درمانی که به شما پیشنهاد می شود به مرحله سرطان پروستات و همچنین سلامت عمومی و تناسب اندام شما بستگی دارد.

سرطان پروستات چگونه درمان می شود؟

سرطان پروستات را می توان با موارد زیر درمان کرد:

 • نظارت فعال – زیر نظر گرفتن چیزها
 • عمل جراحی
 • پرتو درمانی
 • هورمون درمانی
 • شیمی درمانی
 • ایمونوتراپی

تیم درمانی شما در مورد بهترین گزینه برای شما با شما صحبت خواهد کرد.

برخی از درمان های سرطان پروستات می تواند شما را ناتوان و نابارور کند.

قبل از شروع هر گونه درمانی، مطمئن شوید که توصیه های تیم درمانی خود را مورد بحث و درک قرار داده اید. در صورت تمایل می توانید نظر دوم را بخواهید.

درمان سرطان های پروستات - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج

نظارت فعال

اگر نتایج آزمایش شما نشان دهد که سرطان خطر انتشار بسیار کمی دارد، ممکن است به شما نظارت فعال پیشنهاد شود. این بدان معناست که سرطان فوراً درمان نمی شود، اما به دقت تحت نظر است.

تیم درمان سرطان را با موارد زیر زیر نظر خواهد داشت:

 • آزمایش خون منظم برای بررسی سطح PSA – هر سه تا شش ماه یکبار
 • بیوپسی ها
 • اسکن های ام آر آی

اگر همه چیز تغییر کند و سرطان بیشتر به یک خطر تبدیل شود، تیم درمانی شما گزینه های درمانی بیشتری را به شما پیشنهاد می کند.

جراحی برای سرطان پروستات

اگر سرطان در بدن شما پخش نشده باشد، کل غده پروستات را می توان با جراحی برداشت. به این عمل پروستاتکتومی رادیکال می گویند.

در طول جراحی، جراح شما سعی می‌کند دو دسته از عصب‌های متصل به پروستات را که به نعوظ شما کمک می‌کنند، نجات دهد. این تنها در صورتی امکان پذیر است که سرطان در این اعصاب یا نزدیک به آن نباشد.

گاهی اوقات در صورتی که سرطان خطر انتشار بیشتری داشته باشد، غدد لنفاوی نیز در طول جراحی برداشته می‌شوند.

کرایوتراپی برای سرطان پروستات

اگر سرطان در یک مکان در پروستات شما باشد، می توان از کرایوتراپی برای منجمد کردن و از بین بردن سلول های سرطانی استفاده کرد. همچنین بیشتر پروستات شما را از بین می برد. این درمان فقط به صورت خصوصی در مرکز اورولوژی جهانشهر در دسترس است.

پرتودرمانی برای سرطان پروستات

پرتو درمانی استفاده از پرتوهای پرتو برای از بین بردن سلول های سرطانی یا کند کردن رشد آنها است.

پرتودرمانی معمولاً برای سرطان پروستات توصیه می شود:

 • اگر به اندازه کافی برای جراحی خوب نیستید
 • اگر برای سرطان پروستات جراحی کرده اید اما علائمی وجود دارد که نشان می دهد تمام سرطان حذف نشده است
 • برای تسکین درد ناشی از سرطان که به استخوان ها گسترش یافته است
 • برای کوچک کردن بلوک های سیستم لنفاوی یا ادراری شما
 • زمانی که پرتودرمانی گزینه درمانی ترجیحی شماست

سه مدل پرتودرمانی جهت سرطان پروستات موجود است:

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان عفونت های ادراری 

پرتودرمانی خارجی

رایج ترین پرتو درمانی برای سرطان پروستات. پرتوهای تابشی از خارج از بدن به ناحیه تحت تاثیر سرطان داده می شود.

براکی تراپی با دوز پایین (ایمپلنت دائمی)

براکی تراپی با دوز پایین یک پرتو درمانی داخلی است که در آن دانه های رادیواکتیو به طور دائم در داخل غده پروستات قرار می گیرند.

زمانی استفاده می شود که سرطان کم خطر باشد و فقط در داخل پروستات یافت شود. فقط در چند مرکز خصوصی در نیوزلند موجود است.

پس از پرتودرمانی، شما رادیواکتیو خواهید شد و باید مراقبت های ویژه ای در خانه انجام دهید. تیم درمان شما توضیح خواهد داد که چه کاری انجام دهید.

براکی تراپی با دوز بالا (ایمپلنت موقت)

براکی تراپی با دوز بالا یک پرتو درمانی داخلی است که در آن منابع رادیواکتیو به طور موقت با سوزن در پروستات قرار می گیرند.

معمولاً در ترکیب با پرتو درمانی خارجی برای درمان سرطان پروستات پرخطر استفاده می شود. همچنین ممکن است به تنهایی برای درمان سرطان پروستات کم خطر استفاده شود.

هورمون درمانی برای سرطان پروستات

هورمون درمانی که درمان غدد درون ریز نیز نامیده می شود، از این هورمون ها برای کاهش یا توقف رشد سرطان استفاده می کند.

سلول های سرطانی شده ی پروستات جهت رشد به هورمون مردانه تستوسترون محتاج هستند. روش های مختلفی وجود دارد که تیم درمانی شما می تواند میزان تستوسترون را در بدن شما کاهش دهد.

درمان سرطان های پروستات - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان سنگ کلیه 

این درمان ها عبارتند از:

هورمون آزاد کننده هورمون لوتئینیزه کننده هورمون

آزاد کننده هورمون لوتئینیزه کننده (LHRH) میزان تستوسترون ساخته شده در بیضه ها را کاهش می دهد. درمان LHRH معمولاً به صورت تزریق ماهانه یا سه ماهه انجام می شود.

قرص ضد آندروژن

آندروژن یکی دیگر از هورمون های بدن است. قرص های آنتی آندروژن مانع از کمک به تستوسترون در رشد سرطان پروستات می شوند. آنها معمولاً زمانی استفاده می شوند که درمان LHRH دیگر به خوبی کار نمی کند.

Abiraterone

Abiraterone یک هورمون درمانی است که بدن شما را از تولید تستوسترون باز می دارد. این درمان برای مردان مبتلا به سرطان پروستات پیشرفته که در آن سایر درمان ها دیگر جواب نمی دهند، استفاده می شود.

ارکیدکتومی

یک عمل جراحی کوچک است که در آن بیضه ها برای همیشه برداشته می شوند. این درمان معمولا استفاده نمی شود.

شیمی درمانی برای سرطان پروستات

شیمی درمانی از داروها برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می کند در حالی که کمترین آسیب ممکن را به سلول های طبیعی وارد می کند.

شیمی درمانی ممکن است برای سرطان پروستات انجام شود:

 • زمانی که سرطان به خارج از پروستات گسترش یافته است
 • زمانی که هورمون درمانی دیگر جواب نمی دهد

درمان سرطان پیشرفته پروستات

سایر درمان‌های سرطان پیشرفته پروستات عبارتند از:

 • پرتودرمانی برای نواحی دردناک در استخوان
 • درمان های تقویت کننده استخوان
 • جراحی به نام برداشتن پروستات از طریق مجرای ادرار، که برداشتن بافت پروستات است که بر مجرای ادرار فشار می آورد و باعث انسداد می شود.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج