خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان بیماری های پروستات در کرج - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج
درمان بیماری های پروستات در کرج

ما در این مقاله به مبحث درمان بیماری های پروستات در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درمان بیماری های پروستات در کرج

غده پروستات از کوچک آغاز می گردد و دو مرحله اصلی رشد دارد. اندازه آن در طول سال های نوجوانی دو برابر می شود، سپس بعد از 25 سالگی در بقیه عمر مرد دوباره به رشد خود ادامه می دهد.

با این حال، بزرگ شدن بیش از حد پروستات منجر به بیماری معروف به هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) می شود. در نهایت، بزرگ شدن پروستات می تواند مجرای ادرار را مسدود کند و جریان ادرار از مثانه را محدود کند.

علائم بزرگ شدن پروستات

این منجر به مشکلاتی مانند:

تکرر ادرار

مشکل در دفع

نشت ادرار

عفونت های دستگاه ادراری

درمان بیماری های پروستات در کرج - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج

درمان های دارویی و جراحی

چندین گزینه درمانی برای بزرگی پروستات وجود دارد. برای کمک به شل شدن عضلات پروستات و مثانه می توانید از آلفا بلوکرها مانند ترازوسین (هیترین) یا تامسولوسین (Flomax) استفاده کنید.

همچنین می‌توانید دوتاستراید (آوودارت) یا فیناستراید (پروسکار) را نیز مصرف کنید که نوعی داروی متفاوت برای کاهش علائم BPH است. اینها هورمون هایی را که باعث رشد پروستات می شوند مسدود می کنند.

ترکیب چندین نوع دارو نیز ممکن است توصیه شود. پزشک شما همینطور امکان دارد جراحی را جهت برداشتن بافت اضافه ی پروستات پیشنهاد دهد. یکی از روش های جراحی رایج برای BPH، برداشتن پروستات از طریق پیشابراه (TURP) است.

آیا بزرگ شدن پروستات قابل پیشگیری است؟

تحقیقات فعلی راهی برای جلوگیری از بزرگ شدن پروستات پیدا نکرده است. برای بسیاری از افراد، این چیزی است که به طور طبیعی با افزایش سن اتفاق می افتد و خطر ابتلا به BPH با گذشت زمان افزایش می یابد. در واقع، آنقدر شایع است که می تواند تقریباً 50 درصد از مردان 51 تا 60 ساله را مبتلا کند.

در حالی که ممکن است پیشگیری از BPH ممکن نباشد، می توان آن را درمان کرد به خصوص اگر زود تشخیص داده شود.

اگر شروع به تجربه علائم مشابه BPH در دستگاه ادراری خود کردید، مانند کاهش جریان ادرار، اصرار ناگهانی برای ادرار کردن، یا نیاز به چندین بار ادرار کردن در طول شب، بهتر است در اسرع وقت با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید درمان لازم است.

بیشتر بخوانید: سرطان حالب 

سریع ترین راه برای کوچک کردن پروستات بزرگ شده چیست؟

هنگامی که علائم اولیه BPH را تجربه کردید، با پزشک خود صحبت کنید تا بتواند شدت بیماری شما و بهترین درمان ها را تشخیص دهد. پزشک شما ممکن است به دنبال تجویز داروهایی باشد که برای درمان BPH مانند مهارکننده‌های 5-آلفا ردوکتاز تأیید شده‌اند.

این داروها شامل فیناستراید (Proscar و Propecia) و دوتاستراید (Avodart) است. جالب اینجاست که نه تنها این مهارکننده های 5 آلفا ردوکتاز BPH را درمان می کنند، بلکه یکی از اصلی ترین داروهای تجویز شده برای درمان ریزش مو نیز هستند.

سرطان پروستات چگونه درمان می شود؟

سرطان پروستات را می توان به روش های مختلفی درمان کرد. ممکن است به شما یک انتخاب از درمان داده شود. گاهی اوقات درمان، خلاص شدن از شر سرطان پروستات است.
اگر این امر محتمل تلقی نشود، هدف درمان کنترل سرطان یا کند کردن رشد آن است. اینکه کدام گزینه های درمانی برای شما مناسب هستند به موارد زیر بستگی دارد:
■ مرحله و درجه سرطان شما
■ سطح PSA شما
■ اندازه غده پروستات شما
■ اگر علائم ادراری دارید یا نه
■ سلامت عمومی شما

نظارت فعال

شما بلافاصله درمان را شروع نمی کنید. درعوض، آزمایش‌های منظمی مانند آزمایش خون، معاینات رکتوم دیجیتال، ام‌آر‌آی و گاهی اوقات بیوپسی انجام می‌دهید تا هرگونه تغییر یا فعالیت در سرطان خود را مشخص کنید.
به این ترتیب می توانید تا زمانی که ممکن است از عوارض جانبی درمان جلوگیری کنید و همچنان درمان را برای درمان سرطان خود به محض نیاز شروع کنید.
این یک گزینه درمانی برای سرطان پروستات کم خطر است که می تواند بسیار کند رشد کند و اغلب علائم یا مشکلی ایجاد نمی کند. نظارت فعال برای سرطان پروستات پیشرفته موضعی مناسب نیست.

جراحی (پروستاتکتومی رادیکال)

برداشتن کل غده پروستات ممکن است رادیوتراپی نیز داشته باشید.

پرتو درمانی خارجی

استفاده کردن از پرتوهای پر انرژی جهت نابود کردن سلول های سرطانی. ممکن است رادیوتراپی همراه با هورمون درمانی انجام دهید.

هورمون درمانی

سرطان پروستات تا حدودی به هورمون مردانه تستوسترون برای رشد و گسترش بستگی دارد. قرص ها یا تزریق هایی که میزان تستوسترون را در بدن شما کاهش می دهند می توانند رشد سلول های سرطانی را کند یا متوقف کنند.
در شرایط خاصی از هورمون درمانی همراه با پرتودرمانی برای سرطان پروستات زودرس یا پیشرفته استفاده می شود.

انتظار مراقب

گزینه ای برای مردانی که مشکلات سلامتی دارند که درمان های دیگر را نامناسب می کند. آزمایشات PSA و گاهی اوقات معاینات دیجیتالی رکتوم توسط بیمارستان یا پزشک عمومی شما انجام می شود.
همچنین برای علائم جدید، مانند مشکل در دفع ادرار یا درد استخوان، تحت نظر خواهید بود. اگر سطح PSA شما افزایش یابد یا علائمی را مشاهده کردید، به متخصص سرطان خود ارجاع داده می شوید. اگر هیچ نشانه ای از رشد سرطان وجود نداشته باشد، بی خطر است که منتظر مراقب باشید.

براکی تراپی (رادیوتراپی داخلی)

قرار دادن منبع رادیواکتیو در پروستات برای کشتن سلول های سرطانی.

شیمی درمانی

داروهای شیمی درمانی ممکن است به برخی از بیماران مبتلا به سرطان با درجه بالا موضعی داده شود.
درمان بیماری های پروستات در کرج - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج

انتخاب یک درمان

شما ممکن است انتخابی از درمان هایی داشته باشید که همه به یک اندازه خوب هستند. اگر پزشک از شما بخواهد تصمیم بگیرید کدام یک را می خواهید، ممکن است کمی نگران انتخاب درست باشید.

هیچ درمان درست یا غلطی وجود ندارد، بنابراین این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام درمان برای شما و سبک زندگی شما مناسب تر است.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو