادن میل جنسی،  اختلال نعوظ ، افت فشار خون، و سردرد/تهوع.

فیناستراید یک مهارکننده 5 آلفا ردوکتاز است، به این معنی که از تبدیل تستوسترون به DHT توسط آنزیم 5 آلفا ردوکتاز جلوگیری می کند.

آوودارت درست مانند فیناستراید عمل می کند و معمولاً در ترکیب با آلفا بلوکرها مانند  تامسولوسین استفاده می شود . این شروع سریع تسکین علائم را برای بیماران مبتلا به غدد پروستات به شدت بزرگ می کند. چنین ترکیبی به طور قابل توجهی جریان ادرار را بهبود می بخشد و از انسداد خروجی مثانه جلوگیری می کند.

اگرچه  آوودارت  ممکن است علائم ادراری را تسکین دهد، اما عوارض جانبی متعددی نیز دارد، از جمله از دست دادن میل جنسی، اختلال عملکرد جنسی و  افسردگی.

عمل جراحی

جراحی پروستات برای برداشتن غده پروستات می تواند علائم شما را درمان کند. مداخله به شدت علائم پروستات شما بستگی دارد.

پزشک به شما کمک می کند تا بهترین جراحی را بر اساس شرایط خود تعیین کنید.

جراحی های رایج عبارتند از:

 • تورپ پروستات (رزکسیون پروستات از طریق پیشابراه)
 • پروستاتکتومی رادیکال
 • لیفت مجرای ادرار پروستات
 • سونوگرافی متمرکز با شدت بالا
 • روش اورولیفت
 • آمبولیزاسیون شریان پروستات ( PAE)

حجم (اندازه) پروستات در انتخاب بهترین مداخله جراحی برای BPH شما یک نکته مهم است زیرا با حجم پروستات عوارض افزایش می‌یابد.

مکمل های طبیعی برای علائم پروستات

همچنین نشان داده شده است که مکمل های طبیعی در مدیریت BPH و تسکین پروستات موثر هستند.

نخل اره ای رایج ترین مکمل گیاهی مورد استفاده برای درمان علائم دستگاه ادراری تحتانی است.

این دارو با مهار فعالیت آنزیم 5 آلفا ردوکتاز، آنزیمی که تستوسترون آزاد را به دی هیدروتستوسترون (DHT) تبدیل می کند، عمل می کند.

مروری بر 17 مطالعه دوسوکور، اثرات  pygeum africanum را  برای درمان BPH بررسی کرد. نتایج نشان داد که بیماران 35 درصد بیشتر احتمال دارد که بهبود علائم را نشان دهند. همچنین کاهش احتباس ادرار، بی اختیاری شبانه و بهبود جریان ادرار وجود داشت.

بتا سیتوسترول مکمل دیگری است که می تواند علائم مرتبط با BPH را تسکین دهد.

این می تواند در گیاهان، سبوس برنج، جوانه گندم، روغن ذرت، سویا و بادام زمینی صدا داشته باشد. عصاره های گیاهی مانند نخل اره ای، گرده چمن چاودار، پیگئوم آفریکانوم و حاوی بتا سیتوسترول هستند. این عصاره ها برای درمان BPH استفاده می شوند و  بتا سیتوسترول  ممکن است عنصر اصلی باشد.

بیشتر بخوانید: دکتر اورولوژی چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

کارآزمایی‌ های بالینی نشان می‌دهند که بتا سیتوسترول حداکثر سرعت جریان ادرار را تا حدود 45 درصد افزایش می‌دهد و مردان بهبود علائم ادراری را گزارش می‌کنند.

نتیجه

اگر هر یک از این علائم و نشانه های مشکلات پروستات را تجربه می کنید، راه حل طبیعی است. درمان های طبیعی نه تنها   به درمان مشکلات پروستات شما کمک می کند و شما را از شر علائم ناراحت کننده خلاص می کند، بلکه این کار را بدون عوارض جانبی نیز انجام می دهد.

عصاره های طبیعی قوی مانند بتا سیتوسترول به دلیل توانایی شفابخشی محبوب هستند و مطالعات نشان می دهد که می تواند جریان ادرار را بهبود بخشد، اندازه پروستات را کاهش دهد و احتباس ادرار را کاهش دهد.

چالش بتا سیتوسترول ها دریافت مقدار قابل توجهی در ترکیب با مقدار مناسب اسید های چرب است.

ترکیبات بتا سیتوسترول گران هستند، به طور قابل توجهی بیشتر از اسید های چرب. در نتیجه، بسیاری از محصولات موجود در بازار دارای 70 درصد اسید های چرب با کمتر از 30 درصد بتا سیتوسترول هستند. برای اینکه بتا سیتوسترول موثر باشد، باید نسبت 90 درصد استرول های گیاهی به 10 درصد اسیدهای چرب باشد که دقیقاً همان مقدار در سلامت توتال است.

از نظر بالینی، توتال هلث برای مبارزه با علل اصلی بیماری پروستات، کمک به کاهش بیداری در شب، بهبود جریان ادرار و کاهش PSA به منظور خلاص شدن از شر مشکلات پروستات و بازیابی سلامتی شما، کار می کند.

در کنار مکمل های طبیعی مورد بحث، باید رژیم غذایی سالم و ورزش منظم داشته باشید. اینها سطح هورمون شما را افزایش می دهند و اثر داروهای طبیعی را کاهش می دهند.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو