خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناباروری مردان در کرج - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار - اورولوژی در کرج - درمان واریکوسل در کرج
درمان ناباروری مردان در کرج

ما در این مقاله به مبحث درمان ناباروری مردان در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درمان غیر جراحی/دارویی

درمان های آسیب نخاعی

عوامل زیادی ممکن است مردان آسیب دیده نخاع را مستعد ناباروری کند. اختلال عملکرد انزال، ناهنجاری های تولید اسپرم، عفونت های مزمن و انسداد اسپرم در دستگاه تناسلی مردانه همگی از علل بالقوه هستند.

اگر ناباروری نگران کننده است، تعدادی روش مختلف برای به دست آوردن اسپرم وجود دارد که اغلب با اشکال مختلف تکنیک های کمک باروری ترکیب می شود. به عنوان مثال، در صورتی که سطح آسیب T-12 یا بالاتر باشد، می توان اسپرم را از طریق تحریک ارتعاشی به سر و ساقه آلت تناسلی به دست آورد.

سایر روش‌های درمانی رایج عبارتند از پروب رکتوم و انزال الکتریکی (EEJ) یا برداشت اسپرم در طول مسیر انزال از مجرای دفران، اپیدیدیم و مستقیماً از بیضه. انجماد اسپرم پس از بازیابی توصیه می شود.

بیشتر بخوانید: اورولوژی شامل چه چیزهایی است؟

درمان انزال الکتریکی (EEJ)

این یک روش درمانی بسیار موفق برای مردانی است که تولید اسپرم طبیعی دارند اما به دلیل اتصال کوتاه در سیستم عصبی نمی توانند انزال کنند.

EEJ که در ابتدا برای مردان مبتلا به ضایعات نخاعی استفاده می‌شد، برای از دست دادن انزال در بیماران مبتلا به سایر بیماری‌ها مانند دیابت، تشریح غدد لنفاوی خلفی صفاقی (RPLND)، جراحی لگن، مولتیپل اسکلروزیس یا از دست دادن ارگاسم غیرقابل توضیح نیز مؤثر بوده است.

EEJ یک روش بدون درد با بی حسی موضعی است که در یک مرکز جراحی سرپایی حدود 30 دقیقه طول می کشد. EEJ غیر تهاجمی است و بیماران به طور معمول در آن روز به محل کار خود باز می گردند.

انزال الکتریکی امکان بازیابی اسپرم را در بیش از 90 درصد بیماران فراهم می کند و تا 40 درصد از زوج ها با IUI به بارداری می رسند. ICSI (شکل IVF که یک اسپرم را به تخمک تزریق می کند) به زوج های باقی مانده 50 درصد شانس بارداری می دهد.

به طور کلی، شانس بارداری برای بیماران آگاه و با انگیزه مشابه شانس یک مرد سالم است.

درمان ناباروری مردان در کرج - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار - اورولوژی در کرج - درمان واریکوسل در کرج

درمان های کمبود هورمون

اگر یک مرد کمبود هورمونی داشته باشد، ممکن است با دارو قابل درمان باشد. این موارد نادر است. درمان جایگزینی هورمون مردانه در مرکز ما در کرج، در دسترس است.

کلومیفن سیترات (کلومید، سروفن)

برخی از مردان با ناهنجاری‌های نسبتاً خفیف اسپرم در تلاش برای بهبود کیفیت مایع منی، با کلومیفن سیترات (قرص) درمان شده‌اند. تحقیقات نشان می دهد که Clomid می تواند تعداد اسپرم را افزایش دهد و همچنین حرکت اسپرم را برای مردان بهبود بخشد.

بیشتر بخوانید: عمل برداشتن بیضه 

برای تعداد کم اسپرم غیر قابل توضیح

اگر کاهش خفیفی در تعداد یا تحرک اسپرم وجود داشته باشد، ممکن است کلومیفن سیترات را تجویز کنیم، قرص باروری که معمولا برای درمان زنانی که تخمک گذاری نمی کنند استفاده می شود.

کلومیفن (همچنین به نام کلومید یا سروفن نیز شناخته می شود) غده هیپوفیز را برای ساختن هورمون هایی تحریک می کند که تولید اسپرم را تحریک می کنند. تعداد اسپرم باید 3 تا 6 ماه پس از شروع دارو مجدداً تجزیه و تحلیل شود تا اثربخشی این درمان ارزیابی شود.

برای نقص ژنتیکی

مردانی که تعداد اسپرم کم یا تحرک کم دارند اغلب برای اصلاح این نقص درخواست درمان می کنند. متأسفانه، این اغلب امکان پذیر نیست. بسیاری از موارد ناهنجاری اسپرم منشا ژنتیکی دارند.

از آنجایی که در حال حاضر هیچ راهی برای اصلاح چنین نقایص ژنتیکی وجود ندارد، ما در نهایت با روش‌های دیگری همکاری می‌کنیم تا کارایی باروری آنها را افزایش دهیم.

ژن درمانی نویدبخش آینده است. اگر آزمایشات ژنتیکی برای ناباروری در حال حاضر تکمیل شود، ممکن است زمانی که این ژن درمانی ها در آینده در دسترس باشند، مسیر خاصی را برای درمان ارائه دهد.

درمان جراحی

بستن واریکوسل

اگر واریکوسل یافت شود، گاهی اوقات جراحی برای بستن (بستن) سیاهرگ های متسع غیر طبیعی توصیه می شود. اگر واریکوسل اندازه قابل توجهی داشته باشد (درجه II یا درجه III)، حدود دو سوم مردانی که تحت عمل بستن واریکوسل قرار می گیرند، کیفیت اسپرم را بهبود می بخشند.

میزان بارداری پس از درمان واریکوسل در محدوده 40 درصد است، اما اکثر حاملگی ها 6 تا 9 ماه پس از جراحی بسته به سن زن رخ می دهد. اگر تعداد و تحرک اولیه اسپرم در رده فاکتور شدید مردانه باشد، بعید است که این جراحی تعداد اسپرم ها را به اندازه کافی بهبود بخشد تا زوجین بتوانند بدون کمک باردار شوند.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل به سر آلت 

تکنیک های بازیابی اسپرم (MESA، PESA، TESE)

با استفاده از تکنیک های کم تهاجمی امروزی، تقریباً در هر نمونه ای می توان اسپرم را از مردان دریافت کرد. بازیابی را می توان در مردان با وازکتومی، برگشت وازکتومی ناموفق، عدم وجود مجرای دفران، یا انسداد غیرقابل اصلاح در هر نقطه از دستگاه منی (آزواسپرمی انسدادی) انجام داد.

ما همچنین قادر به بازیابی اسپرم در مورد آزواسپرمی غیر انسدادی یا NOA هستیم.

روش های بازیابی اسپرم معمولاً در یک مرکز جراحی سرپایی انجام می شود و حدود یک ساعت طول می کشد. بی حسی موضعی، آرام بخش IV یا بیهوشی عمومی کنترل کامل درد را در طول عمل فراهم می کند. بیماران می توانند در عرض یک یا دو روز به سر کار میز برگردند.

درمان ناباروری مردان در کرج - لیپو ساکشن زیر شکم - درمان بی اختیاری ادرار - اورولوژی در کرج - درمان واریکوسل در کرج

روش های بازیابی اسپرم یا از طریق پوست (از راه پوست) یا از طریق یک سوراخ کوچک در پوست به اندازه 1/2 اینچ (MESA یا TESE) انجام می شود.

آسپیراسیون اسپرم اپیدیدیم از راه پوست (PESA) از یک سوزن برای نفوذ به پوست کیسه بیضه و کشیدن مقدار کمی اسپرم از اپیدیدیم استفاده می کند در حالی که بیوپسی از راه پوست بیضه (PTBX) هسته های کوچک بافت بیضه را برمی دارد.

با استفاده از تکنیک‌های میکروسکوپی در فرآیندی به نام آسپیراسیون میکروسکوپی اپیدیدیم اسپرم (MESA)، می‌توان اسپرم را از اپیدیدیم، یک لوله غنی از اسپرم در پشت بیضه، جمع‌آوری کرد. استخراج اسپرم بیضه (TESE) شامل برداشتن نمونه های کوچک از بافت بیضه برای پردازش و استخراج نهایی اسپرم است.

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو