خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان زگیل تناسلی با لیزر
درمان زگیل تناسلی با لیزر

ما در این مقاله به مبحث درمان زگیل تناسلی با لیزر می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

درمان زگیل تناسلی با لیزر

زگیل تناسلی یک بیماری شایع است که به ایجاد زگیل در ناحیه تناسلی زنان و مردان و مقعد اشاره دارد. علت این بیماری ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV است.

از آنجایی که این ویروس از بدن خارج نمی شود، نحوه درمان آن بسیار مهم است. زیرا احتمال عود زگیل وجود دارد.درمان زگیل تناسلی با لیزر یکی از روش هایی است که به طور قطعی زگیل تناسلی را برطرف می کند.

یکی از شایع ترین زائده های تناسلی که متاسفانه این روزها در بین همجنس گرایان بیشتر شده است زگیل مقعدی است که ویروس آن نوع دیگری از ویروس HPV است.

درمان زگیل تناسلی با لیزر چگونه است؟

بهترین درمان زگیل تناسلی با لیزر شامل تابش مستقیم اشعه مادون قرمز به زگیل است که زگیل تناسلی را از بین می برد و درمان آن به سرعت انجام می شود.

بیشتر بخوانید: درمان قطعی زگیل تناسلی

لیزر بیشتر برای درمان زگیل های بزرگتر در ناحیه تناسلی استفاده می شود، اما به دلیل سهولت در مقایسه با سایر روش ها بیشتر مورد استقبال بیماران قرار می گیرد.

چه زمانی پزشک لیزر زگیل تناسلی را پیشنهاد می کند؟

جراحی زگیل تناسلی با لیزر ممکن است در موارد زیر انجام شود:

 • روش استفاده از هر دارویی شکست خورده و زائده ها تغییر نکرده اند.
 • زگیل ها در قسمت های مختلف پخش می شوند.
 • این زائده ها در دوران بارداری ایجاد شده اند و باید درمان شوند. در نتیجه، پزشک روش ایمن لیزر درمانی را پیشنهاد می کند.

مزایای درمان زگیل تناسلی با لیزر

استفاده از لیزر برای درمان زگیل تناسلی یک روش بسیار ایمن و کارآمد است زیرا لیزر به عمق بافت نفوذ کرده و آن را تحت تأثیر قرار می دهد و در نتیجه حمله بیشتری علیه ویروس HPV ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: عفونت مجاری ادراری

مزایای لیزر زگیل عبارتند از:

 • مناسب برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند.
 • یک لیزر یا یک جلسه درمانی زگیل های ایجاد شده در ناحیه تناسلی را از بین می برد.
 • ابلیشن با لیزر CO2 حدود 2 برابر موثرتر از کرایوتراپی است.
 • استفاده از لیزر یک درمان قطعی است زیرا میزان عود زگیل را تا حد زیادی کاهش می دهد.
 • نیازی به بستری شدن در بیمارستان و تحمل عوارض بیهوشی نیست.
 • زخم درمان با لیزر نیازی به پانسمان دردناک ندارد.
 • این عمل به صورت سرپایی انجام می شود و فرد می تواند پس از آن به منزل یا حتی محل کار خود بازگردد.
 • درد و خونریزی پس از این تکنیک خیلی کم است.
 • بعد از انجام این تکنیک امکان انتقال عفونت وجود ندارد.
 • لیزر اثرات موضعی و قابل کنترل دارد.
 • لیزر هیچ ضایعه یا جای زخم بر روی پوست باقی نمی گذارد.
 • در دوران بارداری می توان از لیزر استفاده کرد.

زگیل تناسلی با لیزر چه عوارض و مضراتی دارد؟

جراحی زگیل تناسلی با لیزر تنها روشی است که بالاترین میزان رضایت بیماران را دارد و در 90 درصد افراد بدون عارضه انجام می شود. اما در تعداد کمی از افراد، برخی از عوارض کوتاه مدت پس از لیزر درمانی طبیعی تلقی می شوند و بخشی از روند درمان هستند.

برخی از عوارض لیزر عبارتند از:

 • اثر جای زخم
 • درد
 • احساس سوزش
 • ترشحات از واژن یا آلت تناسلی
 • ریزش بافت مرده
 • بافتی که به هم می چسبد

بیشتر بخوانید: اثرات وازکتومی

آیا لیزر زگیل باعث گسترش زگیل می شود؟

خیر، تصور برخی افراد در مورد لیزر این است که انجام آن می تواند باعث انتشار ویروس به مناطق اطراف و عود بیماری شود. این تصور کاملاً اشتباه است.

امروزه دستگاه های لیزر مجهز به دستگاه مکش خلاء هستند که به سرعت دود ناشی از تابش لیزر روی زگیل را جذب کرده و به خارج از محیط می فرستند در نتیجه ویروس بیماری به سایر نقاط منتقل نمی شود.

مزیت استفاده از دستگاه وکیوم با لیزر

برخی از بیماران نگران این واقعیت هستند که گرد و غبار ناشی از تراشیدن زگیل در طول درمان با لیزر پخش شده و باعث انتشار ویروس به سایر نقاط بدن، به ویژه گلو و ریه ها می شود. در مرکز اورولوژی جهانشهر با توجه به اهمیت بالای سلامت مراجعین و کادر درمانی عزیز، با ارائه دستگاه وکیوم این نگرانی را به طور کامل از بین برده ایم.

بیشتر بخوانید: عفونت تناسلی

به گونه ای که با استفاده از دستگاه های وکیوم هنگام انجام لیزر CO2 امکان انتقال وجود نداشته و دستگاه تمام گرد و غبار پودری ناشی از تراشیدن زگیل را به درون خود می کشد. سپس پس از عبور از فیلترهای نانو این گرد و غبار را از محیط خارج می کند.

هزینه لیزر زگیل تناسلی

مبلغی که برای لیزر درمانی پرداخت می کنید به عوامل مختلفی از جمله اندازه، تعداد و گسترش زگیل تناسلی بستگی دارد. البته باید بدانید که هزینه درمان زگیل تناسلی با لیزر به مراتب مقرون به صرفه تر از جراحی و روش های دیگر است و نتیجه قطعی است.

در نتیجه بهتر است برای تعیین هزینه دقیق، بیمار را به صورت حضوری معاینه کنید. به این نکته نیز توجه کنید، پرداخت این هزینه تنها یک بار است و باعث می شود که برای همیشه از شر این زگیل خلاص شوید.

قبل از انجام لیزر آن را آزمایش کنید

نباید فراموش کرد که قبل از لیزر درمانی، فرد باید تست HPV انجام دهد تا از آلوده بودن یا نبودن ویروس HPV تناسلی مطمئن شود. این بدان معنی است که در واقع مطمئن شوید که زگیل تناسلی یا طبیعی است.

این تست با نمونه برداری از سایت زائده انجام می شود که دو روش دارد:

 • پزشک پس از معاینه ناحیه؛ نمونه بیوپسی می گیرد و نمونه را به آزمایشگاه می فرستد.
 • با ابزاری به نام چاقوی جراحی، یک قطعه بسیار کوچک از زگیل برداشته می شود و پزشک زگیل تناسلی آن را در ظرف حاوی مواد نگهدارنده قرار می دهد. سپس آن را به آزمایشگاه می فرستد. پاسخ این آزمایش ظرف 10 تا 12 روز در دسترس خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بیماری جنسی

مقایسه درمان زگیل تناسلی با لیزر یا کرایو

لیزر نسبت به سایر روش های درمانی موثرتر است. چون به عمق بافت ها نفوذ می کند و در نهایت صد در صد زگیل ها را از بین می برد، زمانی که استفاده از تکنیک هایی مثل کرایو و پماد اثر عمیق لیزر را نداشته باشد و بیماری را به طور کامل درمان نکند.

بر اساس نتایج یک تحقیق میزان اثربخشی لیزر تنها در یک جلسه 95 درصد است در حالی که میزان اثربخشی کرایو تنها 65 درصد گزارش شده است. کرایو می تواند چندین هفته طول بکشد، به خصوص برای زگیل های بزرگتر. احتمال عود بعد از لیزر کمتر از 3 درصد و عود بعد از کرایو حدود 45 درصد است.

مواظبت های پس از درمان زگیل تناسلی با لیزر

مراقبت ویژه در حصول نتیجه موثر موثر است.

مراقبت های لازم بعد از جراحی لیزر عبارتند از:

 • استفاده موضعی از پماد آنتی بیوتیک دو بار در روز در محل لیزر
 • استفاده از کرم های سیکالفیت (دو هفته پس از جراحی)
 • خشک و تمیز نگه داشتن بدن به خصوص نواحی مرطوب و چروکیده (کشاله ران و مقعد)

بیشتر بخوانید: درمان اختلال ناباروری

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • مرکز اورولوژی در کرج
 • شاک ویو پلاک پیرونی
 • اورولوژی در کرج
 • زگیل تناسلی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو