خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان زگیل تناسلی در کرج

ما در این مقاله به مبحث درمان زگیل تناسلی در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی توده‌های کوچک و نرمی در ناحیه تناسلی هستند که توسط انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شوند. آنها از طریق تماس صمیمی پوست به پوست از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند و از شایع ترین عفونت های مقاربتی (STIs) هستند.

زگیل تناسلی (همچنین به آن condylomata acuminata نیز گفته می شود) می تواند هم مردان و هم زنان را درگیر کند و اغلب در سنین 15 تا 28 سالگی دیده میشود.

زگیل تناسلی به مرور زمان خود به خود از بین می‌رود، اما ممکن است ماه‌ها یا گاهی حتی سال‌ها طول بکشد. اکثر افراد ترجیح می دهند از درمان های موجود برای از بین بردن زگیل تناسلی قابل مشاهده استفاده کنند.

درمان زگیل تناسلی در کرج - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - تزریق پی آر پی آلت - لیپو ساکشن زیر شکم

علائم

زگیل تناسلی برآمدگی های کوچک، نرم، به رنگ پوست، سفید یا خاکستری است که در ناحیه تناسلی ظاهر می شود. زگیل ها می توانند اندازه های مختلفی داشته باشند و در یک توده فقط یک یا چند وجود داشته باشد.

هنگامی که چندین زگیل به هم می‌پیوندند یا به هم می‌رسند، گاهی شبیه به شکل گل کلم می‌شوند. آنها را می توان در هر قسمت از ناحیه تناسلی زن یا مرد، از جمله فرج، دیواره های واژن، دهانه رحم، آلت تناسلی، کیسه بیضه و پوست بین اندام تناسلی و مقعد یافت.

هنگامی که بر اندام تناسلی و مقعد تأثیر بگذارند، زگیل های آنوژنیتال نامیده می شوند .

برخی از افراد ممکن است خارش، ناراحتی یا درد مرتبط با زگیل تناسلی را تجربه کنند. این درد ممکن است با مقاربت یا تماس تشدید شود. در برخی موارد، زگیل ها ممکن است بعد از رابطه جنسی خونریزی کنند.

بیشتر بخوانید: درد بیضه پس از تحریک 

چگونه به زگیل تناسلی مبتلا می شوید؟

زگیل تناسلی در اثر عفونت با انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود . این ویروس از طریق رابطه جنسی یا تماس پوست به پوست بسیار صمیمی با فردی که آلوده است منتقل می شود. ممکن است همزمان با چندین نوع مختلف HPV آلوده شوید.

HPV می تواند از طریق پارگی های کوچک در پوست (ریز خراشیدگی) اندام تناسلی شما یا از طریق تماس با ترشحات تناسلی عبور کند. کاندوم ها 100 درصد در برابر HPV محافظت نمی کنند، زیرا لزوماً تمام پوست آلوده را پوشش نمی دهند.

اکثر افراد آلوده به ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) هیچ علائم قابل تشخیصی ندارند و از ابتلای خود به این ویروس بی اطلاع هستند. بنابراین می توانند بدون اینکه متوجه شوند ویروس را منتقل کنند.

و برای کسانی که دچار زگیل تناسلی قابل مشاهده می‌شوند، تشخیص اینکه چه زمانی به ویروس مبتلا شده‌اید دشوار است، زیرا علائم همیشه بلافاصله پس از آلوده شدن ظاهر نمی‌شوند.

خطر ابتلا به HPV چیست؟

عفونت HPV در استرالیا بسیار رایج است و این احتمال وجود دارد که اکثر افراد فعال جنسی در زمانی از زندگی خود به یک نوع ویروس آلوده شوند. اگر سایر بیماری های مقاربتی یا رابطه جنسی محافظت نشده با چندین شریک داشته باشید، خطر ابتلا به عفونت HPV ممکن است افزایش یابد.

همچنین به نظر می رسد که برداشتن برخی یا تمام موهای ناحیه تناسلی ممکن است خطر ابتلا به زگیل تناسلی را افزایش دهد. به این دلیل که برداشتن مو از طریق اپیلاسیون یا اصلاح می‌تواند باعث پارگی‌های ریز در پوست شود که ممکن است به ویروس اجازه دهد راحت‌تر وارد پوست شود.

به نظر می رسد داشتن موم برزیلی (جایی که تمام موهای ناحیه تناسلی برداشته می شود) شما را بیشتر از موم بیکینی در معرض خطر قرار می دهد زیرا پوست بیشتری درگیر است.

سایر تکنیک های حذف موهای زائد ممکن است خطر را به روشی مشابه افزایش دهند. بنابراین برای کاهش خطر عفونت، حداقل یک روز پس از اپیلاسیون یا اصلاح قبل از تماس صمیمی با کسی صبر کنید.

بیشتر بخوانید: کیست کلیه 

سرما درمانی

کرایوتراپی یا کرایوسرجری جایی است که نیتروژن مایع روی زگیل ها اعمال می شود تا آنها را منجمد کند. سرما درمانی ممکن است برای زگیل هایی که به داروهای موضعی پاسخ نمی دهند توصیه شود.

کرایوتراپی ممکن است یک بار در هفته یا هر 2 هفته یک بار انجام شود تا زمانی که زگیل ها ناپدید شوند.

ممکن است دردناک باشد، بنابراین پزشک ممکن است مصرف مسکنی مانند پاراستامول را قبل یا بعد از عمل توصیه کند. پس از کرایوتراپی، معمولاً تاول ایجاد میشود، تاول را لمس نکنید یا نشکنید. در عرض چندین روز خوب خواهد شد.

برداشتن زگیل تناسلی با جراحی

زگیل تناسلی را می توان با جراحی یا با استفاده از لیزر ابلیشن یا جراحی الکتریکی (که از جریان الکتریکی برای برداشتن زگیل استفاده می کند) برداشت.

این روش‌ها معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شوند و ممکن است برای افراد مبتلا به زگیل‌های تناسلی در ناحیه نسبتاً وسیعی ارائه شوند. برخی از زگیل ها ممکن است با جراحی تحت بی حسی موضعی برداشته شوند.

بیشتر بخوانید: پیشگیری از واریکوسل 

درمان زگیل تناسلی در دوران بارداری و زایمان

در صورت ابتلا به عفونت HPV خفته، بارداری گاهی اوقات می تواند باعث ایجاد زگیل تناسلی شود، یا می تواند عفونت فعال را بدتر کند، به این معنی که زگیل ها زودتر از اندازه ی عادی رشد می نمایند.

زگیل ها اغلب پس از تولد نوزاد خود به خود از بین می روند، اما در صورت نیاز به درمان در دوران بارداری، کرایوتراپی یا برداشتن جراحی معمولاً توصیه می شود زیرا داروهای موضعی زگیل برای زنان باردار توصیه نمی شود.

برخی از زنان مبتلا به زگیل تناسلی نگران انتقال ویروس به نوزاد خود در هنگام زایمان طبیعی هستند. با این حال، این به طور کلی نادر است. اگر در دوران بارداری زگیل تناسلی دارید، از پزشک، متخصص زنان و زایمان یا مامای خود مشورت بگیرید.

درمان زگیل تناسلی در کرج - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری در کرج - تزریق پی آر پی آلت - لیپو ساکشن زیر شکم

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو