خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان اختلال ناباروری
درمان اختلال ناباروری

ما در این مقاله به مبحث درمان اختلال ناباروری می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درمان اختلال ناباروری

درمان ناباروری مردان به دلیل اصلی آن وابسته است.

انسداد دستگاه تناسلی

اگر مردی در مجاری حامل اسپرم انسداد داشته باشد، می تواند برای اصلاح آن جراحی انجام دهد. گزینه دیگر تکنیک های کمک باروری با استفاده از اسپرم بازیابی مستقیم از بیضه ها است (به زیر مراجعه کنید).

وازکتومی (عقیم سازی مردانه) نوع خاصی از انسداد است. وازکتومی را می توان در 85 درصد موارد معکوس کرد، اما هر چه زمان بیشتری از وازکتومی بگذرد، احتمال بازیابی باروری کمتر می شود.

کمبود هیپوتالاموس یا هیپوفیز

در درصد کمی از موارد، ناباروری مردان به دلیل مشکلاتی در هیپوتالاموس و غده هیپوفیز (بخش هایی از مغز که تولید هورمون را تنظیم می کنند) است. در این صورت به مرد درمان هورمونی پیشنهاد می شود.

اکثر مردان در نهایت اسپرم را در انزال ایجاد می کنند، اگرچه ممکن است یک تا دو سال درمان برای دستیابی به باروری طبیعی طول بکشد.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

واریکوسل

واریکوسل یک سیاهرگ متسع در کیسه بیضه است. بسیاری از مردان مبتلا به واریکوسل دارای تعداد کم اسپرم یا شکل غیر طبیعی اسپرم هستند. دلیل تاثیر واریکوسل بر اسپرم ممکن است مربوط به دمای بالاتر از حد طبیعی در بیضه ها، کمبود اکسیژن و جریان خون ضعیف در بیضه ها باشد.

واریکوسل را می توان با جراحی درمان کرد، اما جراحی همیشه باروری را بهبود نمی بخشد و برای اکثر مردان توصیه نمی شود مگر اینکه واریکوسل بزرگ باشد.

یک جایگزین برای ترمیم واریکوسل، و رویکرد توصیه شده، تکنیک های کمک باروری است که معمولاً تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم است.

تکنیک های کمک باروری

اگر منی دارای تعداد اسپرم کم، اسپرم، اسپرم غیرطبیعی یا اسپرم با تحرک (حرکت) ضعیف باشد، تکنیک های کمک باروری اغلب کمک می کند. برای برخی از زوج های نابارور این تنها راه رسیدن به بارداری خواهد بود.

بیوپسی بیضه

اگر در انزال اسپرم وجود نداشته باشد (آزواسپرمی)، گاهی اوقات می توان آن را مستقیماً از بیضه ها بازیابی کرد. شما معمولا یک بی حس کننده موضعی دارید و از یک سوزن کوچک استفاده می شود.

همچنین ممکن است به جراحی جزئی نیاز داشته باشید که شامل بریدگی در کیسه بیضه می شود. اگر اسپرم پیدا شود برای ICSI استفاده می شود. میزان لقاح برای این روش مشابه IVF است.

برداشت اسپرم با استفاده از این روش ساده است، با خطر کوچک کبودی، خونریزی و عفونت.

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد فرزندان زوج‌هایی که پس از IVF یا ICSI باردار می‌شوند، میزان ناهنجاری‌های تولد کمی بالاتر دارند، اگرچه این شرایط نادر هستند و خطر کلی داشتن فرزندی با ناهنجاری هنگام تولد پایین است.

اگر در این شرایط هستید، متخصص باروری شما باید این خطر بالقوه را با شما در میان بگذارد.

زمانی که ناباروری مردان قابل درمان نیست

زوج های مبتلا به ناباروری غیرقابل درمان مردان ممکن است لقاح مصنوعی را با استفاده از اسپرم اهدا کننده در نظر بگیرند.

اسپرم اهداکننده ممکن است از یک بانک اسپرم گرفته شود که مردان را از نظر عفونت و مشکلات ژنتیکی خاص غربالگری می کند و مشخصات فردی و خانوادگی دقیقی را ارائه می دهد.

تصمیم به استفاده از اسپرم اهداکننده (از اهداکننده شناخته شده یا ناشناس) می تواند پیچیده و دشوار باشد. مشاوره ممکن است مفید باشد و به شدت توصیه می شود.

بیشتر بخوانید: مرکز اورولوژی در کرج 

علائم درمان اختلال ناباروری

علامت اصلی ناباروری مردان ناتوان بودن در بچه دار شدن می باشد. امکان دارد هیچ نشانه یا علامت واضح دیگری موجود  نباشد.

با این حال، در بعضی موردها، یک مشکل زمینه ‌ای مثل اختلال ارثی، تعادل نداشتن هورمون ها، گشاد گشتن سیاهرگ‌های دور بیضه یا وضعیتی که عبور اسپرم را مسدود می نماید، علامت ها و نشانه‌هایی را ایجاد می نماید. نشانه ها و علامت هایی که امکان دارد متوجه شوید عبارتند از:

 • مشکل های عملکرد جنسی به طور مثال، اشکال در انزال یا حجم کم مایعات انزالی، کم شدن میل جنسی، یا اشکال در حفظ نعوظ (اختلال نعوظ)
 • درد، تورم یا توده در ناحیه بیضه
 • عفونت های تنفسی مکرر
 • ناتوانی در بوییدن
 • رشد غیر طبیعی سینه (ژنیکوماستی)
 • کم شدن موی صورت یا بدن یا بقیه ی نشانه های ناهنجاری کروموزومی یا هورمونی
 • تعداد اسپرم پایین تر از اندازه ی طبیعی

چه زمانی باید برای درمان اختلال ناباروری به پزشک مراجعه کرد

در صورتی که پس از یک سال مقاربت مرتب و بدون محافظت قادر نبودید بچه دار شوید یا سریعتر در صورت داشتن یکی از موردهای زیر به پزشک مراجعه نمائید:

 • مشکلات نعوظ یا انزال، میل جنسی کم، یا سایر مشکلات عملکرد جنسی
 • درد، ناراحتی، توده یا تورم در ناحیه بیضه
 • سابقه مشکلات بیضه، پروستات یا جنسی
 • عمل کشاله ران، بیضه، آلت تناسلی یا کیسه ی بیضه
 • شریک زندگی بالای 35 سال

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • درمان ناباروری
 • درمان ناباروری در کرج
 • درمان ناباروری در مردان
 • مرکز اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو