خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

روش های درمان ناباروری مردان - سیستوسکوپی فلکسیبل - درمان سرطان مثانه در کرج - درمان سرطان کلیه - درمان عفونت تناسلی
روش های درمان ناباروری مردان

ما در این مقاله به مبحث روش های درمان ناباروری مردان می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

شیوه های درمان نازایی در زنان و مردان تاثیرگذار می باشند؟

در حال حاضر شیوه های جدید بسیاری برای درمان ناباروری زنان و مردان مورد استفاده قرار می گیرد.

بعضی از آن‌ ها را در زیر بیان کرده ایم. اغلب افراد فکر می نمایند هزینه درمان ناباروری با این شیوه ها خیلی بالا می باشد ولی با توجه به‌ شدت مشکل زوج ها و نوع درمان، قادر است تفاوت داشته باشد.

شما عزیزان قادر هستید به مرکزهایی که تسهیلاتی مانند وام برای درمان ناباروری ارائه می کنند مراجعه نموده و روند درمانتان را عقب نیندازید.

روش های درمان ناباروری مردان - سیستوسکوپی فلکسیبل - درمان سرطان مثانه در کرج - درمان سرطان کلیه - درمان عفونت تناسلی

بیشتر بخوانید: درمان سنگ مثانه 

درمان دارویی ناباروری آقایان:

در صورتی که ناباروری به علت عدم تعادل یک نوع هورمون ویژه ای ایجاد گردیده باشد، پزشک جهت درمان و جایگزین کردن آن، استفاده کردن از هورمون یا دارو را تجویز می نماید.

درمان با گنادوتروپین‌ ها یا بقیه ی داروهای مرتبط مثال هایی از این شیوه ی درمانی هستند.

در ادامه به متداول ترین داروهای استفاده شده در درمان ناباروری آقایان خواهیم پرداخت.

1)    منوتروپین 

داروی منوتروپین (Human menopausal gonadotropin/ hMG/ Menotropin/ Repronex)، شامل ترکیبی از هورمون‌ های FSH و LH می باشد. ترکیب FSH-LH سبب تحریک تولید اسپرم در آقایان می گردد.

البته به این نکته توجه نمائید که حتما پیش از مصرف کردن این دارو، آزمایش های موردنیاز مثل آزمایش fsh و … را به انجام رسانید که پزشک بر اساس احتیاج شما، منوتروپین را تجویز کند.

2)    لتروزول 

لتروزول (Letrozole) بعضی مواقع برای درمان تعداد اندک اسپرم مورد استفاده قرار می گیرد.

این دارو سبب بالا رفتن سطح تستوسترون سرم و در نتیجه، زیاد شدن تعداد اسپرم می شود.

3)    درمان عفونت­‌

تجویز کردن آنتی‌ بیوتیک، عفونت دستگاه تولید مثلی مرد را درمان می نماید ولی همواره احتمال برگشت قدرت باروری در شخص موجود نیست.

درمان های مرتبط با اختلال های ناتوانی جنسی:

ناتوانی جنسی، خود امکان دارد یکی از دلایل ناباروری آقایان باشد.

مشاوره، آموزش‌ های رفتاری و مصرف کردن داروهای خوب، به بهبود رابطه ی جنسی و درمان مشکلات مرتبط با ناتوانی جنسی مثل اختلال نعوظ یا انزال زودهنگام کمک نموده و سبب بهبود قدرت باروری خواهد گردید.

بیشتر بخوانید: جراحی وازکتومی سرپایی 

  • اعمال جراحی:

اغلب مشکلات مرتبط با ناباروری مردان با شیوه های گوناگون جراحی قابل درمان می باشند.

به طور مثال واریکوسل (واریس بیضه) یا انسداد مجرا از مواردی می باشند که بیشتر با جراحی اصلاح می گردند؛ همینطور در مواردی که هیچ اسپرمی‌‌ در مایع منی موجود نیست، طی عمل جراحی اسپرم به صورت مستقیم از بیضه یا لوله های اپیدیدیم استخراج می شود(جهت استفاده در شیوه ی کمک باروری میکرواینجکشن).

انسداد اپیدیدیم هم به وسیله عمل جراحی رفع می گردد.

انواع شیوه های جراحی استفاده شده در درمان ناباروری آقایان عبارتند از:

​1)    وازکتومی یا وازوستومی (Vasovasostomy)

در موردهایی که به هر دلیل در مسیر لوله‌ های اسپرم‌ بر مردان انسداد ایجاد گردد مثل صدمه به لوله­‌‌ های اسپرم‌ بر پس از عمل فتق، صدمه بر اثر ضربه های وارده به بیضه یا انجام دادن عمل وازکتومی، از عمل جراحی وازکتومی یا وازوستومی (Vasovasostomy) استفاده می گردد.

در این عمل جهت برطرف سازی انسداد، مجددا لوله‌‌‌ های اسپرم‌ بر را پیوند می زنند و رگ وابران جراحی و ترمیم می گردد.

2)    وازواپیدیدیموستومی (Vasoepididymostomy VEA) 

به ترمیم کردن و پیوند لوله‌ های اسپرم‌ بر و لوله‌ های اپیدیدیم بیضه، وازواپیدیدیموستومی گفته می شود که یک نوع عمل جراحی جهت برگرداندن وازکتومی می باشد.

در موردهایی که فقدان اسپرم به دلیل انسداد مجاری می باشد اغلب از این شیوه ی جراحی به جای وازکتومی استفاده می نمایند و با شیوه های میکروسکوپی، قسمت ارتباط‌ دهنده‌ لوله‌ وابران به اپیدیدیم وصل می گردد.

3)    کشیدن اسپرم از اپیدیدیم به شکل زیر پوستی یا PESA

در این شیوه، بدون اینکه پوست بیضه باز گردد مکش اسپرم از لوله های اپیدیدیم به وسیله یک سوزن خیلی باریک انجام می شود.

موقعی که پزشک تشخيص بدهد که بيمار کانديد انجام جراحی PESA می باشد پیشنهاد مینماید صبح ناشتا همراه با يک نفر به مرکز جراحي مراجعه کند.

نمونه درون سرنگ به آزمايشگاه تحويل داده خواهد شد و در عرض چند دقيقه، وجود و يا عدم وجود اسپرم در نمونه معین می شود.

در صورت مثبت بودن نمونه‌ و حضور داشتن اسپرم، بيمار کانديد جراحی ميکرو­اینجکشن  (ICSI) خواهد گردید و اگر اسپرمی در نمونه پیدا نشود، عمل جراحي بيوپسی بيضه انجام خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های آمیزشی 

4)    کشیدن اسپرم از بیضه یا TESA

زمانی که هیچ اسپرمی‌‌ در مایع منی مرد موجود نیست، از عمل جراحی TESA ​به جهت پیدا کردن اسپرم استفاده می گردد.

جراحی TESA شامل وارد نمودن سوزنی نازک به داخل بیضه‌ ها به جهت استخراج اسپرم از لوله‌‌‌ های سمی‌ نفروز می باشد.

از این شیوه اگر مرد دارای مشکل هایی در بیضه، نقص در تولید کردن اسپرم و فقدان مادرزادی لوله‌ ی وابران (در بیمارهای مبتلا به سیستیک‌ فیبروزیس) باشد یا پیش از این جراحی وازکتومی داشته باشد که بازگرداندن آن به حالت ابتدایی، ناموفق بوده است، استفاده می نمایند.

بیشتر بخوانید: درمان ناتوانی های جنسی 

5)    خارج کردن اسپرم از بیضه یا تسه (TESE)

خارج کردن اسپرم از بیضه یا TESE حاوی نمونه برداری و برداشت قسمتی از بافت بیضه به جهت پیدا کردن اسپرم می باشد.

جهت انجام جراحی استخراج اسپرم از بیضه، بیمار می بایست صبح روز عمل ناشتا همراه با یک نفر به مرکز درماني مراجعه ‌کند.

نمونه‌ تهیه‌ گردیده در ظرف ویژه ای که حاوی فضای کشت می باشد قرار داده شده و به آزمايشگاه تحويل داده خواهد شد.

در آزمايشگاه اين بافت را زير ميکروسکوپ قرار داده و وجود يا عدم وجود اسپرم در آن را بررسی می کنند.

در صورت وجود اسپرم، بيمار و همسر او کانديد انجام شیوه ی ميکرواینجکشن می گردند.

در حالت منفی بودن نتیجه، می بایست عمل نمونه ‌برداری و خارج کردن اسپرم از بیضه از سایر نقاط همان بيضه و همینطور بيضه‌ مقابل با استفاده از ميکروسکوپ انجام گیرد.

روش های درمان ناباروری مردان - سیستوسکوپی فلکسیبل - درمان سرطان مثانه در کرج - درمان سرطان کلیه - درمان عفونت تناسلی

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو