خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان بیماری پیرونی - اورولوژی در کرج - اختلال نعوظ - لیزر پروستات - درمان زگیل تناسلی - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹
درمان بیماری پیرونی

ما در این مقاله به مبحث درمان بیماری پیرونی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درمان بیماری پیرونی

بیماری پیرونی یک بیماری شایع و در عین حال ناشناخته است. بین 8 تا 10 درصد از مردان در اواسط نوجوانی تا 80 سالگی علائم یا علائم بیماری پیرونی را دارند.

این یک وضعیت غیر سرطانی است که در نتیجه ایجاد بافت اسکار روی آلت تناسلی است. این باعث نعوظ منحنی و دردناک می شود. می تواند از مقاربت جنسی جلوگیری کند، منجر به کوتاه شدن آلت تناسلی شود و نعوظ را دشوار کند یا حفظ کند. بیماری پیرونی می تواند باعث استرس و اضطراب قابل توجهی شود.

ارزیابی و درمان اولیه مهم است، زیرا بیماری پیرونی به ندرت خود به خود از بین می رود. بدون درمان، تنها حدود 10 تا 15 درصد از مردان در یک سال تسکین علائم را تجربه می کنند، در حالی که علائم در حدود 45 درصد از مردان بدتر می شود.

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان عفونت های ادراری 

علل

در برخی موارد، بیماری پیرونی به دلیل آسیب به آلت تناسلی در حین رابطه جنسی، فعالیت ورزشی یا تصادف ایجاد می شود. در طول فرآیند بهبودی، بافت اسکار به صورت نامرتب شکل می گیرد.

وقتی آلت تناسلی نعوظ می‌شود، بافت اسکار کشیده نمی‌شود و آلت تناسلی خمیده، خم می‌شود یا تغییر شکل می‌دهد. این می تواند باعث درد نیز شود.

اغلب، مردان نمی توانند یک قسمت خاص از تروما را به خاطر بیاورند. در این موارد، ممکن است در نتیجه فشار بیش از حد ایجاد ریزتروما یا یک استعداد ژنتیکی برای تشکیل غیرطبیعی بافت اسکار یا اختلالات بافت همبند باشد.

درمان بیماری پیرونی - اورولوژی در کرج - اختلال نعوظ - لیزر پروستات - درمان زگیل تناسلی - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان سنگ کلیه 

درمان زودهنگام

بیماری پیرونی در مرحله حاد شروع می شود که می تواند سه ماه تا یک سال طول بکشد. این اغلب با درد همراه با نعوظ و ایجاد انحنای اولیه همراه است. تشخیص و درمان زودهنگام ممکن است بتواند انحنا را با وسایل غیرجراحی متوقف یا درمان کند. به همین دلیل مهم است که به موقع به دنبال درمان باشید.

اغلب، درمان در مرحله حاد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درمان کشش آلت تناسلی
  شامل کشش آلت تناسلی با یک دستگاه خودکاربرد برای بهبود طول و انحنای آلت تناسلی و در عین حال اصلاح هرگونه تغییر شکل است. از 30 دقیقه تا هشت ساعت در روز استفاده می شود. این تنها درمانی می باشد که جهت بهبود طول آلت تناسلی نمایش داده اند.
 • تزریق درمانی
  برخی از داروها را می توان مستقیماً در بافت اسکار آلت تناسلی تزریق کرد. یک نمونه کلاژناز است، تنها دارویی که سازمان غذا و داروی آمریکا برای این بیماری تایید کرده است. این دارو انباشته شدن کلاژن را از بین می برد. وراپامیل و اینترفرون از دیگر گزینه های تزریقی هستند. آنها تولید بافت های فیبری را مختل می کنند و نشان داده شده است که درد را کاهش می دهند.

داروهای خوراکی در مرحله حاد توصیه نمی شوند، زیرا اثربخشی آنها ثابت نشده است.

درمان علائم مزمن

مرحله مزمن بعداً در بیماری رخ می دهد و به طور کلی حدود سه ماه تا یک سال پس از شروع علائم رخ می دهد. زمانی است که انحنا تثبیت می شود و درد معمولاً برطرف می شود.

در حالی که کشش آلت تناسلی و درمان تزریقی بخشی از برنامه درمانی در مرحله مزمن است، جراحی گزینه دیگری است و قطعی ترین درمان است. با این حال، تا زمانی که علائم برای حداقل سه ماه تثبیت نشده باشند، جراحی توصیه نمی شود.

بیشتر بخوانید: اورولوژیست در کرج 

برخی از گزینه های رایج جراحی عبارتند از:

 • بخیه زدن سمت سالم (پیلیکاسیون آلت تناسلی)
  یک روش جراحی را می توان در سمت آلت تناسلی بدون بافت اسکار انجام داد. جراح بافت اضافی را در قسمت بیرونی منحنی با قرار دادن یک سری بخیه یا “تاک” به هم می چسباند. طول نهایی آلت تناسلی به طول سمت کوتاهتر بستگی دارد – سمتی که زخم ناشی از بیماری پیرونی است. معمولاً برای مردانی است که انحنای کمتری دارند.
 • پیوند (برش پلاک و پیوند)
  در طی این روش، بافت اسکار بریده می شود و تکه ای از بافت به نام گرافت در جای خود دوخته می شود تا شکاف ها را بپوشاند. این روش عموماً برای مردانی است که دارای انحنا یا بدشکلی شدیدتر و عملکرد نعوظ عالی هستند.
 • کاشت آلت تناسلی
  اغلب، مردان مبتلا به بیماری پیرونی نیز تحت تأثیر اختلال نعوظ هستند. بهترین درمان برای اصلاح هر دو حالت، قرار دادن پروتز آلت تناسلی بادی است. این دستگاه در داخل بدن نعوظ آلت تناسلی با یک پمپ کوچک در کیسه بیضه کاشته می شود. با باد کردن دستگاه، مرد می تواند نعوظ محکم و طولانی مدت، با حداقل تا بدون تغییر شکل، لولا یا فرورفتگی داشته باشد.

یک متخصص اورولوژی می تواند مزایا و خطرات همه گزینه های درمانی را توضیح دهد و یک برنامه درمانی را بر اساس عملکرد فعلی نعوظ، مدت زمان علائم و ترجیحات شخصی شما توصیه کند.

درمان بیماری پیرونی - اورولوژی در کرج - اختلال نعوظ - لیزر پروستات - درمان زگیل تناسلی - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

علل بالقوه

تعدادی از نویسندگان بر این باورند که بیماری پیرونی تا حدی ناشی از تروما است. 5-7 بیش از 75 درصد از بیماران مبتلا به بیماری پیرونی بین 45 تا 65 سال سن دارند، زمانی که خاصیت ارتجاعی کلاژن آلت تناسلی کاهش یافته است.

بیماران یک قسمت از ترومای آلت تناسلی، مانند یک روش تهاجمی، ترومای بلانت یا آسیب در حین مقاربت، در محل تشکیل پلاک بعدی را به یاد می آورند.

تا 47 درصد از بیماران مبتلا به بیماری پیرونی نیز شرایط دیگری مرتبط با از دست دادن قابلیت ارتجاعی داشتند، مانند انقباض دوپویترن یا بیماری لدرهوز (به ترتیب فیبروز کف دست و کف پا).

دوره یا دوره های مکرر خم شدن تونیکا آلبوژینیا ممکن است منجر به پارگی شود که خونریزی می کند و لخته تشکیل می دهد و متعاقباً رسوب فیبرین را به همراه دارد. بیوپسی ممکن است رسوب فیبرین و التهاب اطراف عروقی را در زیر تونیکا آلبوژینیا و گاهی در داخل و زیر فاسیای باک روی پلاک نشان دهد.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، اورولوژی در کرج و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو