خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناباروری در مردان - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان سرطان پروستات - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان زگیل تناسلی
درمان ناباروری در مردان

ما در این مقاله به مبحث درمان ناباروری در مردان می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

ناباروری مردان قابل درمان می باشد؟

در حال حاضر بر اساس شرایط محیطی، فردی و همینطور اثرات ژنتیکی، تعداد اشخاصی که نمی‌ توانند بچه‌ دار شوند، رو به افزایش می باشد.
با این‌ حال این تعداد در ایران همچنان در حدود ۲۰% می باشد.
با پیشرفت علم اغلب ناباروری‌ ها از طرف هر کدام از زوجین قابل درمان می باشد و هیچ جای نگرانی نمی باشد.

درمان ناباروری در مردان - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان سرطان پروستات - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان زگیل تناسلی

عوامل تاثیرگذار در ناباروری مردان

ناباروری مردان به علل گوناگونی رخ می‌ دهد که بیشتر نمی‌ توان از طریق نشانه های ظاهری ناباروری آقایان را تشخیص داد.

البته ناباروری مردان به علت کم بودن اسپرم در مایع منی، اسپرم با کارکرد ناقص و یا عدم وجود اسپرم در مایع منی می باشد که می‌ تواند به علل گوناگونی ایجاد شود که در ادامه توضیح خواهیم داد.

واریکوسل

واریکوسل یا واریس بیضه به وضعیتی اطلاق می گردد که رگ‌ های اطراف بیضه ملتهب و متورم می گردد و خروج اسپرم سخت می‌ شود.

در نتیجه کیفیت اسپرم تولید شده کاهش می یابد.

در صورتی که واریکوسل زود تشخیص داده بشود، به کمک جراحی می شود آن را درمان نمود.

بیشتر بخوانید: سرطان آلت تناسلی مردان (پنیس)

عفونت و التهاب

بعضی از بیماری‌ ها باعث ایجاد عفونت می گردند و برخی دیگر هم التهاب ایجاد می نمایند.

از انواع التهابی که در ناباروری تاثیرگذار می باشند می‌ شود به التهاب اپیدیدیم و یا التهاب بیضه اشاره نمود که باعث کاهش کیفیت تولید اسپرم می گردد.

همینطور عفونت‌ های جنسی و یا بیماری‌ هایی مانند سوزاک یا HIV قادر است از عوامل تاثیرگذار در ناباروری در مردان باشد.

اشکال در انزال

طی شرایطی امکان دارد فروکش انزال رخ دهد که به حالتی گفته می شود که در زمان خروج منی، به جای خروج از آلت تناسلی، به مثانه می رود و از آنجا خارج می گردد و در حقیقت اسپرم‌ ها در ادرار دفع می گردند.

فروکش انزال که از عوامل تاثیرگذار در ناباروری مردان می باشد، امکان دارد بر اثر بیماری‌ هایی مانند دیابت، بعضی داروها، صدمه ستون فقرات و یا بعد از جراحی پروستات، مثانه یا مجاری ادراری ایجاد شود.

اشکالات هورمونی

بر هم خوردن تعادل هورمون‌ هایی مانند هورمون هیپوفیز، آدرنال، هیپوتالاموس و تیروئید قادر است باعث بروز ناباروری در مردان گردد.

نقص در لوله تناسلی

لوله‌ های کوچکی در دستگاه تناسلی مردان موجود است که اسپرم را از مکان تولید تا مکان ذخیره‌ سازی و خروج حمل می نمایند.

در صورتی که نقصی در این لوله‌ ها وجود داشته باشد فرد نابارور می گردد.

این نقص امکان دارد به علل مادرزادی باشد و یا به علت ضربه، جراحی و… ایجاد گردد.

بیشتر بخوانید: لیزر پروستات 

اشکالات ژنتیکی

اشکالات ژنتیکی را می شود مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در ناباروری آقایان دانست.

از اشکالات ژنتیکی موثر می شود به سندروم کلاین فلتر، سندروم کالمن، فیبروز کیستیک و سندروم کارتاژنر اشاره داشت.

روابط جنسی

بعضی از مشکلاتی که در ناباروری مردان به وجود می آید، به علت مسائلی می باشد که در زمان رابطه جنسی دارند؛ به طور مثال اختلال در نعوظ، انزال زودهنگام و یا مشکلات آناتومیکال مانند هیپوسپادیاس می‌توانند تاثیرگذار باشند.

همینطور جالب می باشد بدانید مشکلات روانی هم می‌ تواند از مشکلات رابطه جنسی تاثیرگذار در ناباروری آقایان باشد.

بیشتر بخوانید: بیماری های جنسی 

نشانه های ظاهری ناباروری مردان

نشانه های ظاهری که می‌ توانند نشانگر ناباروری در آقایان باشند شامل ایراد در نعوظ، کاهش یافتن میل جنسی، حجم اندک مایع منی، رشد غیرعادی سینه‌ ها، کم شدن موهای بدن یا صورت، وجود توده و یا درد درون بیضه‌ ها، اشکالات وابسته به احساس بویایی و یا عفونت‌ های تنفسی برگشت‌ پذیر.

همینطور در صورتی که ناهنجاری کروموزومی و یا نبود تعادل هورمونی در آقایان وجود داشته باشد، با اینکه از نشانه های ظاهری ناباروری مردان نمی باشد؛ ولی نشانگر این مشکل می باشد.

کم شدن اسپرم هم یکی از علل عمده میباشد که به وسیله آزمایش مشخص می گردد.

درمان ناباروری در مردان - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان سرطان پروستات - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان زگیل تناسلی

آزمایش ناباروری مردان

راه‌ های بسیاری برای آزمایش ناباروری مردان موجود است که در صورتی که یکی از نشانه های ظاهری ناباروری مردان که در بالا بیان شد را مشاهده نمودید و یا بعد از مدتی نزدیکی بدون جلوگیری، موفق به باروری نشدید؛ می بایست از آن‌ ها استفاده کنید تا با یافتن دلیل آن و درمان، قادر باشید باروری داشته باشید.

آزمایشات مایع منی: در آزمایشگاه مایع منی را از لحاظ تعداد اسپرم و کیفیت آن‌ ها جهت باروری بررسی مینمایند.

آزمایشات خون: در آزمایش خون قادرند تعادل هورمونی شخص را بررسی نمایند.

تصویربرداری: همان‌ گونه که بیان شد، امکان دارد اشکال آناتومیکی وجود داشته باشد که به وسیله تصویر برداری مشخص گردد.

ادرار بعد از انزال: با آزمایش نمودن ادرار بعد از انزال، می‌ توانند مشخص نمایند آیا اشکال فروکش انزال و یا برگشت مایع منی به مثانه موجود است یا نه.

سونوگرافی اسکروتوم: جهت چک کردن اشکال واریکوسل مورد استفاده قرار می گیرد.

سونوگرافی ترنس رکتال: یک آزمایش ناباروری آقایان برای چک کردن سلامت و عملکرد پروستات میباشد.

بیوپسی بیضه: یک آزمایش پاتولوژی می باشد که بافت بیضه را جهت بررسی تولید درست بیضه نمونه‌ گیری می نمایند.

آزمایشات ژنتیک: بیماری‌ های کروموزومی و ژنتیکی در اشخاص را بررسی می کند.

بیشتر بخوانید: شاک ویو نعوظ چیست؟

درمان قطعی ناباروری در آقایان

با پیشرفت علم می شود بعد از انجام دادن انواع آزمایش ناباروری مردان و یافتن دلیل ناباروری، برای درمان قطعی ناباروری مردان اقدام نمود.

انواع شیوه های درمان، بر اساس علت عدم باروری انجام می گیرد.

یک درمان قطعی ناباروری مردان، جراحی می باشد. جراحی بیشتر برای واریکوسل انجام می گیرد؛ همینطور در صورتی که مجرای خروج اسپرم بسته شده و یا شخص سابقه جراحی وازکتومی داشته باشد هم جراحی می‌تواند مشکل را رفع کند.

همینطور امکان دارد به علت عدم خروج اسپرم در مایع منی، آن‌ ها را به‌ صورت مستقیم از شیوه ی بازیابی اسپرم از بیضه و یا اپیدیدیم بازیابی نمایند.

یک درمان قطعی ناباروری مردان هم درمان‌ های جدید کمکی می باشد که اسپرم را از شخص و یا اهدا کننده دریافت نموده و از طریق IVF، لقاح آزمایشگاهی و یا تزریق درون سیتوپلاسمی، باروری را ایجاد می نمایند.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج</p>

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو